wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

ABC odchudzania

Suplementy diety to oszustwo!

15.07.2010
Popularne suplementy diety, jak L-karnityna, błonnik w tabletkach, poliglukozamina i inne nie pomagają w odchudzaniu się bardziej od placebo - wynika z dwóch najnowszych prac, o których informuje serwis internetowy EurekAlert.

 

Ich wyniki zostały zaprezentowane na Międzynarodowym Kongresie Badań nad Otyłością, który odbywa się w Sztokholmie w Szwecji.

Jak przypomina prowadzący jedno z badań dr. Thomas Ellrott, dyrektor Instytutu Odżywiania i Psychologii na Wydziale Medycyny Uniwersytetu w Getyndze, w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością sprzedawane są dziesiątki suplementów diety mających wspomagać odchudzanie na drodze różnych mechanizmów działania. Dysponujemy tzw. magnesami tłuszczu, które mają silnie przyciągać i wiązać tłuszcze, aktywatorami oraz rozpuszczalnikami tłuszczu, jak również preparatami tłumiącymi apetyt lub nasilającymi metabolizm. "Rynek tego rodzaju suplementów jest bogaty, jednak w przeciwieństwie do leków, ich skuteczność nie musi być dowiedziona, by mogły znaleźć się w sprzedaży" - podkreśla dr Ellrott.

Specjalista razem ze swoimi współpracownikami testował efekty działania 9 popularnych suplementów na odchudzanie, takich jak L-karnityna (reklamowana jako spalacz tłuszczu), poliglukozamina (mająca zdolność wiązania tłuszczów), proszek z kapusty, z nasion guarany (które ze względu na wysoką zawartość kofeiny pobudzają metabolizm), wyciąg z dziwidła (zawierający specjalny błonnik - glukomannan - pęczniejący w żołądku i sprzyjający uczuciu sytości), alginian sodu (o działaniu podobnym do glukomannanu) oraz tabletki z błonnikiem i wybrane ekstrakty roślinne.

Naukowcy nabyli wszystkie te specyfiki w niemieckich aptekach, zmienili ich opakowanie i nazwy na neutralnie brzmiące oraz wyposażyli w nowe ulotki informacyjne pozbawione prawdziwej nazwy preparatu. Następnie przez 8 tygodni podawali jeden z nich grupce osób w średnim wieku z otyłością lub nadwagą. Za każdym razem stosowali preparat ściśle według zaleceń producenta. Dziesiąta grupa otrzymywała placebo. Łącznie w badaniu udział wzięło 189 pacjentów.

Po dwóch miesiącach osoby zażywające 7 z 9 badanych produktów zrzuciły od 1 do 2 kg (w zależności od suplementu), podczas gdy w grupie stosującej placebo ubytek masy ciała wyniósł średnio 1,2 kg. Jak ocenili naukowcy, żaden z suplementów - niezależnie od mechanizmu działania - nie spowodował więc znacznej utraty na wadze w porównaniu z substancją nieaktywną.

1 2
REKOMENDACJA
2017-08-26 20:09:13
~Gabrysia

Ostatnią dietę jaką stosowałam rozwaliłam mi metabolizm na drobne.Teraz jem pięć mniejszych posiłków do tego biorę Foreverslim.I po niespełna misiącu już schudłam pięc kilogramów.Jestem optymistycznie nastawiona i tym razem mi się uda.

2017-07-21 18:39:10
~Halina

U mnie jedyną skuteczną metodą odchudzania okazała się dieta wspomagana Foreverslimem.Dzięki temu połączeniu udało mi się w końcu schudnąć 13 kg z którymi nie mogłam sobie poradzić od ostatniej ciązy.

2016-12-14 13:37:02
~Cynia

Można się przyzwyczaić do nowej diety i nowego stylu jedzenia.Po trzech miesiącach brania Foreverslimu schudłam ale również musiałam zmienić co nie co swoją dietę.Trzy miesiące to wystarczający okres aby przyzwyczaić się do zmian.U nie efektu jo-jo nie było chociaż schudłam 16 kg .

2016-09-05 10:26:49
~MM_GYM

zapraszamy http://mm-gym.blogspot.com/

2016-05-12 09:36:41
~Marcelina

Dokładnie tak! Suplementy diety w połączeniu z dietą i ćwiczeniami dają piorunujące efekty. Sama tego doświadczyłam. Odkąd stosuję suplementy firmy Olimp moje ćwiczenia zaczęły być bardziej efektywne, a waga spadła znacznie szybciej. Polecam linię queen fit dedykowaną dla kobiet!

2016-02-13 21:32:02
~Halina

Nie zgadzam się z autorką art... Sama stosowałam foreverslim jak sie odchudzałam i owszem on nic za mnie nie zrobił,bo byłą potrzebna i dieta i ćwiczenia, nie mniej bez niego bym nie dała rady... po prostu dał mi to co kiedyś było w jedzeniu... a teraz próżno go tam szukać...

2010-09-16 23:27:32
~eco_gotowanie

Najlepszy sposób na zdrowe życie to dobre i wartościowe jedzenie. Ważny jest przede wszystkim sposób przygotowania posiłków, czyli bez tłuszczu. To podstawa, bo suplement nie zastąpi prawdziwego jedzenia..

2010-09-02 15:04:51
~Kacha

Oczywiście że suplementy na odchudzanie szkodzą: na wątrobę, żołądek. Ludzie sobie sprawy nie zdają, bo chcą szybko i dużo schudnąć. Błąd! polecam zdrowe, proste, smaczne odchudzanie, bez wyrzekania się potraw. Wejdź, poczytaj idealnafigura.eu

2010-08-20 17:23:38
~Zuzia

Bardzo sobie chwalę suplementy diety wspomagające odchudzanie. Schudłam 8kg dzięki Linei. Super wspomaga codzienną dietę i ćwiczenia. Poza tym zmniejsza łaknienie, ogranicza wchłanianie węglowodanów i pomaga spalać tłuszcz.Gdyby nie działa na pewno bym jej nie kupowała. A jednak pomogło:)

2010-08-16 10:36:25
~jan

To najistotniesza rzecz w życiu każdego z nas.W dobie przemysłowej żywności trudno o zdrową postać.Pełne konserwantów produkty dostarczają organizmowi masy toksyn,które spowalniają metabolizm i przyczyniają się do przyrostu wagi.Aby uniknąć nadwagi stosujemy głodówki,które pogłębiają ten problem.A można jeść ulubione posiłki i chudnąć.Po co się głodzić.Waga spadnie czytaj na (odchudzamskutecznie.com.pl)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.