wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Dlaczego diety cud nie działają?

05.05.2011

Dzięki diecie cud schudniesz pięć kilogramów w tydzień. A potem? To już mniej cudowne. Efekt rzeczywiście jest ekspresowy – szybko przychodzi i równie szybko odchodzi. Dowiedz się, dlaczego to nie może działać.

Trudno, nie róbmy sobie nadziei. Stosowanie cudownych diet nie ma najmniejszego sensu, z jednego prostego powodu: oczekiwania, jakie sobie stawiamy są nie do pogodzenia. Chcemy schudnąć szybko, nawet kosztem narzucenia podniebieniu i żołądkowi surowego reżimu, a następnie zrezygnować z reżimu – i mimo to, utrzymać „odchudzoną” wagę.

Tryb awaryjny

Szybka utrata kilogramów i centymetrów jest jak najbardziej możliwa (choć może niekoniecznie zdrowa, a w drastycznych przypadkach bywa niebezpieczna). Diety 1200, 1000 czy nawet 800 kcal dają niemal natychmiastowy, wyraźny efekt zewnętrzny. Większe konsekwencje dla organizmu ma jednak wpływ żywieniowego "cudu" na proces odbywający się w przewodzie pokarmowym i komórkach całego ciała.Nagłe i znaczne ograniczenie ilości oraz kaloryczności przyjmowanych pokarmów włącza swego rodzaju „tryb awaryjny”. Organizm najpierw wysyła sygnał alarmowy (uczucie głodu), a jeżeli to nie zadziała, zaczyna korzystać z racji zapasowych, czyli zmagazynowanej tkanki tłuszczowej – po to w końcu są zapasy. Ponieważ apel o pomoc nie działa, nasze ciało, jak każde dobrze zarządzane „przedsiębiorstwo”, nie czeka biernie na koniec kryzysu, tylko próbuje go zwalczyć lub zminimalizować jego efekty na własną rękę.

W normalnych okolicznościach jemy swobodnie tyle, ile potrzebujemy, aż do zaspokojenia głodu, często jeszcze podjadamy coś w międzyczasie. Układ pokarmowy, przyzwyczajony poniekąd do tego, że zaopatrzenie pojawia się regularnie, na każde życzenie, nie przykłada się z jakąś szaloną dokładnością do procesu trawienia. Tu coś uszczknie, tam wyciągnie i jakoś to idzie, w razie potrzeby zaraz przecież będzie następna dostawa. Gdy bieżące zaopatrzenie zawodzi, początkowo rzeczywiście wykorzystuje oszczędności (stąd szybka utrata wagi zwłaszcza na początku diety), a następnie przechodzi na zasilanie ekonomiczne.


Jak utrzymać wagę po diecie?

1 2 3
REKOMENDACJA
2016-05-12 19:02:29
~Kaśka

Zwykle dlatego, że nie istnieją. Skutecznym rozwiązaniem jest rygorystyczna dieta połączona z aktywnością fizyczną i suplementami diety. Ja zastosowałam takie połączenie i widzę tego efekty. A co do suplementów - zaczęłam używać linii Queen Fit firmy Olimp. Produkty stworzone specjalnie dla kobiet. I są naprawdę skuteczne!

2015-09-09 14:45:31
~Ania

Według mnie aby podnieść efektywność redukcji, tym samym podwajając jej efekty Należy zainwestować w suplement diety. Od siebie mogę polecić ten oto link [ http://bit.ly/SzybkoSchudnij ]znajdziesz tam suplement, który pomógł mi efektywniej zgubić tkankę tłuszczową a dodatkowo usuwa on szkodliwe toksyny z organizmu. Oparty jest na wyciągu z pestek Irvingia Gabonensis. Trzymam kciuki ;) Ania

2012-10-25 20:34:55
~Marta

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego! Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie głodowałam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj twojaidealnafigura.pl

2011-08-13 11:29:22
~ocet

Po co diety. Za Ludowej na półkach był tylko ocet i wszyscy dobrze wyglądali. Do tego tamte ścieżki zdrowia...

2011-08-05 11:48:50
~i po cellulicie!

Diety cud są jak bumerang - kilogramy zawsze wracają:) Zapraszam na kreawtywną i inspirującą porcję antycellulitowych i pięknosylwetkowych porad: www.jaksiepozbyccellulitu.com

2011-07-06 13:17:25
~L

sprawdz tutaj http://tnij.org/mjiz

2011-05-20 07:21:32
~Ania

Całkiem darmowe ubrania, książki, płyty, aparaty fotograficzne, telefony? Brzmi niedorzecznie? To sprawdźcie sami, wpisując do wyszukiwarki: aukcje dambomam

2011-05-18 04:08:52
~Marek

Bo nie ma diet cud a własciwie jest jedna - mniej żryj

2011-05-05 21:04:40
~ktosinka

Według mnie można schudnąć, dzięki tygodniowej diecie, tylko trzeba pamiętać o tym, że tyle, ile się miało dietę, tyle dni trzeba STOPNIOWO wracać do poprzedniego jedzenia. Jest jednak jedno małe ale. Zawsze zależy to od tego, co dana osoba je normalnie. Bo jeśli same fastfoody i tym podobne to niestety z utratą wagi można się pożegnać.

2011-05-05 20:39:26
~Ela

odchudzajacym się,stosujacym dietę Dukana polecam rewelacyjne,naturalne,odzywcze,nisk okaloryczne wild jerky.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.