wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

ABC odchudzania

Jak schudnąć nie rujnując zdrowia?

fot. Thinkstock
02.09.2011

W pogoni za szczupłą sylwetką popełniamy wiele żywieniowych błędów. Powodem może być fakt, iż diety mnożą się jak grzyby po deszczu, dając grubasom nadzieję na łatwe zrzucenie kilogramów. Jak się zdrowo odchudzać, żeby nie zrujnować zdrowia?

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) prawidłowe, zdrowe tempo chudnięcia wynosi od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Większy ubytek wagi w krótkim czasie może skutkować po jakimś czasie efektem jo-jo i komplikacjami zdrowotnymi.

Nie ma diety uniwersalnej
- Na samym początku odwołać się trzeba do definicji diety, jako „powszechnego w danej społeczności sposobu zaspokajania potrzeb pokarmowych z wykorzystaniem fizycznie i ekonomicznie dostępnych środków żywnościowych”. Każdy z nas jest więc na diecie, a dieta odchudzająca jest tylko jednym ze sposobów żywienia – tłumaczy Ilona Cichecka, dietetyk z Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA w Warszawie.Jednak wybranie takiego sposobu żywienia, który pozwoli zachować siły, zdrowie, urodę i jednocześnie spowoduje prawidłowe i systematyczne gubienie kilogramów, wielu osobom sprawia wielkie trudności.

- Dlatego odchudzanie najlepiej zacząć od konsultacji z dietetykiem, który przeprowadzi dokładny wywiad dietetyczny, dokona niezbędnych pomiarów naszego ciała, wykona badanie zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie oraz ustali podstawowe wskaźniki – dodaje Zofia Urbańczyk, ekspert ds. dietetyki w Centrach Naturhouse. - Te elementy pozwolą mu ustalić przyczynę nadmiaru kilogramów i opracować plan całej kuracji odchudzającej. Wszelkie przypadkowe diety podejmowane na własną rękę, mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, spowolnić metabolizm, co jedynie oddali nas od osiągnięcia na stałe upragnionej wagi.

Skuteczna dieta odchudzająca musi być dopasowana indywidualnie - do wieku, płci, obecnej wagi, wykonywanej pracy i trybu życia danej osoby. Kaloryczność diety powinna być odpowiednio dobrana do tempa metabolizmu i naszego zapotrzebowania energetycznego, powinna uwzględniać nasz stan zdrowia, przebyte choroby i zażywane leki. To dlatego nie można wskazać diety uniwersalnej, skutecznej dla każdego, kto chce zgubić kilogramy.

Bądź szczery
Dietetyk, Ilona Cichecka radzi uzmysłowić sobie, iż receptą na utratę kilogramów jest przestawienie się na zdrowe i zrównoważone odżywianie oraz wytworzenie w organizmie deficytu kalorycznego dzięki eliminacji błędów żywieniowych. Łatwo można je zidentyfikować prowadząc dziennik żywieniowy.

1 2
REKOMENDACJA
2017-12-05 18:43:16
~Bogusia

Bardzo skutevzne działanie wykazują tabletki Foreverslim.Na prawdę wystarczy trzymać się zasad kuracji a waga spadnie.Mi się udało więc polecam.

2017-11-09 18:11:20
~Renata

U mnie efekt po zastosowaniu Slimunox spełnił wszystkie moje oczekiwania pod tym względem. W końcu udało mi się pozbyć nadwagi. 14 kg mniej.

2017-11-09 17:50:50
~Nadia

Mi tak samo jak wielu innym osoba pomogły tabletki Slimunox.Ale należy pamiętać o tym że podstawą powinna być dieta a tabletki maja wspomagać.Ale dzięki diecie i tym tabletka ogólnie udało mi się zrzucić 14 kg

2017-10-25 19:06:27
~Frania

Ja też zdecydowałam się na zastosowanie Fioreverslimu i jestem bardzo zadowolona. W końcu sukces i nie mam nadwagi

2017-10-22 19:19:32
~Jagoda

Zdecydowałam się teraz na branie Slimunox.Już po miesiącu jestem pewna że efekty będą super bo jeszcze nigdy wcześniej nie udało mi się schudnąc w tak krótkim czasie aż 6 kg.Wczoraj oglądałam się nago i zaczynam się sobie bardzo podobać.

2017-10-12 19:04:49
~Nadia

Ja też wiele preparatów już przetestowałam a efekty były niewielkie. Generalnie przez te wszystkie diety mam strasznie rozwalony metabolizm. Teraz staram się jeść systematycznie i dietetycznie a do tego stosuję Foreverslim i w końcu widzę poprawę. Mam nadzieję, że nie są to chwilowe efekty. Moim celem jest zgubienie jeszcze 9 kg.

2017-10-06 11:26:56
~Hania

Po zastosowaniu Slimunox i efektach jakie uzyskałam, bez obaw mogę stwierdzić, ze moim zdaniem jest to jeden z najlepszych środków wspomagających odchudzanie jaki obecnie można kupić

2017-09-29 19:23:13
~Mika

Może będę nudna ale mi również pomógł Foreverslim.Minęło już spora czasu odkąd skończyłam całą kurację .Napiszę tak wahania wagi są w granicach dwóch kilo ale u mnie jest to chyba związane z cyklem.A tak po za tym nadal cieszę się szczupłą sylwetką.

2017-09-12 11:21:12
~Ulka

Ja schudłam dzięki dużemu wsparciu tabletek Slimunox.Udało mi się dzięki nim schudnąć całe 12 kg.Trzy miesiące starać i co dla mnie najważniejsze nie ma żadnego efektu jo-jo.

2017-09-05 11:43:10
~Zuzanna

Ja akurat stosowałam tabletki wspomagające ochudzanie, od momentu ich zastosowania nie miałam juz problemów z samym procesem odchudzania. Moim zdaniem bez Foreverslimu by się to nie udało

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.