wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Jak schudnąć nie rujnując zdrowia?

fot. Thinkstock
02.09.2011

W pogoni za szczupłą sylwetką popełniamy wiele żywieniowych błędów. Powodem może być fakt, iż diety mnożą się jak grzyby po deszczu, dając grubasom nadzieję na łatwe zrzucenie kilogramów. Jak się zdrowo odchudzać, żeby nie zrujnować zdrowia?

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) prawidłowe, zdrowe tempo chudnięcia wynosi od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Większy ubytek wagi w krótkim czasie może skutkować po jakimś czasie efektem jo-jo i komplikacjami zdrowotnymi.

Nie ma diety uniwersalnej
- Na samym początku odwołać się trzeba do definicji diety, jako „powszechnego w danej społeczności sposobu zaspokajania potrzeb pokarmowych z wykorzystaniem fizycznie i ekonomicznie dostępnych środków żywnościowych”. Każdy z nas jest więc na diecie, a dieta odchudzająca jest tylko jednym ze sposobów żywienia – tłumaczy Ilona Cichecka, dietetyk z Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA w Warszawie.Jednak wybranie takiego sposobu żywienia, który pozwoli zachować siły, zdrowie, urodę i jednocześnie spowoduje prawidłowe i systematyczne gubienie kilogramów, wielu osobom sprawia wielkie trudności.

- Dlatego odchudzanie najlepiej zacząć od konsultacji z dietetykiem, który przeprowadzi dokładny wywiad dietetyczny, dokona niezbędnych pomiarów naszego ciała, wykona badanie zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie oraz ustali podstawowe wskaźniki – dodaje Zofia Urbańczyk, ekspert ds. dietetyki w Centrach Naturhouse. - Te elementy pozwolą mu ustalić przyczynę nadmiaru kilogramów i opracować plan całej kuracji odchudzającej. Wszelkie przypadkowe diety podejmowane na własną rękę, mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, spowolnić metabolizm, co jedynie oddali nas od osiągnięcia na stałe upragnionej wagi.

Skuteczna dieta odchudzająca musi być dopasowana indywidualnie - do wieku, płci, obecnej wagi, wykonywanej pracy i trybu życia danej osoby. Kaloryczność diety powinna być odpowiednio dobrana do tempa metabolizmu i naszego zapotrzebowania energetycznego, powinna uwzględniać nasz stan zdrowia, przebyte choroby i zażywane leki. To dlatego nie można wskazać diety uniwersalnej, skutecznej dla każdego, kto chce zgubić kilogramy.

Bądź szczery
Dietetyk, Ilona Cichecka radzi uzmysłowić sobie, iż receptą na utratę kilogramów jest przestawienie się na zdrowe i zrównoważone odżywianie oraz wytworzenie w organizmie deficytu kalorycznego dzięki eliminacji błędów żywieniowych. Łatwo można je zidentyfikować prowadząc dziennik żywieniowy.

1 2
REKOMENDACJA
2019-01-27 20:57:49
~Weronika

Nie wiem dlaczego tyle czasu zwlekałam z zakupem Foreverslim.W końcu efekty widziałam u mojej przyjaciółki.Ale w końcu się zdecydowałam i z tygodnia na tydzień podziwiam efekty.Na prawdę duża w tym zasługa Foreverslimu.Moim celem jest jeszcze 12 kg uda mi sie jestem tego pewna.

2018-08-13 15:09:31
~Olga

Brałam Foreverslim i przyznaję, że faktycznie działają. Straciłam całą nadwagę w ciągu kilku tygodni, dokładnie 8, nawet nie musiałam kończyć kuracji. Nie spodziewałam się, że efekty będą aż takie, najważniejsze, że jak na razie nie wrócił ani jeden kg.

2018-07-15 08:34:45
~Janina

Ja też zdecydowałam się na zastosowanie Slimunox i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi się osiągnąć. I n ie będę pisała dokładnie ile kilogramów i w jakim czasie. Ważne, ze nie mam nadwagi

2018-06-23 22:52:50
~Estka

Nie ma co na sobie eksperymentować z jakimiś nieznanymi i niebezpiecznym środkami.Najlepiej wybrać dobry i sprawdzony suplement taki jak Slimunox.Sprawdziło go na sobie mnóstwo osób z bardzo dobrymi efektami.

2018-06-18 21:33:10
~Weronika

Ja jestem w trakcie odchudzania - postanowiłam jeść mniej węglowodanów prostych, za to więcej zielonych warzyw. Głodna nie chodzę w ogóle. Do tego biorę Therm line fast - czuje wyraźne działanie - pobudza, daje energię i wyraźnie przyspiesza spalanie tłuszczu, bo chudnę ok 1,5 kg tygodniowo

2018-06-03 21:36:36
~Asia

Na mój organizm świetnie podziałał Therm line fast. Stosowałam go przez 2 miesiące. W tym czasie zrzuciłam ponad 11 kg. Co ważne, ten efekt jest trwały - nie trzymam rygorystycznej diety i nie tyje

2018-04-11 18:05:57
~Ewa

Z suplementów stosowałam niedawno Liporedium w który wtopiłam sporo kasy. Dlaczego wtopiłam ? Bo 2 miesiące przyjmowania tego preparatu nie dały mi żadnego efektu

2017-12-05 18:43:16
~Bogusia

Bardzo skutevzne działanie wykazują tabletki Foreverslim.Na prawdę wystarczy trzymać się zasad kuracji a waga spadnie.Mi się udało więc polecam.

2017-11-09 18:11:20
~Renata

U mnie efekt po zastosowaniu Slimunox spełnił wszystkie moje oczekiwania pod tym względem. W końcu udało mi się pozbyć nadwagi. 14 kg mniej.

2017-11-09 17:50:50
~Nadia

Mi tak samo jak wielu innym osoba pomogły tabletki Slimunox.Ale należy pamiętać o tym że podstawą powinna być dieta a tabletki maja wspomagać.Ale dzięki diecie i tym tabletka ogólnie udało mi się zrzucić 14 kg

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.