wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

ABC odchudzania

Jak schudnąć nie rujnując zdrowia?

fot. Thinkstock
02.09.2011

W pogoni za szczupłą sylwetką popełniamy wiele żywieniowych błędów. Powodem może być fakt, iż diety mnożą się jak grzyby po deszczu, dając grubasom nadzieję na łatwe zrzucenie kilogramów. Jak się zdrowo odchudzać, żeby nie zrujnować zdrowia?

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) prawidłowe, zdrowe tempo chudnięcia wynosi od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Większy ubytek wagi w krótkim czasie może skutkować po jakimś czasie efektem jo-jo i komplikacjami zdrowotnymi.

Nie ma diety uniwersalnej
- Na samym początku odwołać się trzeba do definicji diety, jako „powszechnego w danej społeczności sposobu zaspokajania potrzeb pokarmowych z wykorzystaniem fizycznie i ekonomicznie dostępnych środków żywnościowych”. Każdy z nas jest więc na diecie, a dieta odchudzająca jest tylko jednym ze sposobów żywienia – tłumaczy Ilona Cichecka, dietetyk z Kliniki Zdrowia Kobiety INVICTA w Warszawie.Jednak wybranie takiego sposobu żywienia, który pozwoli zachować siły, zdrowie, urodę i jednocześnie spowoduje prawidłowe i systematyczne gubienie kilogramów, wielu osobom sprawia wielkie trudności.

- Dlatego odchudzanie najlepiej zacząć od konsultacji z dietetykiem, który przeprowadzi dokładny wywiad dietetyczny, dokona niezbędnych pomiarów naszego ciała, wykona badanie zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie oraz ustali podstawowe wskaźniki – dodaje Zofia Urbańczyk, ekspert ds. dietetyki w Centrach Naturhouse. - Te elementy pozwolą mu ustalić przyczynę nadmiaru kilogramów i opracować plan całej kuracji odchudzającej. Wszelkie przypadkowe diety podejmowane na własną rękę, mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, spowolnić metabolizm, co jedynie oddali nas od osiągnięcia na stałe upragnionej wagi.

Skuteczna dieta odchudzająca musi być dopasowana indywidualnie - do wieku, płci, obecnej wagi, wykonywanej pracy i trybu życia danej osoby. Kaloryczność diety powinna być odpowiednio dobrana do tempa metabolizmu i naszego zapotrzebowania energetycznego, powinna uwzględniać nasz stan zdrowia, przebyte choroby i zażywane leki. To dlatego nie można wskazać diety uniwersalnej, skutecznej dla każdego, kto chce zgubić kilogramy.

Bądź szczery
Dietetyk, Ilona Cichecka radzi uzmysłowić sobie, iż receptą na utratę kilogramów jest przestawienie się na zdrowe i zrównoważone odżywianie oraz wytworzenie w organizmie deficytu kalorycznego dzięki eliminacji błędów żywieniowych. Łatwo można je zidentyfikować prowadząc dziennik żywieniowy.

1 2
REKOMENDACJA
2017-09-12 11:21:12
~Ulka

Ja schudłam dzięki dużemu wsparciu tabletek Slimunox.Udało mi się dzięki nim schudnąć całe 12 kg.Trzy miesiące starać i co dla mnie najważniejsze nie ma żadnego efektu jo-jo.

2017-09-05 11:43:10
~Zuzanna

Ja akurat stosowałam tabletki wspomagające ochudzanie, od momentu ich zastosowania nie miałam juz problemów z samym procesem odchudzania. Moim zdaniem bez Foreverslimu by się to nie udało

2017-08-29 14:05:27
~Adrianna

Spróbowałam Slimunox schudłam i jestem szczęśliwa.Slimunox, to pierwszy produkt , który mi pomógł. Wszystkie inne przed nim to było wyrzucenie pieniędzy w błoto. A te tabletki bez głośnej telewizyjnej reklamy działa rewelacyjnie.Miesięczne stosowanie i zrzuciłam 6 kg. Polecam wszystkim odchudzającym się osoba.

2017-08-14 19:37:37
~Amber

Co do Foreverslimu jestem jak najbardziej za.Dzięki tym tabletką w końcu wyglądam tak jak 18 lat temu.

2017-07-27 07:00:17
~Olka

Ja jestem z siebie bardzo dumna dałam radę schudnąć.Wspomagałam się Slimunox ale od siebie też wiele dałam.Pilnowałam diety ćwiczyłam i dzięki mojej ciężkiej pracy udało się.

2017-06-29 19:38:47
~Bianka

Dużo mogę powiedzieć o Foreverslim bo tylko je stosouje. Hamowanie łaknienia faktycznie na plus, szybsza przemiana materii również, spadek wagi bardzo zauważalny zwłąszcza po 2 tyg stosowania. Warto stosować jeśli samemu mamy problem z odchudzaniem.

2017-06-28 06:40:19
~Basia

Jeżeli chodzi o moją osobę, to do zakupu Slimunox, (kupowałam na Allegro) namówiła mnie koleżanka. I jestem jej za to bardzo wdzięczna. W końcu znalazłam środek, który faktycznie pomaga mi schudnąć. Jak na razie (a jestem w połowie drogi) to waga spadła o 6kg

2017-06-19 13:38:07
~Wanda

Ja postawiłam na znane i bardzo skuteczne tabletki Slimunox.W moim przypadku spadek wagi to 10 kg ale pewnie było by znacznie więcej gdybym stosowała się do wszystkich zasad kuracji.Ale dla mnie to i tak dużo biorąc pod uwagę że łykałam tylko tabletki i nie robiłam nic więcej

2017-06-14 20:49:59
~Eryka

Ja też stosowałam te tabletki i uważam SLimunox za jeden z najlepszych środków wspomagających odchudzanie jakie w ogóle są dostępne na polskim rynku

2017-05-04 21:04:45
~Sabina

Ja zdecydowałam sie na wspomaganie procesu odchudzania Slimunox-em i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi się uzyskać. W 3 miesiace wróciłam do swojej normalnej wagi

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.