wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

400 kalorii w proszku

Thinkstock
31.10.2011

Zaledwie 400 kalorii dziennie w produktach instant. Czy taka dieta jest zdrowa i bezpieczna?
Specjaliści od lat dyskutują na ten temat. Jednak desperaci, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, nie zastanawiają się na skutkami. Sięgają po produkty diety Cambridge.


Skąd taka popularność diety? Eksperci są zdania, że powodem może być jej dostępność, a także nasze... lenistwo. Tutaj niczego nie trzeba siekać ani kroić. Są to bowiem gotowe produkty. Nie musimy się więc martwić o przygotowywanie posiłków. Wszystko podane mamy na tacy.

- Dieta Cambridge polega na spożywaniu gotowych, otrzymywanych przemysłowo produktów, takich jak batony, sproszkowane zupy, napoje, zamiast odpowiednio zbilansowanych posiłków – tłumaczy Marietta Wyciechowska, dietetyk z Centrum Naturhouse we Włocławku. - Dieta jest bardzo promowana. Plusem ma być oszczędność czasu w przygotowaniu posiłków oraz jej dostępność w formie wysyłkowej.

Jak reaguje organizm?

Dieta "gwarantuje" zgubienie nawet 3 kg tygodniowo. Aby osiągnąć ten wynik, trzeba mocno ograniczyć kalorie, nawet do 400 kcal dziennie.

Dieta składa się z dwóch etapów. Pierwsza faza trwa 3 tygodnie. W jej trakcie kobiety jedzą 3 posiłki dziennie, mężczyźni 4. To etap ścisły. Proszek z gotowych saszetek jest rozrabiany z wodą do konsystencji zupy lub budyniu, podawany na ciepło lub zimno. Obowiązuje absolutny zakaz spożywania słodzonej herbaty i kawy oraz obowiązek wypijania 2 litrów wody mineralnej dziennie.Druga faza diety trwa dwa tygodnie i zakłada bardziej zróżnicowane menu – włącza się tu normalny posiłek.

- Codzienne stosowanie gotowych preparatów przyczynia się do zaparć, których konsekwencje mogą być poważne dla zdrowia – mówi Marietta Wyciechowska. - Często obserwowane jest także osłabienie organizmu przy aktywności fizycznej, spowodowane niewystarczającą ilością spożywanych kalorii oraz nieodpowiednio zbilansowaną dietą, która powinna być ustalana indywidualnie. Dieta Cambridge posiada wiele przeciwwskazań zdrowotnych. Z jednej strony jest dietą „ostatniej szansy” dla osób bardzo otyłych, z drugiej – ze względu na szereg chorób towarzyszących otyłości, jest dietą niebezpieczną dla zdrowia. Zaburza ona wchłanianie leków i może doprowadzić do problemów w funkcjonowaniu narządów. Pamiętajmy, że zdrowa dieta odchudzająca powinna dostarczać pokarmy o odpowiedniej kaloryczności, które zawierają niezbędne składniki odżywcze we właściwych proporcjach, takie jak białko, węglowodany, tłuszcze oraz witaminy i sole mineralne. Przyjmowanie niezbilansowanej, przetworzonej żywności, mimo zapewnień o jej skuteczności w odchudzaniu, może skutecznie  prowadzić do problemów zdrowotnych i groźnego efektu jo-jo.

Z całą pewnością dieta nie może być stosowana przez kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci. Szczególnie uważać powinny osoby z cukrzycą, zakrzepicą, po operacjach chirurgicznych, zawale serca oraz mające problemy z nerkami i wątrobą.

Nadprogramowe kilogramy

Właśnie efektu jo-jo - czyli nie tylko powrotu do poprzedniej wagi, ale poprawienia wyniku wagowego z nawiązką - powinny się obawiać osoby sięgające po saszetki czy batoniki, jakie proponowane są w diecie.

- Mimo, że organizm każdej osoby ma różne zapotrzebowanie energetyczne, jak i inny metabolizm, dieta ta wszystkim gwarantuje utratę ok. 3 kg tygodniowo – tłumaczy Marietta Wyciechowska. - Ma to zagwarantować niewielka wartość energetyczna posiłków – ok. 400 – 500 kcal. Tak mała ilość dostarczanych dziennie kalorii, powoduje obniżenie podstawowej przemiany materii. Organizm spala tkankę tłuszczową w obronie przed wyniszczeniem. Zaprzestanie diety to gwarantowany efekt jo-jo.

 

Odchudzanie w ciąży bardzo niebezpieczne

ml/mmch

REKOMENDACJA
2019-01-27 20:56:03
~Mania

Ja też jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi się osiągnąć przez zastosowanie Foreverslimu. W 3 miesiące moja waga spadła o 14 kilo

2018-08-13 15:06:57
~Diana

Mi zastosowanie Foreverslimu bardzo pomogło, w końcu udało mi się pozbyc nadwagi, i to jak porównam moją wcześniejszą walkę z kilogramami, a to czego udało mi się dokonać teraz, to wiem jedno, gdyby nie wspomaganie procesu przez te tabletki, to sukcesu by nie było

2018-06-23 22:50:01
~Mysza

Niewiele jest tabletek na polskim rynku które byłby tak skutezcne jak Slimunox.Dzięki niem schudłam ale nie tylko ja jest bardzo dużo zadowolonych osób z tego suplementu.Więc jeżeli zamierzacie się odchudzać proponuję zaopatrzyć się w ten suplement.

2018-04-11 18:06:46
~Asia

Żaden z zastosowanych przez mnie suplementów na odchudzanie nie rozczarował mnie tak jak Liporedium. Po 4 dniach musiałam go odstawić ze względu na silne bóle brzucha po jego przyjęciu :/

2017-12-05 18:34:45
~Luiza

Jak dla mnie wybór Foreverslim okazał się bardzo dobrym rozwiązaniem. W końcu udąłó mi się pozbyć nadwagi. 3 miesiące czasu i 15 kilo mniej

2017-11-09 17:47:50
~Małgorzata

Ja stosowałąm Slimunox i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki uzyskałam. Po 3 miesiacach moja waga spadła o 14 kilogramów. Dla mnie to bardzo dużo. Mało tego wcześniej przez kilka lat nie mogłam tego się pozbyć a teraz.. super

2017-10-25 19:03:12
~Anastazja

Jak dla mnie zastosowanie Foreverslimu było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W końcu trafiłam na tabletki wspomagające odchudzanie, które faktycznie działąja i są do tego bezpieczne

2017-10-12 19:00:11
~Pola

Po raz drugi robię podejście pod dietę 1500 kal ale tym razem wspomagam się Foreverslimem i o dziwo wcale nie jestem głodna ani zmęczona wcześniej nie dawałam rady właśnie dla tego że wiecznie chodziłam głodna i zmęczona.Nie warzę się na razie ale czuję że schudłam.

2017-10-06 11:24:50
~Gaja

Ja już myślałam że mi nie jest mi już wstanie nic pomóc.Slimunox potraktowałam jako ostatnią deskę ratunku.I nie zawiodłam sie na tych tabletkach.Trzy miesiące pracy i efekt oszałamiający .15 kg mniej.

2017-09-05 11:40:54
~Justyna

O sobie mogę powiedzieć że nie jestem za bardzo pracowita a tym bardziej systematyczna,a udało mi się schudnąć dzięki wsparciu Foreverslimu.Więc myślę żę osobą którym naprawdę zależy na tym aby schudnąc bez problemu dadzą radę.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.