wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Czy kilkudniowe diety to dobry pomysł?

Thinkstock
03.08.2012

Rozpoczynamy je, gdy chcemy schudnąć niedużo w krótkim czasie – np. przed wakacjami czy ważną uroczystością. Ale zdaniem ekspertów, nie rozwiązują one problemu, który tkwi w nieprawidłowych nawykach żywieniowych. I w większości przypadków kończą się efektem jo-jo. Jeśli planujesz przejść na kilkudniową dietę, która będzie najskuteczniejsza i ile można zrzucić?

Diety kilkudniowe, jak wskazuje ich nazwa, pozwalają pozbyć się paru kilogramów dzięki zmodyfikowaniu jadłospisu na parę dni. Należy jednak pamiętać, że jest to głównie ubytek nagromadzonej w organizmie wody, a nie tkanki tłuszczowej, której nie stracimy przez weekend czy nawet w ciągu tygodnia. Na diety kilkudniowe przechodzą zazwyczaj kobiety, którym zależy na szybkim wyszczupleniu sylwetki.

Skuteczna kapusta
Najpopularniejsze diety kilkudniowe to: kapuściana, warzywna, owocowo-warzywna, zegarowa, trzydniowa, tygodniowa itp. Rozszerzoną wersją takiego jadłospisu jest dieta kopenhaska, która trwa 13 dni. Za najskuteczniejszą uważa się dietę kapuścianą, która gwarantuje ubytek wagi rzędu 5 kg w 7 dni. Na czym polega? Podstawą tego jadłospisu jest specjalna zupa warzywna. Przyrządza się ją przede wszystkim na bazie kapusty, cebuli, pomidorów, papryki, bulionu warzywnego oraz przypraw. Ważne, aby w czasie jej stosowania wypijać dwa litry wody dziennie. Oprócz zupy na diecie kapuścianej można jeść również owoce, inne warzywa, pić mleko, spożywać filety z kurczaka czy z ryb, a także brązowy ryż.Odchudzający koktajl
Błyskawicznie stracimy kilka centymetrów na diecie warzywnej (3 kg w 4 dni). Możemy jeść warzywa, chudy ser czy pełnoziarniste pieczywo, jednak podstawą tego jadłospisu jest warzywny koktajl – należy pić go pół godziny przed każdym posiłkiem, a także podczas ataków głodu. Przygotowujemy go z pięciu pomidorów, trzech marchewek, cebuli i połówki selera. Wszystko należy zmiksować i dopełnić do litra mineralną wodą niegazowaną. Zarówno na diecie warzywnej, jak i kapuścianej zabronione jest spożywanie słodyczy, alkoholu, cukru, słodzonych napojów czy tłuszczów zwierzęcych.

Co dwie godziny
Inny rodzaj diety, w której od składników ważniejszy jest czas ich przyjmowania, to dieta zegarowa. Ważne, aby rygorystycznie trzymać się wyznaczonych w jadłospisie godzin. Jemy co dwie godziny – albo o godzinach parzystych albo nieparzystych (np. 8, 10, 12… albo 7, 9, 11…). Ostatni posiłek spożywamy w godz. 19-20. W ciągu dnia jemy zazwyczaj siedem niedużych porcji. Posiłki są małe, ale częste. I tak co dwie godziny sięgamy m.in. po niesłodzoną herbatę, kawę, szynkę, chudy twaróg, gotowane mięso lub rybę, owoce, jogurt naturalny, jajko na twardo, a ostatnim posiłkiem jest szklanka soku pomidorowego lub czerwonego wytrawnego wina. Ta dieta gwarantuje zrzucenie 3 kg w 3 dni.

1 2
REKOMENDACJA
2015-01-20 18:54:21
~tobi

a również jestem kolejną zadowoloną osoba która schudła dzięki pomocy Foreverslimu.Tyle osób juz się wypowiedziało w temacie ich skuteczności że ja już nie mam nic do dodania.Dla mnie najlepsze tabletki jakie kiedykolwiek wynaleziono.

2014-05-05 19:59:55
~Olga

Moim zdaniem sukces tkwi w zdrowych nawykach żywieniowych, nie tyle w samych dietach cud. Mi bardzo pomaga że zamawiam sobie Perfect Diet mam zdrowe jedzenie na cały dzień, w pracy nie podjadam, a codziennie przyzwyczajam organizm do zdrowego.

2013-03-28 17:24:50
~FIT

nie. to zły pomysł. nie ma w słowniku słowa dieta. zdrowe, świadome odżywianie to jest bardzo dobry pomysł dla każdego chorego a nawet i zdrowego.

2012-10-21 06:06:35
~toja

Oczywiście, że to koszmarny pomysł. od kiedy zmieniłam swój styl życia na aktywny fizycznie jestem bardziej atrakcyjna i wesoła. Udało mi się trafić do centrum zdrowej diety ( dietywellness.pl) gdzie pokazano mi ze zdrowe odżywianie I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA nie musi być trudne i można je dostosować do każdych warunków i dziś nie mam już problemu z kontrola swojej wagi

2012-10-13 07:26:20
~ana

. Przecież to idealna droga do nadwagi. Ja powiem z własnego doświadczenia. O nadwadze już dawno zapomniałam. Schudłam 11 kg i to praktycznie bez wyrzeczeń ale znam ten problem efektu jo-jo , braku motywacji i systematyczności. Pewnego dnia trafiłam na fajnego konsultanta wellness (dietywellness.pl) , który poradził sobie z moimi problemami w kilka tygodni. Czuję się super! Nie boję się efektu jo-jo, bo jest ze mną konsultant, który wie jak się przed tym ustrzec.

2012-09-20 22:19:03
~Milena

wyślij tłuszcz do diabła. Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek. Odżywia, oczyszcza organizm, wzmacnia i regeneruje. Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć.. Ja zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam. Polecam twojaidealnafigura.pl

2012-08-20 22:11:23
~agata

d i e t e k . p l- nowy wymiar odchudzania..

2012-08-17 11:02:05
~kasia

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam

2012-08-06 13:41:56
~Magdalena

Diety kilkudniowe dają kilkudniowe efekty. Jeśli chcemy na stałe pozbyć się kilogramów, trzeba to zrobić z głową. Ja odrzuciłam z jadłospisu cukier w każdej postaci a do tego znajomy polecił mi zdroweśniadnie.info/opara. Efekty może nie były strasznie szybkie ale skuteczne. Mija rok a ja wciąż mam figurę o jakiej marzyłam i dobre samopoczucie.

2012-08-06 13:38:57
~Maciej

Szczupła sylwetka i pozostawanie w dobrej formie kojarzy się z ciężką pracą i odmawianiem sobie wszystkiego, co dobre. Tymczasem istnieje cała masa rzeczy, które możemy robić, by poprawić swój wygląd i kondycję, a które są przyjemne i pożyteczne. Bo jesz ulubione posiłki i tracisz na wadze. Tłuszczyk się spala sylwetka szczupleje ja tak pozbyłem się 15 kg dwa lata temu i do dziś trzymam wagę. Polecam (kalorie-zdrowia.pl)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.