wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Rola dietetyka w procesie odchudzania

mat. prasowe
17.09.2012

Chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów, chętnie stosujemy modne w danym czasie kuracje odchudzające lub diety typu „cud”. Większość z nich oparta jest na monotonnych zasadach i wymaga od nas nieustannych wyrzeczeń. Ponadto metody, które gwarantują szybkie oraz spektakularne efekty, mogą być szkodliwe dla organizmu. Na co zatem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, rozpoczynając walkę z nadwagą?

Pamiętajmy, że każda dieta jest ingerencją w nasz organizm. Najlepiej zatem, jeśli będzie dopasowana do jego indywidualnych potrzeb. Oprócz płci, wieku czy przebytych chorób, kluczowe znaczenie ma także wykonywany zawód oraz styl życia. Zazwyczaj nie mamy czasu na szukanie trudno dostępnych produktów spożywczych, a przyrządzanie skomplikowanych potraw może nas skutecznie zniechęcić do stosowania diety. Aby kuracja odchudzającą nie była uciążliwa i przyniosła zamierzone efekty, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który dobierze ją do naszych oczekiwań.

Kto najbardziej potrzebuje indywidualnego podejścia?

Wsparcie dietetyka może okazać się szczególnie przydatne tym, dla których pozbycie się zbędnych kilogramów stanowi duży problem, np. kobietom po okresie ciąży i karmienia piersią, przechodzącym menopauzę, osobom prowadzącym stresujący tryb życia lub otyłym nastolatkom. Ze wskazówek specjalisty ds. żywienia mogą także skorzystać wszyscy, którzy chcą zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe na zdrowsze.Jak wygląda współpraca z dietetykiem?
– Na pierwszej konsultacji w naszym Centrum przeprowadzany jest szczegółowy wywiad dietetyczny wraz z dokładnymi pomiarami ciała. Dopiero na tej podstawie ustalamy przyczynę nadwagi i dopasowujemy właściwą kurację połączoną z odpowiednią suplementacją – mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk z Naturhouse. Indywidualnie dobrany i pełnowartościowy jadłospis to nie jedyna korzyść wynikająca ze współpracy z dietetykiem.

Kolejnym pozytywnym aspektem jest systematyczność, którą gwarantują cotygodniowe wizyty. – Podczas procesu odchudzania, często potrzebujemy wsparcia oraz motywacji do dalszej pracy. Zadaniem dietetyka jest także bieżące monitorowanie postępów diety i udzielanie cennych wskazówek – dodaje ekspert z Nauturhouse. Co więcej, stosowanie się do zaleceń specjalisty, wyrabia w nas właściwe nawyki żywieniowe, które gwarantują utrzymanie idealnej sylwetki również po zakończeniu całego procesu.

Od czego zacząć?
Dobrą okazją do rozpoczęcia współpracy z dietetykiem jest ogólnopolska akcja „Uwaga Nadwaga” organizowana przez Centra Naturhouse. W ramach kampanii we wszystkich Punktach Naturhouse na terenie całej Polski można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, połączonych z pomiarami ciała, tkanki tłuszczowej oraz zawartości wody metabolicznej w organizmie. Dodatkowo każdy kto zapisze się na wizytę, otrzyma specjalny poradnik zawierający zasady zdrowego odżywania. Akcja potrwa od 17 września do końca listopada 2012 r. Akcja uzyskała patronat honorowy Państwowego Zakładu Higieny.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji dietetycznej

informacja prasowa

REKOMENDACJA
2016-05-12 19:49:06
~Madzia

Dietetyk może ułożyć nam super dietę. Ale często ciężko jest nam powstrzymać się przed ulubionym smakołykiem.Można więc wesprzeć swoją walkę ze zbędnymi kilogramami suplementacją. Ja zaczęłam stosować suplement firmy Olimp - Define It Lady - przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej. To rzeczywiście działa. Dużo szybciej zaczęłam chudnąć. Polecam!

2015-09-09 14:34:46
~Ania

Według mnie aby podnieść efektywność redukcji, tym samym podwajając jej efekty Należy zainwestować w suplement diety. Od siebie mogę polecić ten oto link [ http://bit.ly/SzybkoSchudnij ]znajdziesz tam suplement, który pomógł mi efektywniej zgubić tkankę tłuszczową a dodatkowo usuwa on szkodliwe toksyny z organizmu. Oparty jest na wyciągu z pestek Irvingia Gabonensis. Trzymam kciuki ;) Ania

2014-04-17 12:35:57
~Ula

Przede wszystkim należy współpracować odpowiednio z dietetykiem. Musi przeprowadzić cała rozmowę aby zapoznać się z naszymi nawykami aby je wyeliminować. Na chudzianka.pl jest wiele porad.

2012-11-12 15:47:57
~Milena

Poczytaj i wyślij tłuszcz do diabła. Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek. Odżywia, oczyszcza organizm, wzmacnia i regeneruje. Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć.. Ja zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam. Polecam twojaidealnafigura.pl

2012-10-13 07:20:34
~ana

Zawsze starałam się zdrowo odżywiać, ćwiczyć, a to gwarantowało mi płaski brzuch. Jednak i tak w związku z moim trybem pracy miałam duży problem z rosnącą wagą i chociaż dużo czytałam nie miałam czasu na wprowadzenie wszystkich zaleceń w życie. Jednak udało mi się trafić do centrum zdrowej diety ( dietywellness.pl) gdzie pokazano mi ze zdrowe odżywianie nie musi być trudne i można je dostosować do każdych warunków i dziś nie mam już problemu z kontrola swojej wag

2012-09-21 11:10:23
~kasia

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.