wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

ABC odchudzania

Tym razem ci się uda!

123RF
31.12.2012

Nie tylko Bridget Jones robi noworoczne postanowienia. Z badań wynika, że podobnie postępuje zdecydowana większość Polaków. Najczęściej nasze obietnice dotyczą dwóch dziedzin - zdrowia i pracy.

Z badań agencji informacji rynkowej AC Nielsen wynika, że tym co najczęściej sobie obiecujemy w zakresie troski o zdrowie jest znalezienie większej ilości wolnego czasu, rzucenie nałogów (co piąty palacz deklaruje, że w nadchodzącym roku rzuci papierosy), schudnięcie i przejście na zdrową dietę oraz zmuszenie się do aktywności fizycznej. Polacy chcą też unikać toksycznych znajomych.  

Nasza lista okazuje się więc niezwykle podobna do postanowień Bridget. Najpopularniejsza singielka świata nieodmiennie obiecywała sobie, że zrzuci zbędne kilogramy, przestanie palić i nadużywać alkoholu, chodzić na siłownię nie tylko po to, by kupić kanapkę, a także unikać wszystkich związkofobów, megalomanów czy emocjonalnych popaprańców. 

Listy noworocznych postanowień większości Polaków i panny Jones nie różni więc  właściwie nic. Podobnie wygląda również realizacja tych postanowień. Ani fikcyjnej bohaterce książki, ani nam zazwyczaj nie idzie to  zbyt dobrze. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - wymagamy od siebie zbyt wiele, cele, które chcemy osiągnąć nie są też jasno i konkretnie zdefiniowane. Zapominamy też o bardzo ważnej rzeczy jaką jest motywacja.

Jeśli chcemy, by tym razem się udało, musimy rozsądniej zaplanować naszą listę i przewidzieć narzędzia, dzięki którym łatwiej nam będzie sprostać wyzwaniom.  Co więc sobie obiecać, by w grudniu 2013 roku wyglądać piękniej, czuć się młodziej i cieszyć się dobrym samopoczuciem? Jak sprawić, by tegoroczne noworoczne postanowienia dla odmiany udało nam się zrealizować? 

- Noworoczną mobilizację warto wykorzystać, by zadbać o swoje zdrowie, urodę i samopoczucie. Warto zaplanować utratę wagi, a najlepiej przejście na zdrową dietę, rzucenie palenia, zrobienie okresowego przeglądu zdrowia i wykonanie podstawowych badań oraz rozpoczęcie uprawiania aktywności fizycznej - radzi Agata Białek, specjalistka ds. żywienia człowieka z poradni Dietosfera.

- To podstawowe działania, dzięki którym będziemy mogli kompleksowo zadbać o siebie i naprawdę poprawić stan naszego zdrowia, poprawić wygląd i zapewnić sobie dobre samopoczucie. W ten prosty sposób będziemy mogli uwolnić się od przekonania, że dzisiejszy człowiek nie jest w stanie funkcjonować bez regularnego odwiedzania apteki i łykania magicznych pigułek nie tylko na każdą dolegliwość ale nawet profilaktycznie. Zdrowa dieta i uprawianie sportu mogą nam bowiem zastąpić wiele lekarstw, jednak żadne lekarstwa nie zastąpią aktywności fizycznej i dobrze zbilansowanego menu - dodaje ekspertka. 

Ile chcesz schudnąć w 2013 roku?

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-06-03 21:27:42
~Agnieszka

No i tym razem mi się udało :d Kluczem okazało się połączenie diety (redukacja cukrów i regularne posiłki) oraz Therm line fast. Łącznie zrzuciłam 11 kg!!

2018-04-11 17:54:23
~Wanda

Moje odchudzanie oparłam m.in na diecie i suplemencie liporedium. Ten drugi element zawiódł. Nie mogłam go brać ze względu na podrażnienie żołądka jakie u mnie spowodował

2013-02-17 20:07:54
~sara

Odchudzanie często kojarzy nam się z głodem, rozdrażnieniem, zmęczeniem i złym samopoczuciem a tymczasem okres redukcji wagi to cudowny czas ( idealna figura.com/konsultacje ) jesteśmy syci, mamy energię na codzienne wyzwania, wysypiamy się, nasz układ pokarmowy odżywa no i przede wszystkim waga spada a sylwetka się formuje.

2013-02-15 21:46:27
~Steffi

Polecam blog: twoja-talia.blogspot.com

2013-01-27 11:26:25
~beata

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealnafigura.com/gbere s

2013-01-26 11:54:02
~irena

dietek.pl- pomoc w odchudzaniu...

2013-01-13 20:44:37
~fit-arena

Najważniejsze informacje związane ze zdrowym odżywianiem i treningiem, odchudzaniem i fitness na fit-arena.blogspot.com

2013-01-05 21:07:56
~www.mobildiet.pl

Zapraszam do skorzystania z promocji http://allegro.pl/profesjonalna-die ta-indywidualna-i2924338381.html

2013-01-05 21:07:23
~www.mobildiet.pl

Witam i zapraszam wszystkich na stronę poradni dietetycznej www.mobildiet.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.