wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Odchudzanie ze wspomaganiem

123RF
25.02.2013
Któż z nas nie chciałby zrzucić paru zbędnych kilogramów? Najlepiej bez żadnego wysiłku. Ot, po prostu, zażyć jakiś środek odchudzający, który zrobi to za nas. Niestety, tak dobrze jeszcze nie ma, chociaż na rynku dostępnych jest już wiele suplementów wspomagających odchudzanie. 
 
I chociaż reklamy zapewniają o wręcz cudownych właściwościach każdego z nich, pamiętajmy, że nie zastąpią one odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. 
 
Podstawową przyczyną nadwagi i otyłości jest dodatni bilans kaloryczny, najczęściej będący efektem spożywania większej ilości pokarmu, niż w rzeczywistości potrzebuje nasz organizm. Czasem winę ponosi też słaby metabolizm, wynikający z predyspozycji genetycznych, przebytych chorób lub braku ruchu. I właśnie jako „lekarstwo” na te problemy powstały wszelkiego rodzaju suplementy diety, które mają nam pomóc w odchudzaniu.
 
Zahamować łaknienie
Pierwszym rodzajem suplementów diety są środki powstrzymujące łaknienie. Prym wiedzie tu chrom, zalecany wszystkim osobom z nadwagą, podwyższonym poziomem cholesterolu lub cukrzycą. Chrom nie jest – jak próbują nam wmawiać producenci takich preparatów – środkiem na odchudzanie. Ogranicza jedynie odkładanie tłuszczów w organizmie, pośrednio zapobiegając otyłości. Efekt działania chromu zależy jednak od indywidualnych predyspozycji. Jedni odczują wyraźnie zmniejszenie apetytu np. na słodycze, inni wciąż będą mieli problem z nadmiernym apetytem.
 
Spalacze tłuszczu
Duża część suplementów diety ma za zadanie wspomóc nasz organizm w szybkim spalaniu tłuszczu. Najpopularniejsze z nich to termogeniki, których działanie polega na produkcji energii termicznej z tkanki tłuszczowej organizmu (zjawisko to nazywane jest termogenezą). Zażywanie termogeników skutkuje zwiększeniem metabolizmu i wyraźnym przyspieszeniem spalania tkanki tłuszczowej (zwłaszcza jeśli równolegle jesteśmy aktywni fizycznie). Naturalnymi termogenikami są m.in.: kofeina, guarana, zielona herbata oraz niektóre z ostrych przypraw (papryka, pieprz, imbir). Wśród sztucznych suplementów zawierających termogeniki najpopularniejsze są fat burnery, czyli „spalające tłuszcz” preparaty, które - zwłaszcza w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną - potrafią dość szybko przynieść widoczne efekty redukcji tłuszczu w organizmie. 
 
L-karnityna
Nieco słabsze działanie ma L-karnityna, która nie jest typowym „spalaczem tłuszczu”  lecz „aktywatorem metabolizmu”. Jako środek o delikatniejszym działaniu polecany jest zwłaszcza kobietom, np. podczas aerobiku lub ćwiczeń na siłowni. W przeciwieństwie do fat burnerów, L-karnityna nie przyniesie jednak żadnych efektów, jeśli wraz z jej stosowanie nie będziemy uprawiać jakichkolwiek ćwiczeń.

Wypełniacze
Najbardziej bezpiecznym i przez to najpowszechniejszym składnikiem wszelkiego rodzaju środków odchudzających jest błonnik. I chociaż nie ma on większej wartości odżywczej, spełnia bardzo ważną rolę w naszym metabolizmie. Produkty bogate w błonnik (m.in. owoce i warzywa, nasiona strączkowe oraz produkty zbożowe) szybko pęcznieją w żołądku, wywołując uczucie sytości. Ponadto rozpuszczalne frakcje błonnika osadzają się na ścianach górnego odcinka przewodu pokarmowego skutecznie spowalniając wchłanianie szkodliwych tłuszczów i węglowodanów. W tym samym czasie nierozpuszczalne frakcje błonnika wędrują przez cały układ pokarmowy oczyszczając go z zalegających resztek.
 
Olej kokosowy
Mało wciąż znanym, a bardzo skutecznym i co najważniejsze naturalnym środkiem wspomagającym odchudzanie jest olej kokosowy. Jest to chyba jedyny tłuszcz, który nie tylko nie powoduje tycia, lecz wręcz przeciwnie – pobudza przemianę materii. Udowodniono, że zastąpienie innych stosowanych w kuchni tłuszczów olejem kokosowym może zaowocować spadkiem wagi nawet do 2 kg miesięcznie! Ze względu na swoją stałą postać olej kokosowy może zastąpić również masło i margarynę, przez co bywa też nazywany masłem kokosowym.
 
Niezależnie od tego, jaki suplement diety wybierzemy, warto pamiętać, nie są one żadną cudowną tabletką na smukłą sylwetkę. Gdyby taka istniała, wszyscy bylibyśmy piękni i szczupli. Tymczasem nic, nawet najmocniejszy „spalacz tłuszczu”, nie zastąpi regularnych ćwiczeń i właściwej diety.
 

ank/ese/zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA

Powiązane artykuły

2018-06-03 21:25:38
~Joanna

Zmieniłam kilka rzeczy, w tym zaczęłam jeść śniadania, a zredukowałam ilość kalorii w kolacji. Do tego stosuję Therm line fast. Jak na razie efekty są super - do tej pory schudłam już 7 kg a to pierwszy miesiąc

2018-04-22 19:21:15
~Agata

Każdy ma prawo wyboru jedni odchudzają się za pomocą diety i ćwiczeń inni wybierają dla siebie tabletki które mogą wspomóc odchudzanie .Ja osobiście wybrałam Slimunox i jestem bardzo zadowolona.Waga spada ja czuję się dobrze i o to chodzi.

2018-04-11 17:53:36
~Hania

Wybrałam jako preparat wspomagający odchudzanie Liporedium. Niestety, nie był to zbyt dobry wybór - już po kilku dniach musiałam go odstawić ze względu na to, że po każdym przyjęciu pobolewał mnie żołądek

2017-11-05 18:20:00
~Aleksandra

Każdy ma prawo wyboru.Ja postawiłam na amerykańskie tabletki Slimunox,swojego wyboru nie żałuję.Spadek wagi jaki udało mi sie uzyskać to 16 kg .Waga utrzymuje się do dzisiaj nie musiałam wcale martwić się o efekt jajo.

2017-10-21 20:40:48
~Rebeka

U mnie poskutkowała zmiana diety znacznie mniejsze porcje ale jedzone częściej i Foreverslim.Mogę tylko potwierdzić skuteczność tego suplementu.Dla mnie okazał sie on bardzo skuteczny.

2017-10-16 22:30:07
~Limetka

Odchudzając się z pomocą Foreverslimu nie trzeba wprowadzać jakiś drastycznych zmian w swoim jadłospisie.U mnie wystarczyła rezygnacja ze słodyczy kolorowych napoi .Do tego jadłam pięć mniejszych posiłków zamiast dwóch ogromnych.Udało mi się schudnąć dzięki tym zmianą aż 13 kg.

2017-10-11 17:18:10
~Maria

A ja uważam że wart stosować Slimunox.Jeżeli ktoś nie widzi efektów na samej diecie to warto wspomóc jakoś odchudzanie i nie ma w tym nic złego.Przekonałam się sama na sobie i bardzo się cieszę żę kupiłam i brałam te tabletki.

2017-09-25 13:02:28
~Sabina

Skuteczne odchudzanie to racjonalne odchudzanie! dużo wody dużo ruchu gotowanych warzyw ja włączyłam dodatkowo Foreverslim ale raczej jako wspomaganie odchudzania i co mogę powiedzieć to że na pewno zmniejszył mój apetyt no i przemiana lepsza a to duży plus jak dla mnie.

2017-08-26 20:04:14
~Balbina

Foreverslim jest jak dla mnie bezkonkurencyjny a brałam sporo środków w tym szejki, herbatki itp. Po wielu niepowodzeniach zaczęłam się odchudzać wraz z współlokatorką i ona namówiła mnie na Foreverslim. Po miesiącu juz miałam 4 kg mniej coś nie zwykłego bo próbowałam wiele razy i żadne środki nie pomagały. Teraz jestem po trzy miesięcznej kuracji i jestem 13 kg lżejsza.Po prostu pełnia szczęścia.

2017-08-04 06:50:16
~Bianka

ja z efektu jaki dało mi zastosowanie Slimunox jestem bardzo zadowolona. Schudłam 16 kilogramów przy wydatnej pomocy tych tabletek

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.