wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Czy tabletki odchudzające działają?

123RF
06.05.2013

Znaczna utrata na wadze po zażyciu niewielkiej pigułki to marzenie ściętej głowy. Suplementy diety mogą jedynie wspomóc odchudzanie, o ile trzymamy się niskokalorycznej diety i nie zapominamy o ruchu. – Jeżeli widzimy w telewizji reklamy, które obiecują fantastyczne efekty po zażyciu jakiegoś produktu, można to od razu między bajki włożyć – mówi dietetyk Dagmara Wysłocka. Mimo to Polacy faszerują się środkami na odchudzanie.

Chrom, l-karnityna, morwa biała, chitosan, kwas linolowy CLA… W gąszczu tabletek odchudzających naprawdę można się zgubić. Ale skoro jest na nie popyt, to jest i podaż. Polacy interesują się pigułkami na odchudzanie i kupują je na potęgę, a ich producenci zacierają ręce. Na preparaty wspomagające gubienie nadwagi wydajemy prawie, bagatela, 100 mln zł rocznie. I aż 75 proc. tej kwoty przeznaczamy na suplementy diety dostępne bez recepty. Najchętniej sięgamy po „cudowne” kapsułki, tabletki oraz preparaty w proszku. A z obserwacji ekspertów wynika, że popyt na tabletki odchudzające stale rośnie.Jak króliki doświadczalne
Polacy dosłownie przerzucają się opiniami dotyczącymi suplementów na odchudzanie, testują na sobie rynkowe nowinki i chętnie opisują rezultaty; jak na dłoni widać to w internecie. „Próbowałam wielu środków na odchudzanie. Większość nie działała. Najlepsze efekty mam po tabletkach, które zamówiłam sobie ostatnio. Nie są może tanie, ale na pewno skuteczne. Składają się tylko z naturalnych składników. Chodzę na siłownię i je biorę, schudłam już 7 kg” – pisze Kasia.

Wiele suplementów przetestowała na sobie również Anna. „Od początku mojego odchudzania sprawdziłam jakieś 8-10 rodzajów tabletek i zawsze z miernym skutkiem. I to niezależnie, czy produkt był reklamowany w telewizji, czy w prasie, czy też był mi zupełnie nieznany”.

Podobnych wypowiedzi nie brakuje wśród mężczyzn. „Bierzecie jakieś suplementy diety? Tabletki albo inne tego typu produkty? Zamierzam zrzucić 10 kg i przydałoby się coś wspomagającego odchudzanie, żebym miał mniejszy apetyt i więcej energii, bo zazwyczaj na diecie szybko opadam z sił. Rzućcie kilka nazw produktów” – zachęca Marek.

Jednak w zdecydowanej większość internauci rozczarowani są tabletkami na odchudzanie. „Wzięłam tych pigułek chyba z 80 i nie schudłam ani kilograma. Nie zostawię tak tego, zamierzam odzyskać pieniądze” – to jeden z wpisów.

Cudów nie będzie
Bo producenci suplementów diety obiecują wiele – przede wszystkim utratę niechcianych kilogramów (niektórzy zaręczają, że wystarczy przyjmować dany produkt, aby zrzucić „bez trudu” 20 kg w miesiąc – albo i więcej). Zapewniają również, że tabletka rzeźbi sylwetkę, ujędrnia ciało, reguluje przemianę materii, oczyszcza organizm z toksyn itp. Producenci nierzadko własne preparaty nazywają „pogromcami” albo „pożeraczami” tłuszczu. Reklamują się hasłami, że wystarczy wziąć konkretną pigułkę, aby schudnąć i wyglądać zjawiskowo. Tyle że nijak się to ma do rzeczywistości.

 

1 2
REKOMENDACJA
2018-04-29 20:24:56
~Andrea

Moim zdaniem, jęzlei chodzi o tabletki odchudzające to tak tylko Slimunox.Stosowałam je wiosną przed trzy miesiące i po tej kuracji udało mi się zrzucić ponad 15kg. Njawazniejsze, ze nie było po tym żadnego efektu jo-jo, jak to miałam w przypadku wcześniejszych innych produktów.

2018-04-22 19:18:47
~Matylda

Odpowiednie zaplanowanie procesu odchudzania, podzielenie go na odpowiednie etapy i dobrze przemyślany zakup odpowiedniego środka wspomagająćego proces jest moim zdaniem podstawą sukcesu, tak więc dieta, tak, ale z głową, ćwiczenia jak najbardziej tak, podobnie jak Slimunox, jako środek wspomagający

2018-04-17 17:22:30
~Ulka

Szukała i sprawdzałam różne środki na odchudzanie.Najlepiej według mojej opinii wypadły tabletki Slimunox.I się nie zawiodłam.Schudłam i ze swojego wyglądu po raz pierwszy od wielu lat jestem zadowolona.

2018-04-11 17:49:21
~Magda

Liporedium zaczęłam stosować blisko 2 miesiące temu i jestem totalnie rozczarowana - brak efektów w odchudzaniu, a od kilku tygodni czuję dyskomfort w okolicy żołądka :/

2018-04-08 18:35:38
~Simona

Dobrze się zdarzyło że trafiłam na Foreverslim.Bo to właśnie dzięki nim w końcu udało mi się zgubić niechciane kilogramy.Wytarczyły trzy miesiące i trochę pracy i w końcu moja waga jest idealna.

2018-04-05 13:05:20
~Emilia

Dla mnie sensacją jest to jak działa Slimunox.Nigdy wcześniej nie pomyślałabym że tabletki mogą być aż tak skuteczne.Dobrze sie stało że dałam się namówić na jego zakup.

2017-11-21 20:14:27
~Inez

U mnie każda dieta kończyła sie porażka.Stosowałam tez pewien suplement i też nic.Foreverslim miał być moim ostatnim podejściem do tabletek.Sam nie wierzyłam że waga po miesiącu stosowania pokazała 5 kg mniej.No ale w końcu po wielu nieudanych próbach odchudzania w końcu schudłam i to bez efektu jo-jo.

2017-11-05 18:10:42
~Weronika

Mi udało się schudnąc i bardzo dobrze.Ale jest to suma trzech składników diety,aktywności i Slimunox.Najważniejsze jest to aby tego nie zaprzepaścić i nie wrócić to starego trybu życia i jedzenia byle czego.A co do głodówki robię sobie raz na jakiś czas jednodniową głodówkę aby oczyścić organizm piję wtedy tylko samą wodę.

2017-10-21 20:35:06
~Zosia

Na samym początku napiszę że również stosuję Foreverslim.Nie będę ukrywała że jest mi zdecydowanie lżej się odchudzać na tych tabletkach.A mój talerz na diecie wygląda następująco.Połowa małego talerza to warzywa 1:4 to ryż lub kasza i kolejna 1:4 to mięso.Jem pięc mniejszych posiłków o mniej więcej tych samych godzinach.I daję radę w koncu widzę jakieś efekty.

2017-10-16 22:25:08
~Monika

Dla mnie sensacją jest to jak działa Foreverslim.Nigdy wcześniej nie pomyślałabym że tabletki mogą być aż tak skuteczne.Dobrze sie stało że dałam się namówić na jego zakup.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.