wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

ABC odchudzania

Czy tabletki odchudzające działają?

123RF
06.05.2013

Znaczna utrata na wadze po zażyciu niewielkiej pigułki to marzenie ściętej głowy. Suplementy diety mogą jedynie wspomóc odchudzanie, o ile trzymamy się niskokalorycznej diety i nie zapominamy o ruchu. – Jeżeli widzimy w telewizji reklamy, które obiecują fantastyczne efekty po zażyciu jakiegoś produktu, można to od razu między bajki włożyć – mówi dietetyk Dagmara Wysłocka. Mimo to Polacy faszerują się środkami na odchudzanie.

Chrom, l-karnityna, morwa biała, chitosan, kwas linolowy CLA… W gąszczu tabletek odchudzających naprawdę można się zgubić. Ale skoro jest na nie popyt, to jest i podaż. Polacy interesują się pigułkami na odchudzanie i kupują je na potęgę, a ich producenci zacierają ręce. Na preparaty wspomagające gubienie nadwagi wydajemy prawie, bagatela, 100 mln zł rocznie. I aż 75 proc. tej kwoty przeznaczamy na suplementy diety dostępne bez recepty. Najchętniej sięgamy po „cudowne” kapsułki, tabletki oraz preparaty w proszku. A z obserwacji ekspertów wynika, że popyt na tabletki odchudzające stale rośnie.Jak króliki doświadczalne
Polacy dosłownie przerzucają się opiniami dotyczącymi suplementów na odchudzanie, testują na sobie rynkowe nowinki i chętnie opisują rezultaty; jak na dłoni widać to w internecie. „Próbowałam wielu środków na odchudzanie. Większość nie działała. Najlepsze efekty mam po tabletkach, które zamówiłam sobie ostatnio. Nie są może tanie, ale na pewno skuteczne. Składają się tylko z naturalnych składników. Chodzę na siłownię i je biorę, schudłam już 7 kg” – pisze Kasia.

Wiele suplementów przetestowała na sobie również Anna. „Od początku mojego odchudzania sprawdziłam jakieś 8-10 rodzajów tabletek i zawsze z miernym skutkiem. I to niezależnie, czy produkt był reklamowany w telewizji, czy w prasie, czy też był mi zupełnie nieznany”.

Podobnych wypowiedzi nie brakuje wśród mężczyzn. „Bierzecie jakieś suplementy diety? Tabletki albo inne tego typu produkty? Zamierzam zrzucić 10 kg i przydałoby się coś wspomagającego odchudzanie, żebym miał mniejszy apetyt i więcej energii, bo zazwyczaj na diecie szybko opadam z sił. Rzućcie kilka nazw produktów” – zachęca Marek.

Jednak w zdecydowanej większość internauci rozczarowani są tabletkami na odchudzanie. „Wzięłam tych pigułek chyba z 80 i nie schudłam ani kilograma. Nie zostawię tak tego, zamierzam odzyskać pieniądze” – to jeden z wpisów.

Cudów nie będzie
Bo producenci suplementów diety obiecują wiele – przede wszystkim utratę niechcianych kilogramów (niektórzy zaręczają, że wystarczy przyjmować dany produkt, aby zrzucić „bez trudu” 20 kg w miesiąc – albo i więcej). Zapewniają również, że tabletka rzeźbi sylwetkę, ujędrnia ciało, reguluje przemianę materii, oczyszcza organizm z toksyn itp. Producenci nierzadko własne preparaty nazywają „pogromcami” albo „pożeraczami” tłuszczu. Reklamują się hasłami, że wystarczy wziąć konkretną pigułkę, aby schudnąć i wyglądać zjawiskowo. Tyle że nijak się to ma do rzeczywistości.

 

1 2
REKOMENDACJA
2017-08-04 06:47:11
~Eliza

Moim zdaniem Slimunox to jeden z najlepszych środków wspomagających odchudzanie. Ja przy zastosowaniu tych tabletek pozbyłam się nadwagi już w ciągu 3 miesięcy

2017-07-21 18:34:13
~Sara

Każdy ma swoje sposoby na odchudzanie ja wybrałam odchudzanie wspomagane Foreverslimem i nie żałuje swojego wyboru.Po wielu latach nieudanych diet tym razem mi się udało.Jeżeli miałabym sie odchudzać jeszcze raz bez wahania sięgnęłabym po te tabletki.

2017-07-13 10:05:05
~Anna

Sprawdź wyniki głosowania 8000 internautów na najlepsze tabletki na odchudzanie - rtno.pl

2017-06-06 14:23:46
~Irmina

Ja stosowałam Slimunox i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi się osiąŋnąć, w 3 miesiące schudłam 12 kilo.

2017-04-27 19:19:50
~Eliza

Moim zdaniem zastosowanie Foreverslim jako środka wspomagającego odchudzanie jewst bardzo dobrym pomysłem, sama dodałam go do diety i ćwiczeń i dopiero od tego momentu waga zaczęła systematycznie spadać

2016-12-14 13:29:33
~Jokasta

Idealnym środkiem dla osób które chcą się pozbyć nadwagi są tabletki Foreverslim.Dają radę nawet przy sporej nadwadze.Trzeba jeszcze podkreślić jedną rzecz że przy stosowaniu się do zasad kuracji można być pewnym tego że nie ma później efektu jo-jo.

2016-12-07 21:28:07
~Kara

Mi się udało schudnąć kilka ładnych kilogramów dzięki Foreverslimowi.Jeżeli ktoś nie wieży mam to w nosie.Dlaczego mam się przedstawić skoro ty tego nie robisz.

2016-05-12 08:48:44
~Wiktoris242

Ja stosuję suplementy diety przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej z firmy Olimp: Define It Lady z linii Queen Fit. Przy odpowiednich ćwiczeniach na siłowni daje mega rezultaty. Jeszcze nigdy nie byłam tak zadowolona z pracy nad sobą! Polecam spróbować!

2016-01-20 13:07:42
~Zosia

Ja mogę polecić suplement Novoslim. Sama go stosowałam i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie wiem jak inne ale ten naprawdę działa

2015-07-22 00:08:06
~Oliwia

Pewnie, że działają - zwłaszcza te dostępne na www.acetomale.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.