wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

ABC odchudzania

Zielona kawa a odchudzanie - czy to działa?

123RF
03.09.2013

Na forach internetowych wrze: zielona kawa odchudza, przyspiesza przemianę materii, a nawet rozbija „złogi tłuszczowe” i uelastycznia skórę. Handel w Internecie także kwitnie, kupić można i zieloną kawę i tabletki zawierające ekstrakt z jej ziaren. Koszt? Kilkadziesiąt do kilkuset złotych za 90 tabletek, które wystarczają na około półtora miesiąca. Co na to dietetycy? Są zgodni: zielona kawa nie odchudza, ale…


Znana nam kawa ma kolor brązowy lub czarny, dlatego może się wydawać, że zielona kawa jest jakąś nowością, niedawno odkrytą tajemniczą odmianą kawy o niesamowitych właściwościach. Nic bardziej mylnego. Zielona kawa jest tą samą, którą znamy, tyle, że jeszcze przed odróbką termiczną, czyli niepaloną. Czym więc różni się od tej, z której korzystamy na co dzień?


Zdaniem Joe Vinsona, chemika z Uniwersytetu z Scranton w Pensylwanii, chodzi o obecność kwasu chlorogenowego, który występuje głównie w zielonych liściach i owocach m.in. kawowca, w karczochach, pokrzywie, a także w brzoskwiniach i śliwkach, zwłaszcza suszonych. Kwas chlorogenowy to antyoksydant, który powoduje obniżenie wchłaniania cukru, co z kolei pobudza organizm do aktywnego korzystania ze zgromadzonych zapasów.


Odchudza czy wspomaga odchudzanie?
Joe Vinsona opiera swoje wnioski na badaniu, któremu poddał tylko 16 osób. Przez 22 tygodnie ośmiu kobietom i ośmiu mężczyznom podawano 1050 miligramów ekstraktu z ziaren zielonej kawy. Ochotnicy byli w tym czasie dokładnie monitorowani, kontrolowano także ich stan zdrowia. Po zakończeniu badania okazało się, że jedna osoba zrzuciła średnio 8 kilogramów. Co ciekawe, w czasie jego trwania, uczestnicy wykonywali także ćwiczenia fizyczne, co bez wątpienia wspomagało odchudzanie. I tutaj być może tkwi sedno działania zielonej kawy, która sama w sobie nie odchudza, ale może wspomagać odchudzanie.


- Utrata wagi następuje zawsze na skutek stosowania przemyślanej niskokalorycznej diety przy jednoczesnej aktywności fizycznej – tłumaczy Anna Englisz, doradca żywieniowy i dietetyk z SetPoint Doradztwo Żywieniowe w Warszawie. - Odchudzanie nie polega na tym, że przyjmuje się jakiś jeden składnik i czeka, aż kilogramy same spadną. Takich cudów nie ma. Chcąc schudnąć trzeba przede wszystkim podejść do tematu kompleksowo, czyli skupić się na diecie i ćwiczeniach. Samo zażywanie zielonej kawy problemu nie rozwiąże.


Tego samego zdania jest Monika Turniak, dietetyk z poradnik dietetycznej Mój Dietetyk w Gdańsku. – Co prawda zawarty w zielonej kawie kwas chlorogenowy i kofeina mogą przyczynić się do przyspieszenia przemiany materii, ale stosowanie zielonej kawy bez odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń nie przyniesie spektakularnego spadku kilogramów.

 

1 2
REKOMENDACJA
2016-04-29 20:23:38
~Ania

w moim przypadku zielona kawa przyniosła efekt, stosowałam z olefarmu przez 2 miesiące, chciałam zrzucic ostatnie 3 kg po intensywnym odchudzaniu ale dieta przestała już działać, tutaj kawa się świetnie spradziła :)

2016-04-28 12:15:29
~Agata

Stosowałam zieloną kawę wraz z dietą i efektów żadnych. Schudłam dopiero jak przeszłam na dietę Sandruni i do tego bieganie, efekt - 7 kg

2016-04-14 12:48:33
~Wed Des

Tak zielona kawa działa http://mockawy.pl/

2016-03-09 22:07:52
~kalinka

Fajnie ze teraz dobra kawę można kupić w takim sklepie https://ekoitalia.pl/ Sprawdzcie, bo mają naprawdę bardzo duży wybór dobrych kaw.

2016-03-01 17:52:01
~Ewa

Sorki ,ale nie moja wina że poprzestawiały się literki ...może się rozczytacie:)))

2016-03-01 17:48:59
~Ewa

Przeczytałam Drogie Panie jak zachwalacie działanie zielonej kawy ,jestem ciekawa czy jesteście na diecie ,czy tylko odchudza godnie na diecie niskokalorycznej gdzie wykluczyłam spożywanie węglowodanów i tez kawa...dla mnie to niewiarygodne ...jestem 3 tychudnę , może jak dołączę zielona kawę to efekt będzie piorunujący hihi:)pozdrawiam

2016-02-21 15:15:57
~Jolka

Jak może być jeszcze lepiej? jaką głupota ludzie sie kierują aby katować sie sztucznym jedzeniem sadząc, że to ich odchudzi? Na ile? jak można katować swoje ciało i traktować go jak niewolnika nie mając świadomości dlaczego tyje? Otyłość to objaw, to wierzchołek góry lodowej , następnie będą nowotwory, depresje , choroby z autoagresji i inne dziadostwa, gdyż przyczyna dalej pozostaje. A jak jest przyczyna otyłości? marzenkaka@vp.pl

2016-02-21 15:13:51
~Jolka

ak może być jeszcze lepiej? jaką głupota ludzie sie kierują aby katować sie sztucznym jedzeniem sadząc, że to ich odchudzi? Na ile? jak można katować swoje ciało i traktować go jak niewolnika nie mając świadomości dlaczego tyje? Otyłość to objaw, to wierzchołek góry lodowej , następnie będą nowotwory, depresje , choroby z autoagresji i inne dziadostwa, gdyż przyczyna dalej pozostaje. A jak jest przyczyna otyłości? To nie jedzenie ,

2016-01-28 15:48:47
~Monika

Hehe nie wiedziałam, że moje tabletki są tak znane :) Biorę je od 2 miesięcy i efekt "wow" osiągnęłam :) Schudłam 14 kg!!!!!

2016-01-27 15:12:34
~Dagmara

A ja schudłam 8 kg w ciągu 3 tygodni. Brałam greenactiv :) Nie było skutków ubocznych, jo-jo też nie :)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.