wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Jedz, bo oszalejesz

123RF
11.10.2013

Hellozdrowie.pl

36 uczestników eksperymentu głodowego Ancela Keysa nie dojadało przez sześć miesięcy. Nie dojadało, a nie głodowało, bo w tym czasie mężczyźni konsumowali „aż” 1600 kcal dziennie. Ale i tak sfiksowali. Nic dziwnego – szaleństwo to typowy efekt przesadnej diety i głodu.


Niedojadanie i sprawność naszego mózgu to nie jest dobrana para. Nie jest to zresztą zaskakujące, gdy weźmiemy pod uwagę, że mózg spala 20–25 proc. naszej energii i każdy niedobór musi się na nim odbić. Świetnie było to widać w Minneapolis, gdzie swoje badania prowadził dr Keys. Wkrótce po zaprowadzeniu dietetycznych porządków zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Jedynym tematem rozmów było jedzenie, kartki z książek kucharskich zaczęły zastępować kalendarze, a uczestnicy zaczęli mieć koszmary, w których zmieniali się w kanibali. Niektórym zdarzyło się uciekać, żeby coś zjeść, a tym czymś były odpadki z okolicznych śmietników.


Takie zachowanie mogłoby wydawać się dziwne, ale nie było w nim nic dziwnego. Nasz mózg to narzędzie, które kształtowało się, by – przede wszystkim – zabezpieczyć nas przed głodem (oprócz tego, że miał też zapewnić szansę pozostawienia potomstwa). I wciąż działa w sposób, który niedojadanie traktuje jako poważny sygnał ostrzegawczy i natychmiast przełącza się w tryb alarmowy, który ze zdobycia pożywienia czyni naszą najważniejszą motywację.


Jak to działa, pokazał m. in. prof. Marsel Mesulam  z  Uniwersytetu Northwestern, który przeprowadził eksperyment z... pączkami. Dwukrotnie umieścił ochotników w skanerach mózgu. Raz po tym, jak objedli się pączkami. Drugi – kiedy byli głodni. Za każdym razem podsuwał im przed oczy pączka i... śrubokręt. Gdy byli po jedzeniu, nie reagowali prawie w ogóle.


Po ośmiogodzinnej (zaledwie!) diecie jedna z części mózgu rozbłyskiwała jak żarówka. Była to pierwotna struktura układu limbicznego. – To część mózgu, która potrafi określić, co jest ważną motywacją. Mówi nie tylko, że jestem głodny, ale też, że jedzenie jest w zasięgu – komentował pan profesor.


Głodni ryzykują
Głód powoduje, że cała nasza uwaga skupia się właśnie na nim. Jednocześnie powoduje to zmiany w funkcjonowaniu innych jego części. Choćby tych odpowiedzialnych za podejmowanie ryzyka.

 

Pomysł na zdrową przekąskę:

 

 

 

1 2
REKOMENDACJA
2019-01-11 17:30:55
~Julita

Ja też zdecydowąłam sie na zastosowanie Slimunox. Moim zdaniem nie ma lepszego sposbu. Jesterm trzecia osobą z najbliższej mojej rodziny, która zdecydowała się na zastosowanie tych tabletek i która może cieszyć się z sukcesu

2018-12-13 21:09:44
~Milena

Dzięki temu że przez całą kurację trzymałam się zaleceń udało mi się na Foreverslimie schudnąć 14 kg.O efekt jo-jo też nie musiałam się martwić bo miałam pewność żę dam radę utrzymać wagę.

2018-09-26 20:25:39
~Ola

Ja też jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi się uzyskac po zastosowaniu Foreverslim. W końcu sukces i pozbyłam się nadwagi, ale aby było jasne, sukces nie oznacza, ze zaczęłam brać tabletki i mogłam się obżerać. Nic z tego Ścisła dieta, systematyczne ćwiczenia i to po godzinie dziennie. I do tego w celu pełnego efektu Foreverslim.

2018-08-12 20:07:44
~Hania

Dla mnie bardzo korzystne i wręcz zbawienne okazało się branie tabletek Slimunox.Zaczynałam odchudzanie na samej diecie po jakimś czasie musiałam niestety włączyć tabletki bo po prostu nie było efektów.A regularne branie tych tabletek przynosi super efekty.Schudłam 15 kg cieszę się bo również nie wystąpił efekt jo-jo czyli odchudzanie jest skuteczne i trwałe.

2018-06-30 19:35:11
~Halina

Ja się na temat Slimunox nie będę za dużo rozpisywała.Bo najważniejsze jest to że tabletki w moim przypadku okazały się skuteczne.Bez problemu dzięki tym tabletką poradziłam sobie na diecie.Nie chodziłam głodna nie miałam obniżonego nastroju.Wszystko odbyło sie tak jak powinno być.Efektem kuracji z Slimunox jest spadek wagi o 15 kg.

2018-06-23 19:58:56
~Marcianna

Na mnie do tej pory robi wrażenie to żę właśnie dzięki Foreverslimowi udało mi się aż tyle schudnąć,chociaż wcześniej stosowałam różne diety.Kto by pomyślał że właśnie suplement diety mi pomoże schudnąć.Co ważne na Foreverslimie nauczyłam się jeść zdrowo i racjonalnie co do dzisiaj procentuje.

2018-06-18 21:21:58
~Ola

No i skończyłam swoje odchudzanie - schudłam łącznie 14 kg - dzięki Therm line fast mój metabolizm trwale się rozkręcił - nie trzymam diety, a efektu jojo nie ma :)

2018-06-03 21:19:26
~Ola

Żeby osiągnąć trwałe efekty trzeba skupić się na tym, żeby pobudzić metabolizm - na mój metabolizm doskonale podziałał Therm line fast. Dzięki temu preparatowi zaczęłam chudnąć ok 1,5 kg tygodniowo bez głodzenia się

2018-05-29 21:58:42
~Dusia

U mnie sprawdziła się Foreverslim ale w połączeniu z dieta i ćwiczeniami.Dzięki takiemu zestawieniu schudłam bardzo dużo.Chociaż wcześnie próbowałam schudnąc na różne sposoby bez widocznych efektów.Po Foreverslim efekty są widoczne do dzisiaj.

2018-05-27 17:51:55
~Felicja

Schudłam może nie dzięki samemu Slimunox ale na pewno wspomógł dietę.Dzięki tym tabletką nie odczuwałam głodu a przemiana materii była też znacznie szybsza.Ja jestem zadowolona.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.