wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

ABC odchudzania

Jedz, bo oszalejesz

123RF
11.10.2013

Hellozdrowie.pl

36 uczestników eksperymentu głodowego Ancela Keysa nie dojadało przez sześć miesięcy. Nie dojadało, a nie głodowało, bo w tym czasie mężczyźni konsumowali „aż” 1600 kcal dziennie. Ale i tak sfiksowali. Nic dziwnego – szaleństwo to typowy efekt przesadnej diety i głodu.


Niedojadanie i sprawność naszego mózgu to nie jest dobrana para. Nie jest to zresztą zaskakujące, gdy weźmiemy pod uwagę, że mózg spala 20–25 proc. naszej energii i każdy niedobór musi się na nim odbić. Świetnie było to widać w Minneapolis, gdzie swoje badania prowadził dr Keys. Wkrótce po zaprowadzeniu dietetycznych porządków zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Jedynym tematem rozmów było jedzenie, kartki z książek kucharskich zaczęły zastępować kalendarze, a uczestnicy zaczęli mieć koszmary, w których zmieniali się w kanibali. Niektórym zdarzyło się uciekać, żeby coś zjeść, a tym czymś były odpadki z okolicznych śmietników.


Takie zachowanie mogłoby wydawać się dziwne, ale nie było w nim nic dziwnego. Nasz mózg to narzędzie, które kształtowało się, by – przede wszystkim – zabezpieczyć nas przed głodem (oprócz tego, że miał też zapewnić szansę pozostawienia potomstwa). I wciąż działa w sposób, który niedojadanie traktuje jako poważny sygnał ostrzegawczy i natychmiast przełącza się w tryb alarmowy, który ze zdobycia pożywienia czyni naszą najważniejszą motywację.


Jak to działa, pokazał m. in. prof. Marsel Mesulam  z  Uniwersytetu Northwestern, który przeprowadził eksperyment z... pączkami. Dwukrotnie umieścił ochotników w skanerach mózgu. Raz po tym, jak objedli się pączkami. Drugi – kiedy byli głodni. Za każdym razem podsuwał im przed oczy pączka i... śrubokręt. Gdy byli po jedzeniu, nie reagowali prawie w ogóle.


Po ośmiogodzinnej (zaledwie!) diecie jedna z części mózgu rozbłyskiwała jak żarówka. Była to pierwotna struktura układu limbicznego. – To część mózgu, która potrafi określić, co jest ważną motywacją. Mówi nie tylko, że jestem głodny, ale też, że jedzenie jest w zasięgu – komentował pan profesor.


Głodni ryzykują
Głód powoduje, że cała nasza uwaga skupia się właśnie na nim. Jednocześnie powoduje to zmiany w funkcjonowaniu innych jego części. Choćby tych odpowiedzialnych za podejmowanie ryzyka.

 

Pomysł na zdrową przekąskę:

 

 

 

1 2
REKOMENDACJA
2018-03-18 20:06:06
~Nilka

Doszłam dzisiaj do wniosku że jeżeli nie zmienię radykalnie swojej diety to zbyt dużych sukcesów nie odniosę mimo że łykam Foreverslim.Mają rację Ci co piszą że kluczowe są trzy elementy.Dieta ruch i Foreverslim.Cóż będę próbować może mi się uda.

2018-02-18 18:20:13
~Joanna

Polecam zastosować Slimunox dla mnie te tabletki to rewelacja .Po raz pierwszy udało mi się schudnąć tak sporo.I co najważniejsze nie wymagało to ode mnie jakiegoś wielkiego wysiłku.

2018-02-03 14:32:31
~Emilia

Ja akurat kupiłam Slimunox niecałe dwa tygodnie temu na Allegro, więc o końcowej że tak napisze skuteczności działąnia nie mogę jeszcze nic napisać, nie mniej po pierwszym tygodniu na wadze jest mniej o 2 kilogramy, wieć jak na początek to wynik uważam, że jest dobry

2018-02-02 00:57:15
~Joasia

Wątpie, żeby to była zasługa tylko suplementu, tym bardziej, że mi nic nie dał mimo 8 tygodni stosowania. teraz próbuję z Calominalem i niestety chyba też okaże się do niczego. Raczej go odstawie przez zaparcia które powoduje.

2017-12-04 13:12:37
~Debora

W okresie trzech miesięcy udało mi się dzięki Slimunoxi stracić 12 kg.Czy jest to dużo?Dla mnie tak bo wcześniej żadna dieta nie przyniosła pożądanego efektu.

2017-11-21 20:06:36
~Hania

Zgadza się całkowicie z napisanymi tu opiniami, sama brałam Foreverslim i jak najbardziej uważam, ze jest to środek jakiego długo wcześniej szukałam. W końcu udąło mi się skutecznie pozbyć wałeczków, które doprowadzały mnie po prostu do szału

2017-10-26 14:06:17
~Rena

Straciłam w zasadzie całą nadwagę przez 3 miesiące kuracji z tabletkami Slimunox. Spróbowałam po 4 latach próbowania różnych diet, łącznie z ćwiczeniami. Niestety, ale kompletnie nie przynosiło to żadnego efektu. Nie wyobrażacie sobie jak przyjemny był dla mnie powrót do moich ciuchów z przed ciąży.

2017-09-30 16:35:53
~justy

Ja mam dobry sposób na odchudzanie dobra dieta i colosanex. Od miesiaca wspomagam się colosan ex i mam dietę i już 4 kg za mną moj metabolizm bardzo przyspieszył i chudne szybciej, waga ise nie zatrzymuje i co najwazniejsze nie mam efektu wielkiego brzucha po kazdym posilku.

2017-09-16 07:21:12
~Aniela

Bo nie ma chyba takiej osoby której udało sie schudnąć i która chciałaby znowu przytyć.Ja przynajmniej do takich nie należę.Za dużo się napracowałam aby to zaprzepaścić.Owszem Foreverslim bardzo pomaga ale co swoje to musiałam wypocić.

2017-07-25 12:47:59
~Marcelina

Odchudzanie to temat rzeka, ja stosowałam multum diet i tak naprawdę żadna mi nie pomogła, waga zaczęła spadać dopiero, gdy zaczęłam sotoswać tabletki Foreverslim. Nie byłam chętna do stosowania tabletek, ale przekonał mnie ich skład w 100% naturalny. Muszę powiedzieć, że te tabletki to był strzał w dziesiątkę, bo waga spadła, poprawiło się moje samopoczucie, czuję się lekko i przede wszystkim pięknie.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.