wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

ABC odchudzania

Jedz, bo oszalejesz

123RF
11.10.2013

Hellozdrowie.pl

36 uczestników eksperymentu głodowego Ancela Keysa nie dojadało przez sześć miesięcy. Nie dojadało, a nie głodowało, bo w tym czasie mężczyźni konsumowali „aż” 1600 kcal dziennie. Ale i tak sfiksowali. Nic dziwnego – szaleństwo to typowy efekt przesadnej diety i głodu.


Niedojadanie i sprawność naszego mózgu to nie jest dobrana para. Nie jest to zresztą zaskakujące, gdy weźmiemy pod uwagę, że mózg spala 20–25 proc. naszej energii i każdy niedobór musi się na nim odbić. Świetnie było to widać w Minneapolis, gdzie swoje badania prowadził dr Keys. Wkrótce po zaprowadzeniu dietetycznych porządków zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Jedynym tematem rozmów było jedzenie, kartki z książek kucharskich zaczęły zastępować kalendarze, a uczestnicy zaczęli mieć koszmary, w których zmieniali się w kanibali. Niektórym zdarzyło się uciekać, żeby coś zjeść, a tym czymś były odpadki z okolicznych śmietników.


Takie zachowanie mogłoby wydawać się dziwne, ale nie było w nim nic dziwnego. Nasz mózg to narzędzie, które kształtowało się, by – przede wszystkim – zabezpieczyć nas przed głodem (oprócz tego, że miał też zapewnić szansę pozostawienia potomstwa). I wciąż działa w sposób, który niedojadanie traktuje jako poważny sygnał ostrzegawczy i natychmiast przełącza się w tryb alarmowy, który ze zdobycia pożywienia czyni naszą najważniejszą motywację.


Jak to działa, pokazał m. in. prof. Marsel Mesulam  z  Uniwersytetu Northwestern, który przeprowadził eksperyment z... pączkami. Dwukrotnie umieścił ochotników w skanerach mózgu. Raz po tym, jak objedli się pączkami. Drugi – kiedy byli głodni. Za każdym razem podsuwał im przed oczy pączka i... śrubokręt. Gdy byli po jedzeniu, nie reagowali prawie w ogóle.


Po ośmiogodzinnej (zaledwie!) diecie jedna z części mózgu rozbłyskiwała jak żarówka. Była to pierwotna struktura układu limbicznego. – To część mózgu, która potrafi określić, co jest ważną motywacją. Mówi nie tylko, że jestem głodny, ale też, że jedzenie jest w zasięgu – komentował pan profesor.


Głodni ryzykują
Głód powoduje, że cała nasza uwaga skupia się właśnie na nim. Jednocześnie powoduje to zmiany w funkcjonowaniu innych jego części. Choćby tych odpowiedzialnych za podejmowanie ryzyka.

 

Pomysł na zdrową przekąskę:

 

 

 

1 2
REKOMENDACJA
2017-09-16 07:21:12
~Aniela

Bo nie ma chyba takiej osoby której udało sie schudnąć i która chciałaby znowu przytyć.Ja przynajmniej do takich nie należę.Za dużo się napracowałam aby to zaprzepaścić.Owszem Foreverslim bardzo pomaga ale co swoje to musiałam wypocić.

2017-07-25 12:47:59
~Marcelina

Odchudzanie to temat rzeka, ja stosowałam multum diet i tak naprawdę żadna mi nie pomogła, waga zaczęła spadać dopiero, gdy zaczęłam sotoswać tabletki Foreverslim. Nie byłam chętna do stosowania tabletek, ale przekonał mnie ich skład w 100% naturalny. Muszę powiedzieć, że te tabletki to był strzał w dziesiątkę, bo waga spadła, poprawiło się moje samopoczucie, czuję się lekko i przede wszystkim pięknie.

2017-07-18 08:00:26
~Regina

Ja też zdecydowałam sie na zastosowanie Slimunox i jedynie co moge napisać, to że jest on po prostu rewelacyjny. tak dobrego wyniku, to się nie spodziewałam

2017-04-19 19:02:15
~Elwira

Mnie nikt nie musiał przekonywać do tego abym się odchudzała mam lustra w domu to widziałam jak wyglądam.Foreverslim kupiłam z ciekawości bo nie za bardzo wierzyłam że coś z tego będzie.Ale tydzień po tygodniu waga spadała.Teraz zostało mi do zrzucenia 4 kg,ale to już powinno załatwić codzienne bieganie.

2015-07-02 20:48:12
~kosa

Na początku stosowania Foreverslim nie stosowałam się do zasad kuracji to znaczy nie brałam regularnie tabletek.I po miesiącu jak spadek wagi nie był taki jak oczekiwałam zmieniłam swoje podejście.Owszem przedłużyłam swoją kurację o miesiąc.Ale po skończonej kuracji ważyłam o 14 kg mniej.Wiec bardzo ważne jest ścisłe trzymanie się zasad jakie są określone w ulotce dołączonej do opakowania.

2014-01-05 18:31:59
~bedzia

Dlaczego ciągle się odchudzamy……. a co gorsza waga powraca po skończonej diecie. Wiele diet pozbawionych jest wartości odżywczych przez co tracimy najważniejsze, nasze zdrowie. Jeżeli mogę się podzielić moimi doświadczeniami to powiem jedno, odchudzajmy się w zgodzie z naturą ( klubdiety.pl), w diecie zachowana musi być równowaga, musimy spożywać niskokaloryczne posiłki ale pełnowartościowe.

2013-10-30 22:17:31
~zuza

Dzisiejsze odżywianie straciło równowagę, nasza cywilizacja jest dowodem tracenia równowagi biologicznej dla człowieka, przemysł spożywczy produkuje dużo pożywienia długoterminowego, lecz nikomu nie zależy na naszym zdrowiu. Braki są potężne, jedzenie jest talerzowe, nie jest takie jakie być powinno. Nie tak to wymyśliła natura, dlatego świat tyje (idealnafigura.com/konsultacje) to czego nam dziś zabrakło aby odzyskać zdrową wagę.

2013-10-15 05:23:00
~WWW.VEGE.BO.PL

dlaczego mięsożercy chorują nie są genialni jak wegetarianie?mięso niszczy mózg!stąd kompleksy a lek: wegetarianizm: Jezus, Da Vinci, Einstein, Edison, Platon, Sokrates, Newton, Darwin, Tesla, Kafka, Tołstoj,Wolter, Ghandi, Twain, Rifkin, Pamela Anderson, Joanna Krupa, Briggite Bardot, Kate Winslet, Tina Turner, Kim Basinger, Dustin Hoffman, Bryan Adams, David Duchowny, Moby, Bono ( U 2 ), Leonard Cohen, Bob Dylan, John Cage, Johny Rotten, Beastie Boys, Jarule, Krs-One, Rza, Bruce Lee,

2013-10-15 02:09:20
~Fif

Jeśli chcesz zlokalizować swojego znajomego, wejdź w link: ulinks.net/lokalizator <--- wystarczy podać jego numer telefonu. gy

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.