wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Jedz, bo oszalejesz

123RF
11.10.2013

Hellozdrowie.pl

36 uczestników eksperymentu głodowego Ancela Keysa nie dojadało przez sześć miesięcy. Nie dojadało, a nie głodowało, bo w tym czasie mężczyźni konsumowali „aż” 1600 kcal dziennie. Ale i tak sfiksowali. Nic dziwnego – szaleństwo to typowy efekt przesadnej diety i głodu.


Niedojadanie i sprawność naszego mózgu to nie jest dobrana para. Nie jest to zresztą zaskakujące, gdy weźmiemy pod uwagę, że mózg spala 20–25 proc. naszej energii i każdy niedobór musi się na nim odbić. Świetnie było to widać w Minneapolis, gdzie swoje badania prowadził dr Keys. Wkrótce po zaprowadzeniu dietetycznych porządków zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Jedynym tematem rozmów było jedzenie, kartki z książek kucharskich zaczęły zastępować kalendarze, a uczestnicy zaczęli mieć koszmary, w których zmieniali się w kanibali. Niektórym zdarzyło się uciekać, żeby coś zjeść, a tym czymś były odpadki z okolicznych śmietników.


Takie zachowanie mogłoby wydawać się dziwne, ale nie było w nim nic dziwnego. Nasz mózg to narzędzie, które kształtowało się, by – przede wszystkim – zabezpieczyć nas przed głodem (oprócz tego, że miał też zapewnić szansę pozostawienia potomstwa). I wciąż działa w sposób, który niedojadanie traktuje jako poważny sygnał ostrzegawczy i natychmiast przełącza się w tryb alarmowy, który ze zdobycia pożywienia czyni naszą najważniejszą motywację.


Jak to działa, pokazał m. in. prof. Marsel Mesulam  z  Uniwersytetu Northwestern, który przeprowadził eksperyment z... pączkami. Dwukrotnie umieścił ochotników w skanerach mózgu. Raz po tym, jak objedli się pączkami. Drugi – kiedy byli głodni. Za każdym razem podsuwał im przed oczy pączka i... śrubokręt. Gdy byli po jedzeniu, nie reagowali prawie w ogóle.


Po ośmiogodzinnej (zaledwie!) diecie jedna z części mózgu rozbłyskiwała jak żarówka. Była to pierwotna struktura układu limbicznego. – To część mózgu, która potrafi określić, co jest ważną motywacją. Mówi nie tylko, że jestem głodny, ale też, że jedzenie jest w zasięgu – komentował pan profesor.


Głodni ryzykują
Głód powoduje, że cała nasza uwaga skupia się właśnie na nim. Jednocześnie powoduje to zmiany w funkcjonowaniu innych jego części. Choćby tych odpowiedzialnych za podejmowanie ryzyka.

 

Pomysł na zdrową przekąskę:

 

 

 

1 2
REKOMENDACJA
2018-06-18 21:21:58
~Ola

No i skończyłam swoje odchudzanie - schudłam łącznie 14 kg - dzięki Therm line fast mój metabolizm trwale się rozkręcił - nie trzymam diety, a efektu jojo nie ma :)

2018-06-03 21:19:26
~Ola

Żeby osiągnąć trwałe efekty trzeba skupić się na tym, żeby pobudzić metabolizm - na mój metabolizm doskonale podziałał Therm line fast. Dzięki temu preparatowi zaczęłam chudnąć ok 1,5 kg tygodniowo bez głodzenia się

2018-05-29 21:58:42
~Dusia

U mnie sprawdziła się Foreverslim ale w połączeniu z dieta i ćwiczeniami.Dzięki takiemu zestawieniu schudłam bardzo dużo.Chociaż wcześnie próbowałam schudnąc na różne sposoby bez widocznych efektów.Po Foreverslim efekty są widoczne do dzisiaj.

2018-05-27 17:51:55
~Felicja

Schudłam może nie dzięki samemu Slimunox ale na pewno wspomógł dietę.Dzięki tym tabletką nie odczuwałam głodu a przemiana materii była też znacznie szybsza.Ja jestem zadowolona.

2018-04-29 20:22:25
~Klara

Stosowałam Slimunox i jestem bardzo zadowolona z uzyskanego efektu, w końcu udało mi się pozbyć całej nadwagi jaką miałam

2018-04-17 17:21:22
~Lima

Dzięki Slimunox udało mi się schudnąć.Dla mnie jest to bardzo ważne ale ważniejsze dla mnie jest to że w ciągu tych trzech miesięcy nauczyłam się tego jak jeść aby nie przytyć.Trzymam się tego i prawidłowa waga się utrzymuję .Kolejną rzeczą jest to że polubiłam ruch nie zaamierzam z niego rezygnować.

2018-04-11 17:41:24
~Ula

Niestety moja próba odchudzania nie dała zbyt dużych efektów - próbowałam połączenia diety i preparatu Calominal. Schudłam zaledwie 3 kg w 10 tygodni

2018-04-08 18:12:25
~Iza

Ja zdecydowałam się na zastosowanie Slimunox i jestem bardzo zadowolona z uzyskanego efektu. W końcu pozbyłam się nadwagi

2018-04-05 13:02:22
~Jagoda

Moim zdaniem Slimunox to jeden z najplespszych środków wspomagających odchudzanie. Wreszcie pozbyłam sie najgorszej zmory mojego życia. Nadwagi

2018-03-18 20:06:06
~Nilka

Doszłam dzisiaj do wniosku że jeżeli nie zmienię radykalnie swojej diety to zbyt dużych sukcesów nie odniosę mimo że łykam Foreverslim.Mają rację Ci co piszą że kluczowe są trzy elementy.Dieta ruch i Foreverslim.Cóż będę próbować może mi się uda.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.