wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Twórca diety Dukana skreślony z listy lekarzy

AFP
28.01.2014

Jeden z najsłynniejszych dietetyków na świecie Pierre Dukan został skreślony z listy francuskich lekarzy - informuje Agencja Prasy Medycznej. Komisja dyscyplinarna francuskiej Naczelnej Izby Lekarskiej stwierdziła, że twórca diety proteinowej popularnej również w Polsce złamał etykę zawodową.

 

Według przedstawicieli francuskiej Naczelnej Izby Lekarskiej Pierre Dukan stał się biznesmenem, którego działalność nie ma już nic wspólnego z etyką lekarską. Większość swojego czasu poświęca na reklamowanie swojej metody odchudzania. Francuski Kodeks Etyki Lekarskiej zakazuje uprawiania medycyny tak, jakby chodziło o jedną z gałęzi handlu. Wielu francuskich specjalistów sugeruje, że dietetyk bardziej powinien przejmować się naukowymi kontrowersjami, jakie wywołuje jego metoda, zamiast troszczyć się o zyski.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Grenadzie w Hiszpanii opublikowali ostatnio rezultaty badań z których wynika, że dieta proteinowa może powodować m.in. powstawanie kamieni w nerkach.

 

Słynny dietetyk odrzuca wszystkie zarzuty pod jego adresem. Tłumaczy, że jego działalność nie łamie zasad etyki lekarskiej, bo nigdy nie zamieszczał we francuskich mediach reklam swoich produktów. Podkreśla, że jedyną reklamą jego diety proteinowej są jego książki, wypowiedzi oraz opinie innych specjalistów i samych pacjentów. W ramach protestu sam złożył wniosek o wykluczenie go z listy lekarzy aktualizowanej przez Naczelną Izbę Lekarską. Nie wstrzymało to jednak wszczętej przeciwko niemu procedury dyscyplinarnej.

 

Część komentatorów sugeruje, że powodem skarg na Dukana może być zawiść innych lekarzy, którzy zazdroszczą mu sukcesu. Sprzedał on ponad 10 milionów książek. Noszące jego nazwisko produkty dietetyczne zalewają supermarkety, a jego zyski sięgają, według nadsekwańskich mediów, 100 milionów euro rocznie.

 

na podstawie rmf.fm/(gabi)

Tagi: dietadukandieta dukana
REKOMENDACJA
2014-02-17 17:07:28
~Jolaga

Dieta proteinowa nie tylko powoduje problemy z układem pokarmowym typu zaparcia ale także szerg innych negatywnych konsekwencji jak zmęczenie i brak energi do ćwiczeń fizycznych. Twój organizm do wysiłku fizycznego potrzebuje węglowodanów, jeśli ich nie dostarczasz zaczyna powoli "zjadać" je z mięśni. W efekcie diety proteinowej w krótkim okresie tracisz kilogramy ale 2/3 z masy mięśniowej!!! Jeśli jesteś zainteresowany tematem zdrowej diety wejdź na www.bioorgani.co

2014-02-14 12:24:05
~Jolaga

Dieta proteinowa nie tylko powoduje problemy z układem pokarmowym typu zaparcia ale także szerg innych negatywnych konsekwencji jak zmęczenie i brak energi do ćwiczeń fizycznych. Twój organizm do wysiłku fizycznego potrzebuje węglowodanów, jeśli ich nie dostarczasz zaczyna powoli "zjadać" je z mięśni. W efekcie diety proteinowej w krótkim okresie tracisz kilogramy ale 2/3 z masy mięśniowej!!! Jeśli jesteś zainteresowany tematem zdrowej diety wejdź na www.bioorgani.c

2014-01-31 21:01:12
~bedzia

Nie wiem jakich diet próbowaliście, ja przeszłam przez wiele ze zmiennym szczęściem. Kilogramy powracały jak bumerang, polecam świetną dietę ( klubdiety.pl ), dopiero na niej zgubiłam ile chciałam 12 kg i utrzymuje wagę już od połowy roku. Czuję się znakomicie, fałdki tłuszczu zniknęły a moje ciało ma właściwe proporcje

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.