wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Rusza UWAGA NADWAGA!

Natur House
15.09.2014

artykuł sponsorowany

350 dietetyków pomoże Polakom w walce z nadwagą. Dietetycy będą odwiedzali szkoły, zakłady pracy i inne instytucje, gdzie potrzebna jest pomoc specjalisty ds. żywienia.
 
Okazuje się, że już ponad połowa Polaków potrzebuje specjalistycznej pomocy ze strony dietetyków. Problem nadwagi dotyczy również dzieci i młodzieży. Jak pokazują dane Światowej Organizacji Zdrowia blisko co trzeci nastolatek w naszym kraju waży ponad normę. Dlaczego tak się dzieje i jak poradzić sobie z problemami z wagą?

Dlaczego tyjemy?

 

Przybieranie na wadze jest skutkiem nieregularnego odżywania, podjadania między posiłkami lub przed snem oraz źle skomponowanego jadłospisu. Niewłaściwe nawyki żywieniowe powodują, że z problemem nadwagi borykamy się już od najmłodszych lat, a z czasem coraz trudniej jest nam sobie z nim poradzić – mówi Beata Prusińska, dietetyk Naturhouse. Warto też pamiętać, że wielokrotne próby odchudzania, głodówki czy źle dobrane kuracje zamiast pomóc, zwiększają ryzyko wystąpienia otyłości.

 

Czym grozi otyłość?


- Nadmierne kilogramy wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i kondycję całego organizmu. Problemy z cerą, wypadające włosy, nadmierna potliwość, cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, nowotwory czy zwyrodnienia kręgosłupa to tylko część zagrożeń wynikających z otyłości, która  została już uznana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku – informuje dietetyk Naturhouse. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży - przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu. Mogą być również przyczyną niemiłych komentarzy ze strony rówieśników.

 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozytywna zmiana


Podstawą walki z otyłością jest zmiana nawyków żywieniowych. Chcąc zrzucić kilogramy i wdrożyć zasady zdrowego żywienia w swoje życie, powinniśmy skorzystać z pomocy dietetyka, który na podstawie dokładnego wywiadu oraz specjalistycznych badań dopasuje indywidualną kurację odchudzającą, uwzględniając m.in. nasz wiek, przebyte choroby oraz styl życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do akcji!


Jeśli do tej pory nigdy nie było okazji do spotkania z dietetykiem, teraz jest do tego sposobność. W ramach kampanii Uwaga Nadwaga w dniach 15 września – 30 listopada drzwi gabinetów dietetycznych w Centrach Naturhouse są otwarte. Każdy może skorzystać z darmowych konsultacji z dietetykiem, połączonych z pomiarami ciała, oraz badaniami zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Dietetyka można także zaprosić do szkoły swojego dziecka lub do swojego miejsca pracy. Podczas spotkania specjalista ds. żywienia opowie o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskaże, jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny.

Umów się na konsultację z dietetykiem lub zaproś go do swojego miejsca pracy.
Zadzwoń pod nr infolinii 801 11 12 13 i zapytaj o najbliższą placówkę lub dowiedz się więcej na www.uwaganadwaga.com

 

 

 

 

REKOMENDACJA