wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

ABC odchudzania

Ziemniak w walce z otyłością

Shutterstock
11.12.2014

PAP

Ekstrakt z ziemniaka zawierający wysoką koncentracje polifenoli, związków o działaniu przeciwutleniającym, pomaga ograniczyć przyrost wagi i zmniejsza ryzyko cukrzycy tupu 2 - wykazały badania prowadzone na myszach i opublikowane w piśmie "Molecular Nutrition & Food Research".

Autorami badań są naukowcy z Uniwersytetu McGill w Kanadzie. Podczas swojego eksperymentu przez 10 tygodni karmili myszy pożywieniem bogatym w tłuszcze i węglowodany, które powodowało tycie. Gryzonie szybko przytyły 16 gramów. W przypadku myszy, które konsumowały to samo pożywienie, ale z dodatkiem ekstraktu z ziemniaków, wzrost wagi wynosił jedynie 7 gramów.- Dzienna dawka ekstraktu pochodziła z trzydziestu ziemniaków. Oczywiście nie polecamy nikomu spożywania takiej ilości dziennie. To ogromna liczba kalorii - mówi Stan Kubow, główny autor badań, dodając, że preparat mógłby być przyjmowany w postaci suplementu lub dodatku do przyrządzanych potraw.

- Zaletą ziemniaków jest niski koszt produkcji oraz to, że w wielu krajach stanowią one jeden z podstawowych składników diety. Podczas naszych eksperymentów korzystaliśmy z odmiany popularnej w Kanadzie oraz bardzo bogatej w polifenole - zauważa badacz.

Naukowcy planują kontynuację badań, by sprawdzić skuteczność ekstraktu w walce z otyłością u ludzi oraz ustalić, jaka dawka powodowałaby rezultaty podobne do tych, które zaobserwowano u myszy.(PAP)

koc/ agt/

 

Jak ciekawie podać ziemniaki?

 

 

 

REKOMENDACJA
2016-06-18 12:52:39
~urszula

Tyle ile osób tyle sposobów na odchudzanie.Jedni chcą się odchudzać na samej diecie inny używają do tego tabletek na odchudzanie.Ja należę do tej drugiej grupy.Bo schudłam dzięki tabletką Foreverslim.I nie żałuję ani jednej wydanej złotówki na te tabletki.Było warto bo bycie atrakcyjną kobietą jest bezcenne.

2016-05-12 12:19:40
~Anita

Ja w walce z otyłością zaczęłam stosować suplement diety firmy Olimp - Difine It Lady. Zawsze sceptycznie podchodziłam do suplementów, ale tym razem postanowiłam spróbować. I bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Suplement bardzo szybko pokazał mi swoją skuteczność. Teraz oprócz niego zaczęłam stosować też inne produkty z linii Queen Fit i chodzę na siłownię, bo nie wstydzę się pokazać!

2016-04-28 07:24:58
~fizia

Ja gdyby nie tabletki Foreverslim pewnie nadal męczyłabym się na diecie i może bym chudła ale na pewno nie tyle i nie tak szybko.A dzięki temu że brałam te tabletki cały proces odchudzania był o dużo łatwiejszy i nie wystąpił efekt jajo.

2015-12-06 21:51:28
~Marta

Ja miałam na tyle szczęścia że Foreverslim były pierwszymi tabletkami na jakie się zdecydowałam.Pierwsze podejście i pełen sukces.Jeżeli człowiek stosuje się do wszystkich zaleceń to schudnąc można bardzo szybko.

2015-11-23 10:58:32
~Domi

W tym roku po raz czwarty rusza ogólnopolska kampania społeczna „Uwaga Nadwaga!” i myślę,że osoby które mają problem ze zbędnymi kilogramami powinny się z tą akcją zapoznać :) http://www.naturhouse-polska.pl/adr esy-centrow-nh/malopolskie/krakow/c entrum-dietetyczne-naturhouse-kazim ierza/

2015-04-26 18:12:14
~Pyruska

hehehe no jakoś ciężko mi się przekonać, że mnie pyry odchudzą. Wybrałam sprawdzony sposób i biorę therm line fast. Jest zdrowy i bezpieczny. A ziemniaczka z chęcią przekąsze raz po raz :)

2015-04-10 18:23:59
~Kasia2101

Ziemniaki sa ok, o ile nie są okraszone tona tłuszczu, ale na parze z koperkiem jak najbardziej PYCHOTA. i ja na co dzień zamawiam Kiełki na Widełki i ziemniaki jak najbardziej jadam:)

2015-04-02 15:18:20
~fitfreaker

ziemniaki i dieta, co ma piernik do wiatraka? ja tam przerzuciłam się na sałatki, owoce i warzywa urozmaicam smak sałatek z odrobiną sosu czy dressingu, czasami uda mi się zrobić dobry sos ale często sięgam po te od develeya, są niezłe w smaku

2015-01-17 22:39:52
~kapelanka

Boże... kolejny produkt który ma być zbawienny w odchudzaniu... no ile można??? ja błagam naprawdę... Jak się odchudzałam po wakacjach 2014 to do świąt zrzuciłam 20 kg. Jak? Brałam tabletki iqgreen i trochę biegałam. Do tego nie przejadałam się i gotowe. Nic trudnego.

2014-12-28 16:02:10
~benia

podstawa to nasza postawa, następnie musimy znaleźć produkty zdrowego odżywiania które przyczynią się do redukcji tkanki tłuszczowej (klubdiety.pl/wyniki-diety ) zyskamy na zdrowiu, po za tym musimy kontrolować kalorie, no i być aktywnym, ponieważ niestety marginalną częścią społeczeństwa stał się brak aktywności fizycznej, chcieć to móc…..

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.