wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Sposób na nadwagę?

23.10.2008

SOLARIUM&Fitness

W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat zaobserwowano na świecie gwałtowny wzrost liczby osób z nadwagą. Nastąpił on również w krajach, w których do tej pory był to problem raczej marginalny.

Rośnie także skala tego zjawiska, gdy porównamy stopień nadwagi z jaką mamy do czynienia obecnie, z tym sprzed paru dekad, coraz częściej bowiem spotykamy się ze zjawiskiem nadwagi olbrzymiej. Tak mówią statystyki i sami zresztą widzimy te zmiany na co dzień. To jednak nie wszystkie problemy, które trapią ludzkość z coraz większym nasileniem. Raporty są również bezlitosne w sprawie wielu innych chorób nazywanych wymownie – cywilizacyjnymi.

Wspólny mianownik
Co łączy rosnącą nadwagę, cukrzycę, choroby serca, stawów, a nawet banalny – jak mogłoby się wydawać – trądzik? To właśnie badania nad trądzikiem i cukrzycą były punktem wyjścia dla rewolucji w dziedzinie dietetyki jaką zapoczątkował Otto Schaeffer. To on jako pierwszy około 35 lat temu zwrócił uwagę na zróżnicowanie produktów żywnościowych ze względu na szybkość z jaką organizm jest w stanie pozyskać z nich czystą energię w postaci wzrostu stężenia glukozy we krwi. To on też zauważył, że przyczyną wielu współczesnych chorób (z nadwagą na czele) jest nowoczesna dieta oparta na produktach dostarczających „łatwej energii”. W niecałe trzy lata później użyto po raz pierwszy terminu indeks glikemiczny do opisania tego zjawiska. W rezultacie w 1981 roku D. J. Jenkins zaproponował podział żywności zawierającej węglowodany według wskaźnika GI. Na podstawie powstałych wtedy tabel zaczęto opracowywać dietę o niskim indeksie glikemicznym.

Jaka jest skuteczność takiej diety dla procesu odchudzania?
Otóż podążając za badaniami D. E. Thomas opublikowanymi w “Cochrane Database of Systematic Reviews”, gdzie porównano skuteczność często stosowanych do tej pory diet: 1000 kcal, niskotłuszczowej z dietą niskokaloryczną i jednocześnie o niskim GI, jak również dietę o normalnej zawartości kalorii ale o niskim GI: wyniki tego eksperymentu były zaskakujące, gdyż wykazały, że zastosowanie niskiego GI przynosi oczekiwane rezultaty nawet, gdy sama dieta nie jest niskokaloryczna, co zdruzgotało ostatecznie pogląd, że aby uzyskać stały efekt utraty wagi, należy stosować drakońskie diety, lub głodzić się.

 

 

1 2
REKOMENDACJA
2016-05-12 23:17:53
~Ulka

Ja polecam regularne ćwiczenia na siłowni razem z dietą i suplementacją. Istnieją suplementy przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Ja osobiście używam suplementu firmy Olimp - Define It Lady i widzę świetne efekty. Dzień po dniu spada mi waga. Teraz zaczynam próbować kolejnych suplementów z linii Queen Fit. Polecam i Wam! :)

2015-12-05 18:28:11
~kasandra

Potwierdzam skuteczność tych tabletek - przy foreverslim straciłam prawie 11 kg, czyli dokładnie tyle ile chciałam. Szczerze wam powiem, że kompletnie nie spodziewałam się, aż tak dobrego efektu, a jednak się udało ;-) Najważniejsze jest jednak dla mnie to, że waga się wciąż utrzymuje. Nie wrócił ani jeden kg.

2015-09-09 15:04:16
~Weronika

Według mnie aby podnieść efektywność redukcji, tym samym podwajając jej efekty Należy zainwestować w suplement diety. Od siebie mogę polecić ten oto link [ http://bit.ly/SzybkoSchudnij ]znajdziesz tam suplement, który pomógł mi efektywniej zgubić tkankę tłuszczową a dodatkowo usuwa on szkodliwe toksyny z organizmu. Oparty jest na wyciągu z pestek Irvingia Gabonensis. Trzymam kciuki ;) Weronika

2015-02-12 20:45:30
~Mariolka

Każdy ma swoje sposoby na odchudzanie.Ja znalazłam dla siebie tabletki Foreverslim.Te tabletki pozwalają na szybszy i większy spadek wagi.U mnie 14 kg w trzy miesiące dla mnie to spory sukces jeszcze nigdy nie udało mi się schudnąć aż tyle.

2010-09-02 16:41:01
~Kacha

Jeżeli chcesz odchudzić się zdrowo, bezpiecznie i na stałe skorzystaj z programu naszego centrum redukcji wagi. Oferujmy bezpłatne konsultacje przez cały czas odchudzania a także po jego zakończeniu. Nie musisz opuszczać posiłków. Możesz jeść trzy posiłki dziennie i jeszcze dwie przekąski! Dołącz do tysięcy zadowolonych osób które nie tyją po zakończeniu odchudzania. Wchodząc na stronę: www.idealnafigura.eu

2010-08-23 10:38:11
~EWA

Mój sposób na zgrabną figurę i zdrowie. Wejdź na: www.chudzi.pl

2009-03-09 11:47:26
~MDKA

Ja też kiedys łykałam tabletki... i na dobre mi to wyszło. Siłownia wiadomo, swoją drogą, bo ruch jest ważny, jakaś dieta. Ale formo też jest ok. Ja zrzuciłam 10 kg.

2009-02-06 15:45:29
~Wstręciuch

Co Ty tak się uwzięłaś? nie mam czasu żeby chodzić na siłownię, a jak raz na dwa tygodnie pójdę to raczej nie schudnę, kupuję dobre chociaż drogie tabletki bo chcę schudnąć! co do chemii - rozejrzyj się, gdzie jej nie ma! to nie jest argument godny uwagi.

2009-02-01 22:13:32
~Lidka

Tabletki? lepiej zainwestuj w karnet na siłownię! Środki chemiczne nie są najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów....

2009-01-29 10:00:35
~Fryta

Wstręciuch a jakie bierzesz te tabletki? ja właśnie zaczynam swoją walke ze zbędnymi kilogramami. Chciałabym się czymś wspomóc, ale chcę żeby to było sprawdzone

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.