wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

ABC odchudzania

Dieta zimą nie sprzyja zdrowiu

05.01.2009
Amerykańscy naukowcy odkryli, że dbałość o linię w miesiącach zimowych zamiast oczekiwanej poprawy zdrowia może przynieść grypę - podał internetowy serwis BBC.

W opublikowanym na łamach "Journal of Nutrition" artykule naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Michigan stwierdzili, że myszy poddane niskokalorycznej, lecz zapewniającej prawidłową ilość witamin i minerałów diecie okazały się mniej odporne na grypę, niż gryzonie odżywiające się normalnie.

Osłabione "zdrową" dietą myszy częściej wskutek infekcji umierały, a gdy udało im się wirusa zwalczyć, trwało to znacznie dłużej niż u myszy spożywających bardziej kaloryczny pokarm i było okupione większą utratą wagi.

"Nasze badanie pokazuje, że utrzymywanie organizmu w gotowości do walki z wirusem zapewni szybszy powrót do zdrowia i łagodniejszy przebieg choroby, niż gdybyśmy ograniczyli przyjmowanie kalorii" - podsumowuje kierująca zespołem badaczy profesor Elizabeth Gardner.

Naukowcy podkreślają jednak, że wyniki ich badania nie stanowią usprawiedliwienia dla osób, którym odchudzanie się przychodzi z trudem. Po prostu o figurę najlepiej zadbać w ciągu cieplejszych ośmiu miesięcy roku.(PAP)

źródło: PAP gsi/ yy/

fot. www.jiunlimited.com

Tagi: grypadieta
REKOMENDACJA
2010-11-09 14:43:25
~mz

Chcesz zaoszczędzić to zapraszam tu > http://superkredyt.ebroker.pl/lp1.h tml < Każdy kredyt przez internet tańszy o 30%. Np. kredyt hipoteczny 100 tyś zł rata od 450zł Gorąco polecam. To możliwość wybrania najtańszego kredyt w Polsce. Tylko dla zainteresowanych.

2010-09-02 16:37:02
~Kacha

Trzeba jeść regularnie, zdrowo. Wtedy nie będziemy tyć! I nie będzie efektu Jo-Jo Polecam sprawdzone, smaczne, zdrowe i proste odżywianie, bez wyrzekania się potraw. Sama schudłam 10 kg i bez efektu jo-jo:) idealnafigura.eu

2009-09-25 20:45:34
~VEGA56

Przeszłam pełno diet odchudzających które można wyrzucić do kosza wszystko to pic na wodę tylko wyciąganie pieniędzy .Schudłam dopiero kiedy zaczęłam odżywiać się zgodnie z potrzebą organizmu, jem co organizm potrzebuje tego dnia i na co mam ochotę nawet czekoladę ,masło i smalec w małych ilościach.Nasze babcie jadły wszystko i żyją do 100 lat.

2009-01-18 18:08:07
~arnol

Trzeba jeśc w czasie diety .Szczerze polecam wildwestjerky.plANUJ rozsądnie swoje przekąski . Wild west jerky to smaczne, zdrowe,pozywne,niskokaloryczne ,naturalne proteinki suszonej wołowinki- gorąco polecam- naprawdę warto.Mało jesz a głodu nie czujesz

2009-01-05 21:08:50
~Arnold

Odchudzanie nie powinno polegać na głodzeniu. Może bedę nudny ale polecam beef jerky. Smaczne zdrowe niskokaloryczne, pozywne proteinki suszonej wołowinki. Najlepsza jest wildwestjerky.plAnuj rozsądnie swoją dietę. Jedz mniej bardziej odżywczych produktów .Zjesz mniej ,nie osłabisz organizmu i pokonasz głód objetosciowo niewielką przekąską

2009-01-05 20:45:54
~...........

No to już trzeba być naukowcem żeby coś takiego odkryć....... chyba to logiczne, że odchudzając się organizm jest osłabiony czyli jest bardziej podatne na wirusy i inne bakterie... no gratulacje;p

2009-01-05 20:40:06
~DHNYK

lepsza grypa niz gruba dupa

2009-01-05 20:28:20
~kania

To prawda w 100 procentach.Ja się odchudzałam zimą i potem całe święta i Sylwestra Nowy Rok spędziłam rozłożona grypą w łóżku,na dodatek głodzenie się nie spowodowało utraty nawet 1 kilograma,więc jestem gruba jak byłam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.