wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Głodówka szkodzi zdrowiu

06.04.2009

Wiosna to czas, kiedy w temacie diet i odchudzania się następuje pospolite ruszenie. Zrzucamy kolejne warstwy ubrań, a razem z nimi pragniemy zrzucić zbędne kilogramy. Niestety, nie zawsze robimy to mądrze.

Co to jest głodówka?
Wiele osób uważa, że głodówka to szybki sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów – mówi Karolina Łąkowska, dietetyk Vitalia.pl. Istnieje wiele teorii  na temat głodówek, tak samo jak wiele jest sposobów stosowania głodówki (jedni piją tylko wodę, inni dopuszczają jeszcze soki, a wiele osób myli głodówkę z dietą). Stosowana bez kontroli lekarza przynosi zwykle więcej szkody niż pożytku. Nie każdemu głodówka służy i przede wszystkim nie w każdej sytuacji jest wskazana. Zanim więc podejmiesz decyzję o głodówce, zastanów się, czy to najlepszy wybór dla Twojego organizmu.Ludzki organizm nie może funkcjonować bez źródła energii w postaci pożywienia, dlatego podczas stosowania długotrwałej głodówki jako swoje pożywienie wykorzystuje ciała ketonowe. W konsekwencji następuje zakwaszenie organizmu – dodaje Karolina Łąkowska, tymczasem w organizmie powinna panować równowaga pomiędzy środowiskiem kwaśnym i zasadowym. Konsekwencjami takiego stanu rzeczy są objawy w postaci zmęczenia, apatii, bólów głowy, złego stanu skóry oraz włosów i paznokci. Głodówki stosują często nastolatki, które nie radzą sobie z własnym ciałem i chcą szybko schudnąć. To prosta droga do anoreksji lub bulimii – ostrzega dietetyk.

1 2 3
REKOMENDACJA
2015-05-06 21:20:49
~Monia

Nie ma nic gorszego niż restrykcyjne diety a juz najgorsza jest głodówka. Mi strasznie zniszczyła wątrobę, i gdyby nie stosowanie preparatu fosfolipidowego Essentix nie wiem czy moja wątroba by odżyła..Było źle do tego stopnia, że po każdym posiłku odczuwałam straszny ból pod żebrami z prawej strony. Teraz już jest wszystko dobrze. Ale od tego czasu kategorycznie nie polecam głodówek.

2014-01-31 21:02:47
~bedźka

Nie jest tak że tyjesz bo jesz za dużo, tyjesz bo jesz za mało, podstawowych substancji odżywczych, organizm zwalnia metabolizm bo brakuje mu podstawowych składników odżywczych, w rezultacie odkłada nam się to w tkankę tłuszczową i tyjemy. Możesz temu zaradzić ( klubdiety.pl ), idealne rozwiązanie dla każdego, odżywi, oczyści, doda energii i nie musisz rezygnować z ulubionych dań, tłuszcz i zbędne kg znikną na zawsze.

2010-09-02 16:24:29
~Kacha

Głodówka to najgorsza metoda odchudzania! Wyniszcza organizm, Ale ludzie sobie sprawy nie zdają. Polecam sprawdzone, smaczne, zdrowe i proste odchudzanie, bez wyrzekania się potraw. idealnafigura.eu

2010-08-23 10:36:53
~EWA

Mój sposób na zgrabną figurę i zdrowie. Wejdź na: www.chudzi.pl

2010-05-21 08:17:04
~EWA

Udało mi się przy tym schudnąć 17 kg i nie ma efektu jo-jo dzięki wprowadzeniu po diecie okresu stabilizacji, który utrwalił efekt schudnięcia. Stosowałam dietę znalezioną na stronie www.chudzi.pl. To wyjątkowa dieta!

2009-04-26 08:34:44
~polski robotnik

ja schudłem ,piecdziesiąt kilo od połowy października ub roku.Lekarz skontrolował mi wszystko przed i po akcjii.Miałem brac leki do konca zycia na nadci.snienie,milurit na dne moczanowa i w listopadzie miałem miec serie zastrzyków na kregosłup co juz po trzech latacj znowu dopadły mnie korzonki czy cos w tym stylu ze wstawanie rano na czworakach.CERAGEM plus dieta w/g zlekarza ,siłownia,raz fitnes w basenie,raz basen.Wyniki jak dwudziestolatek.Leki odstawione Mam lat

2009-04-26 08:27:45
~polski robotnik

wiedziała co powiedziała jak każdy konowąłw sumie zero rady a tylko gledzenie.Głodówka na pewno nie dla odchudzania to nawet dziecko wie.Głodówka to na oczyszczenie organizmu i sa rózne juz rozpraciowane sposoby i metody jej realizacji i pani doktór powinna wiedziec .Ale widac czyta tylko 'swierszcyki".

2009-04-15 10:35:26
~Grzesiekkk

Autora powinni zwolnić za szerzenie herezji. Według mnie na ten temat powinni się wypowiadać ludzie którzy przeszli głodówkę a nie ktoś kto nie ma o niej zielonego pojęcia co można łatwo stwierdzić po przeczytaniu tego artykułu.

2009-04-07 12:21:25
~tomalo505@wp.pl

Prosze przeczytaj http://www.fotosik.pl/po kaz_obrazek/e30a78d561e14d7e.html

2009-04-07 12:12:24
~tomalo505@wp.pl

Część druga mojego komentarz http://www.fotosik.pl/po kaz_obrazek/a284e5cb5ac7f27e.html

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.