wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Slow food kontra Fast food

01.06.2009

Slow Food to międzynarodowa organizacja non-profit. Historia Slow Food zaczęła się we Włoszech, ponad dwadzieścia lat temu. Jej geneza tkwi w proteście, jaki sformułował Włoch, Carlo Petrini, przeciwstawiając się otwarciu McDonalda w pobliżu Hiszpańskich Schodów w Rzymie.

W czasach, kiedy McDonald był niezwykle popularny i przyciągał tłumy, Petrini argumentował, iż to właśnie zróżnicowanie oraz odmienność stanowią prawdzią wartość. Z czasem organizacja zaczęła skupiać członków w ponad 35 krajach. W Polsce Slow Food pojawił się po raz pierwszy prawie siedem lat temu. Swój cel Slow Food określa jako ochronę prawa do smaku.Termin Slow Food oznacza powolne jedzenie, a powstał w opozycji do Fast foodu, byle jakiego jedzenia spożywanego byle jak. Symbolem Slow Food jest ślimak, uosobienie powolności. Takie też ma być jedzenie – spożywane bez pośpiechu, powoli, tak, by znaleźć czas na delektowanie się nie tylko smakiem, ale także kolorem potraw. Slow Food to nie dla barów szybkiej obsługi. Jedzenie ma być przyjemnością, na którą zawsze należy znaleźć wystarczająco dużo czasu, aby móc się nim w pełni rozkoszować.

Slow Food kieruje sie kilkoma ideami. Jedną z nich jest promocja zdrowego, pełnego wartości odżywczych i ekologicznego jedzenia, wykluczenie produktów genetycznie zmodyfikowanych. Organizacja przywiązuje także dużą wagę do ochrony środowiska oraz propagowania zdrowego stylu życia. Innym jej celem jest ustrzeżenie przed zapomnieniem niektórych potraw, gatunków zwierząt, roślin, ziół, zbóż i owoców. 

1 2 3
REKOMENDACJA
2010-09-02 16:20:38
~Kacha

Trzeba jeść regularnie, zdrowo. Polecam sprawdzone, smaczne, zdrowe i proste odchudzanie, bez wyrzekania się potraw. idealnafigura.eu

2010-05-21 08:15:51
~EWA

Udało mi się przy tym schudnąć 17 kg i nie ma efektu jo-jo dzięki wprowadzeniu po diecie okresu stabilizacji, który utrwalił efekt schudnięcia. Stosowałam dietę znalezioną na stronie www.chudzi.pl. To wyjątkowa dieta!

2009-09-03 13:01:33
~nina

Po co brac tabletki na odchudzanie jesli naprawde odpowiednia dieta mozna zadbac o to zeby zdrowo sie odzywiac. Mozna np. spróbowac z gotowaniem na parze , smazeniem bez tluszczu... jest teraz naprawde wiele mozliwosci.

2009-06-22 19:40:02
~A.N.A.

zdecydowanie wolę jeść wolniej. wtedy szybciej się najadam. Mam zamiar teraz tylko kupić sobie jakiś wspomagacz żeby utrzymać dobrą wagę. Tylko nie wiem czy są tabletki, które można brać od czasu do czasu?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.