wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Jak dieta wpływa na nasze samopoczucie?

20.08.2009

To, że dieta ma ogromne znaczenia dla zdrowia fizycznego wie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że to, co jemy, ma wpływ również na nasze samopoczucie, emocje, intelekt i koncentrację.

Każdy produkt spożywczy składa się z ogromnej ilości związków chemicznych. Tych pożądanych jak: białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, sole mineralne i tych niepożądanych: konserwanty, wzmacniacze smaku i zapachu. Każdy z tych związków, w określony sposób oddziaływuje na funkcje naszego organizmu.Wszystkie czynności organizmu są sterowane przez układ nerwowy, który zbudowany jest z sieci komórek nerwowych zwanych neuronami. Impuls nerwowy niosący informacje z receptora do mózgu i z mózgu do efektora, przeskakuje z neuronu na neuron. Jest to możliwe dzięki istniejącym połączeniom pomiędzy poszczególnymi neuronami.

Są to przestrzenie wypełnione specyficznymi substancjami zwanymi neuroprzekaźnikami. Najważniejszym z nich jest acetylocholina, która powstaje z choliny. Niedobór acetylocholiny powoduje problemy z koordynacją ruchów. Acetylocholina powstaje z choliny, wchodzącej w skład lecytyny, której spore ilości posiadają jaja, soja, orzeszki ziemne, wątroba, kiełki pszenicy.

1 2 3 4 5 6 7 8
Tagi: dietasamopoczuciepmssad
REKOMENDACJA
2014-03-27 14:32:44
~Monika

Ja odżywiam się regularnie stosując dietę strukturalną. To jest mój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie. Nie tylko ja wypróbowałam tą rewelacyjną dietę, dzięki której można osiągnąć wymarzoną figurę ale i przypływ energii i sił witalnych.

2012-10-28 13:28:33
~probioemy@wp.pl

dieta dietą ale to co jemy powinno być energią a nie trucizną/jak odtruć strawę z chemii i met. ciężkich podpowiem napisz może połączmy siły i pomóżmy innym i samym sobie

2010-09-02 16:18:45
~Kacha

Trzeba jeść regularnie, zdrowo. Polecam sprawdzone, smaczne, zdrowe i proste odchudzanie, bez wyrzekania się potraw. idealnafigura.eu

2010-06-03 11:10:46
~DUKAN

Ja wybrałem dietę DUKAN'a. Ja korzystam ze strony www.dieta-dukan.pl gdzie masa ludzi dyskutuje i się wspiera w tej diecie! Polecam polecam polecam, są efekty i to jakie, i ani razu głodny nie chodziłem!!

2010-06-01 11:27:01
~EWA

Można wydać krocie na dietetyków oraz tracić pieniądze i czas na przygotowanie potraw przez nich zalecanych. Można też to zrobić kompleksowo i stracić wagę korzystając z gotowych pełnoskładnikowych koktajli odżywczych zastępujących wybrane posiłki w ciągu dnia. Efekt gwarantowany - wiem, bo z tego korzystałam. Zobacz na www.chudzi.pl

2010-04-27 12:16:36
~ZORRO

KTO TWIERDZI, ŻE MA DIETĘ CUD, PO ZAKOŃCZENIU KTÓREJ MOŻE JEŚĆ DO WOLI I NIE ODZYSKA DAWNEJ WAGI, TO BREDZI. NIE MA TAKIEJ FORMUŁY I KONIEC! DIETY RÓŻNIĄ SIĘ MIĘDZY SOBĄ SPOSOBEM OSIĄGNIĘCIA EFEKTU CHUDNIĘCIA I EWENTUALNIE WYRZECZENIAMI I DOKUCZLIWOŚCIĄ DLA ODCHUDZAJĄCEGO SIĘ. JEŚLI CHCESZ SCHUDNĄĆ BEZ ZNIECHĘCAJĄCEGO EFEKTU ŁAKNIENIA TO WEJDŹ NA WWW.CHUDZI.PL I ZOBACZ JAK TO JEST MOŻLIWE.

2010-04-01 15:42:09
~www.chudzi.pl

Myślę, że tajemnicą dobrego samopoczucia, utrzymania świetnej kondycji i kształtów ciała to sprawa zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Mi się udało nie dość, że stracić 10 kg po ciąży to jeszcze czuję się lekko, mam energię, nie mam zaparć i czuję, że w końcu mój metabolizm ruszył z kopyta. Zobacz na www.chudzi.pl lub www.mojewellness.pl jak to się robi.

2010-04-01 15:38:59
~www.chudzi.pl

Po latach okazało się, że nie doceniałam walorów ryb, których po prostu nie jadłam. Byłam okrągła jak balonik. Zawzięłam się i postanowiłam coś ze sobą zrobić. Zastosowałam dietę znalezioną na stronie www.chudzi.pl. Udało mi się przy tym schudnąć 17 kg i jak się okazało nie było to takie straszne. Nie ma efektu jo-jo dzięki wprowadzeniu po diecie okresu stabilizacji, który utrwalił efekt schudnięcia. To wyjątkowa dieta! Polecam, Ewa!

2010-04-01 15:35:24
~www.chudzi.pl

Ja ryby wręczy uwielbiam. Udało mi się przy tym schudnąć 17 kg i nie ma efektu jo-jo dzięki wprowadzeniu po diecie okresu stabilizacji, który utrwalił efekt schudnięcia. Stosowałam dietę znalezioną na stronie www.chudzi.pl. To wyjątkowa dieta!

2010-02-19 09:00:38
~majk

czuj się świetnie w swoim ciele wypełnij konsultacje WWW konsultacje.misza.m ojawaga.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.