wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Oczyść organizm

29.10.2009

Być zawsze piękną, młodą i zdrową - to marzenie prawie każdej kobiety. Tymczasem często same sobie robimy krzywdę niewłaściwym sposobem odżywiania się. I nie chodzi tu wcale o zbędne kalorie, a o potrawy szkodliwe dla zdrowia. Czym mogą ci grozić wieloletnie błędy dietetyczne i czy da się je naprawić?

Wybierając potrawy do zjedzenia często kierujemy się przede ich kuszącym aromatem lub apetycznym wyglądem, rzadziej względami zdrowotnymi. Tymczasem wiele dolegliwości ma swoje źródło właśnie w niewłaściwej diecie. Przede wszystkim są to choroby o podłożu metabolicznym jak np. kamica nerkowa i żółciowa, nadciśnienie, cukrzyca oraz schorzenia układu naczyniowego (miażdżyca, choroba wieńcowa serca itp.).

Nieprawidłowe odżywianie wpływa niekorzystnie również na układ immunologiczny dając przykre dolegliwości w postaci nawracających infekcji, alergii, zapalenia jelita grubego czy zwyrodnień i stanów zapalnych stawów i układu kostnego. Nawet zwykły ból głowy, a tym bardziej uporczywe migreny, mogą mieć swoje podłoże w źle dobranym menu.

A wszystko, dlatego, że na ogół za dużo w nim toksycznego tłuszczu, cukru i zwierzęcego białka, a za mało witamin, minerałów i mikroelementów. Dlatego, nawet jeśli jesteś zdrowa, profilaktycznie zafunduj sobie raz na jakiś czas kurację oczyszczającą.

1 2 3
REKOMENDACJA
2010-09-02 16:16:05
~Kacha

Głodówka to najgorsza metoda odchudzania! Wyniszcza organizm, Ale ludzie sobie sprawy nie zdają. Polecam sprawdzone, smaczne, zdrowe i proste odchudzanie, bez wyrzekania się potraw. www.idealnafigura.eu

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.