wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Nowa pigułka odchudzająca?

31.03.2008

Odchudzające pigułki nowej generacji będą mogły spowodować taki sam efekt jak operacja chirurgiczna. Dostępne jednak będą za około 10 lat - podał brytyjski dziennik "Daily Telegraph" w wydaniu internetowym.

Nad pigułkami, które sprawią, że po zjedzeniu nawet małej ilości jedzenia, wystąpi uczucie nasycenia, jak po dużym posiłku, pracują naukowcy z londyńskiego University College.    

Pigułki mają zapobiegać rozciąganiu się żołądka. Dlatego będą mogły stać się alternatywą dla operacyjnego jego zmniejszania - gastroplastyki. Gastroplastyka jest zabiegiem ryzykownym - umiera po niej co setny pacjent.

Prace nad pigułkami opisują w specjalistycznym periodyku "Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics" Brian King i Andrea Townsend-Nicholson. Ich zespół odkrył dwie proteiny - P2Y1 i P2Y11, które są receptorami przekazującymi sygnały związane z kontrolą objętości żołądka.  Według doktor Townsend-Nicholson pigułki mogą być dostępne za 5-10 lat.

Nowym sposobem na otyłość ma być działanie na białka, dzięki którym rozszerza się żołądek. Odkryte przez naukowców z University College w Londynie dwa białka - P2Y1 oraz P2Y11 - rozluźniają mięśniówkę żołądka, dzięki czemu może się w nim pomieścić obfity posiłek. O ile przeciętny pusty żołądek ma pojemność zaledwie 75 mililitrów, to rozkurczony mieści ponad dwa litry (a u niektórych osób znacznie więcej). Rozszerzanie się żołądka jest regulowane przez nerwy w jego ścianie. Pod ich wpływem wydzielają się białka P2Y1 oraz P2Y11.

Stosowane obecnie leki "odchudzające" obniżają apetyt albo utrudniają wchłanianie tłuszczów w jelicie. Lek działający na receptory dla białek i blokujący rozluźnianie żołądka mógłby - przynajmniej teoretycznie - zmniejszyć zdolność danej osoby do objadania się -podobnie jak ma to miejsce w przypadku operacyjnego zmniejszania żołądka. Zmniejszające żołądek zabiegi chirurgiczne są kosztowne i ryzykowne, toteż zastępujący je lek wydaje się lepszym rozwiązaniem.

PAP

Tagi: dietaodchudzanieotyłośćleki
REKOMENDACJA

Powiązane artykuły

2016-05-13 00:17:29
~Monia

Jeżeli chodzi o odchudzanie - bardzo długo przystosowywałam swój organizm do walki, wdrażałam różne diety, gdzie nie na wszystkie reagowałam dobrze. W końcu gdy znalazłam dietę, która jest odpowiednia dla mnie, zaczęłam chodzić na siłownię i stosować suplementy diety z linii Queen Fit firmy Olimp. Powiem Wam, że efekty są świetne! Coraz więcej ubywa mi z ciałka, sylwetka się modeluję a ja ciągle mam energię! Polecam!

2015-09-09 15:11:18
~Agnieszka

Według mnie aby podnieść efektywność redukcji, tym samym podwajając jej efekty Należy zainwestować w suplement diety. Od siebie mogę polecić ten oto link [ http://bit.ly/SzybkoSchudnij ]znajdziesz tam suplement, który pomógł mi efektywniej zgubić tkankę tłuszczową a dodatkowo usuwa on szkodliwe toksyny z organizmu. Oparty jest na wyciągu z pestek Irvingia Gabonensis. Trzymam kciuki ;) Agnieszka

2015-01-02 17:51:19
~acek

Tysiące ludzi obniżyło swoją masę ciała i utrzymuje ten stan dzięki programowi opartemu na zdrowych, pełnowartościowych posiłkach spożywczych, spożyciu właściwej ilości białka, witamin, minerałów oraz wody ( klubdiety.pl/o-klubie ) chcieć to móc

2012-12-17 14:53:16
~ZHank

Jeśli cos skutecznego to tylko tabletki które ktos już sprawdzil. Tak i jak zrobilam, jak zobaczylam ile schudla moja przyjaciolka. Poprosilam żeby i mnie załatwiła tabletki dzieki którym tak szybko się odchudzial, i tak skutecznie. Musze powiedziec ze jestem pod wrazeniem nie tylko skuteczności, ale tez tego ze nie wraca jakies nagle tycie, czy nagly napad glodu, fakt grill czy piwo mnie kusi, ale staram się raczej unikac, lub przynajmniej delikatnie się oszczędzać żeby nie przes

2010-09-02 16:58:50
~Kacha

Pigułka na odchudzanie????? Błąd! CHUDNIJ ZDROWO I Z GŁOWĄ! Schudłam 10 kg. polecam. Zdrowo, smacznie, prosto, bez wyrzekania się ulubionych potraw. idealnafigura.eu

2010-08-23 10:44:11
~EWA

Mój sposób na zgrabną figurę i zdrowie. Wejdź na: www.chudzi.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.