wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Otyli mówią dość!

02.12.2009

Ciężko jest być osobą otyłą. Dosłownie i w przenośni. Nagonka na tych, którzy nie mieszczą się w przedziale prawidłowego indeksu masy ciała (BMI) jest coraz bardziej odczuwalna. A otyli mówią: dość!

Moda na bycie szczupłym panuje nie tylko na wybiegach. Popularność klubów fitness, stron proponujących indywidualne programy dietetyczne i treningowe stale rośnie. A pośród zapytań kierowanych do wyszukiwarki google na drugim miejscu plasuje się pytanie „jak schudnąć?”.  Nie zawsze chęć zrzucenia zbędnych kilogramów dyktowana jest troską o własne zdrowie, dużo częściej osoby otyłe rozpaczliwie chcą schudnąć, aby w końcu poczuć akceptację ze strony najbliższego otoczenia.Osoba sukcesu musi być szczupła. Taki wizerunek kreują nie tylko media. W Japonii np. w niektórych firmach mierzy się pracownikom obwód pasa, a na niektórych amerykańskich uczelniach młodzi ludzie, którzy nie mają prawidłowego BMI zmuszani są do korzystania z dodatkowych zajęć fitness. Dla wielu osób, które mają problemy z wagą, taka nagonka to prawdziwy dramat. Nie wszyscy są wyznawcami teorii, że „kochanego ciałka nigdy za wiele” i nie wszyscy z poczuciem humoru radzą sobie z docinkami „przyjaciół i znajomych”. 

Nasza internauta napisała: „Ludzie są bardzo nie tolerancyjni. Całe życie byłam bardzo szczupła, niestety po drugiej ciąży i poważnej operacji przytyłam z 15 kg. Widzę, że ludzie traktują mnie inaczej - tak jakbym o siebie nie dbała itd. Zaskakuje mnie głupota i nietolerancja . Ja nigdy nie miałam uprzedzeń do grubych, chudych, kolorowych itd.” (~gość).

Jednak nie tylko najbliższe toczenia skazuje osoby otyłe na banicję, bezlitośni są także internauci. Zebraliśmy komentarze, które zostawiliście pod artykułami na temat otyłości. Nie wszystkie one są miłe, a niektóre wręcz brutalne. Bo jak można interpretować taki wpis? „Otyłość, to dobrowolne doprowadzenie swego stanu i wyglądu, do gabarytów tuczonej świni (wieprza). Takimi zapasionymi osobami, w wypadku ich choroby, powinien się więc zajmować .. weterynarz.” (~majka)

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-07-15 08:41:17
~Basia

Kiedyś pisałam że takie tabletki nie działają i że tylko dieta... teraz wiem że jedno nie wyklucza drugiego. Stosuje Slimunox i mam dalej swoją diete a efekty są dużo lepsze co potwierdza ich działanie.

2017-10-22 19:23:04
~Lusia

Ja też powiedziałam pas swojej nadwadze.Idealna wagę uzyskałam w dużej mierze dzięki Slimunox. U mnie wystarczyła trzy miesieczna kuracja.

2017-09-29 19:28:15
~Beata

Niestety bez ruchu i diety z żadnej diety nic nie będzie.Ale jeżeli już zdecydujemy się na odchudzanie to warto je wspomóc jakimś suplementem .Ja mogę polecić Foreverslim mi dzięki pomocy tego suplementu udało się schudnąc 14 kg. I szczerze muszę powiedzieć że odchudzanie wcale nie było takie straszne.

2017-09-12 11:25:13
~Ludka

Moim zdaniem Slimunox to jeden z najlepszych środków wspomagających odchudzenia. 3 miesiace czasu i waga spadłą o 12 kilo

2017-06-29 19:42:10
~Kristal

W moim przypadku najbardziej skuteczna okazała się Foreverslim, nie miałam żadnych dziwnych przeżyć podczas jej stosowania, tak jak i żadnych efektów ubocznych po skończonej kuracji. W ciągu 3 miesięcy schudłam parawie 11 kilogramów. Jednym słowem szczerze polecam te tabletki

2017-06-20 18:40:59
~Milena

Naprawdę warto zastosować Foreverslim.Miałam bardzo podobny problem wiecznie na diecie a efektów żadnych.Dopiero dieta i Foreverslim przyniósł oczekiwane i trwałe efekty.Więc nie ma się nad czym zastanawiać tylko zamawiać.

2017-06-19 13:44:16
~Amanda

Mi również bardzo pomógł Slimunox.Miałam dość sporą nadwagę.Ale jakoś pomału z pomocą tych tabletek uporałam się z tym.Warto było się przemęczyć te trzy miesiące.Bardzo bałam się efektu jo-jo ale całe szczęście nic złego się nie zdarzyło.

2017-05-04 21:07:26
~Dusia

Mnie do zakupu Slimunox skłonił wynika jaki osiągnęła przy odchudzaniu moja kuzynka. I jak się okazało było to bardzo dobre rozwiązanie, bo do swojej wagi wróciłam podobnie jak ona w 3 miesiace

2017-04-08 18:52:47
~Grażyna

Moim skromnym zdaniem warto sięgnąć po Foreverslim bo wspomaga procesy odchudzania.Ja pozbyłam się dzięki niemu 10 kg nadwagi.Teraz FS polecam każdej osobie która chce schudnąć.

2016-12-07 21:19:26
~Pigwa

Ja jak większość nie wierzyłam w skuteczność Foreverslimu,ale w internecie było bardzo dużo pozytywnych opinii ,zdecydowałam się na kupno i teraz nie żałuje.Schudłam już 8 kg ale nadal zostaje mi jeszcze 8 kg do zrzucenia.Mam tylko nadzieję że po odstawieniu nie będzie efektu jo-jo.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.