wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Kiedy jeść?

19.03.2008

Uprawianie sportu musi być zawsze związane z odpowiednią dietą i to nie tylko w przypadku, gdy chcemy schudnąć. Mówiąc o diecie, mamy w tym przypadku na myśli odpowiednie odżywianie się. Przestrzeganie pewnych zasad żywieniowych, pilnowanie określonych zasad jest konieczne dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia podczas ćwiczeń.

Godziny spożywania posiłków

Jeśli wrócimy do domu z wilczym apetytem i zjemy ogromy obiad, z wielu powodów uprawianie sportu krótko po tym, może być utrudnione. Pierwsza przyczyna to nasze nastawienie – z pełnym żołądkiem trudno nam się będzie zmotywować do jakiegokolwiek wysiłku. Kanapa i telewizor z pewnością będą bardziej kuszącym rozwiązaniem niż pocenie się na bieżni. Oprócz tego, jeśli zaczniemy trenować krótko po zjedzeniu dużego posiłku, możemy się źle poczuć, wykonywanie niektórych ćwiczeń może nam sprawiać problemy. Trening będzie mniej przyjemny oraz z pewnością spadnie jego efektywność. Dlatego najlepiej w takim wypadku zjeść mały posiłek dla zabicia głodu. Organizm wzbogaci się o niezbędną energię, nie straci jednak na wydajności. Nie będziemy czuć się ociężali, zmotywowanie się do ćwiczeń nie będzie aż takim problemem i lepiej zniesiemy wysiłek.

Czy ćwiczyć na czczo?

Wiele wątpliwości budzi ćwiczenie rano, na czczo. Z jednej strony jest to wspaniały sposób na rozpoczęcie dnia, wydobycie z siebie energii, ale z drugiej różnie nasz organizm może na to reagować. Osoby, które mają zapasy tkanki tłuszczowej najczęściej ćwicząc rano, mogą się jej efektywnie pozbywać. Natomiast w przypadku osób szczupłych istnieje ryzyko, że z powodu braku glikogenu, zaczną spalać mięśnie. Osoby starsze nie powinny nigdy wykonywać ćwiczeń bez wcześniejszego spożycia śniadania.

1 2
Tagi: dietaćwiczeniatrening
REKOMENDACJA
2014-01-05 19:10:00
~bedzia

zdrowe odżywianie pod okiem specjalisty i edukacja żywieniowa to podstawa ( klubdiety.pl ) dziś musimy wiedzieć co zrobić aby schudnąć skutecznie, utrzymać figurę i wystrzec się chorób cywilizacyjnych

2010-09-02 16:59:35
~Kacha

Trzeba jeść regularnie, zdrowo. Wtedy nie będziemy tyć! I nie będzie efektu Jo-Jo Polecam sprawdzone, smaczne, zdrowe i proste odżywianie, bez wyrzekania się potraw. Sama schudłam 10 kg i bez efektu jo-jo:) idealnafigura.eu

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.