wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Tym razem ci się uda!

123RF
31.12.2012

Być szczupłym, zdrowym i w dobrej kondycji to nie cele, a marzenia. By je osiągnąć trzeba zdecydować się na szereg małych kroczków przybliżających nas do ich spełnienia.

- Zapomnijmy o postanowieniu "schudnąć 20 kg". To się nigdy nie udaje. Załóżmy cel realny do spełnienia i zaplanowany w czasie, np. schudnąć 5 kg w ciągu 1 - 2 miesięcy. W ten sposób faktycznie po jakimś czasie możemy stracić 20 kg i nie będziemy rozczarowani, że po kilku dniach diety i ćwiczeń spadek wagi jest niewielki, bo w głowie będziemy się rozliczać ze stracenia zaledwie 5 kg, na co mamy sporo czasu  - radzi pani dietetyk.

- Demotywująco działają też zbyt ambitne postanowienia co do aktywności. Nie narzucajmy sobie rygoru - siłownia 6 razy w tygodniu. Szybko się poddamy. Zacznijmy od ćwiczeń 1 - 2 razy w tygodniu, ale wykonujmy je regularnie, bez żadnych wyjątków. Często bowiem zrobienie jednego odstępstwa od reguły działa jak poruszona kostka domina i rujnuje nasz plany. 

Przygotowując noworoczną listę celów na przyszły rok dobrze też zastanówmy się nad siłą naszej woli i czynnikami, które mogą ją wzmocnić. Większość z nas lubi robić ambitne plany i w pierwszym zapale rzuca się z całym entuzjazmem na ich realizowanie. Po krótkim czasie jednak zapał mija i rezygnujemy z jakiejkolwiek pracy nad sobą. Osoby ze słabą wolą, czy też takie, które cechują się słomianym zapałem powinny podejść do sprawy bardziej metodycznie.

- Aby dotrzymać obietnic musimy w jakiś sposób wymusić na sobie ich realizację i jednocześnie pamiętać, by nagradzać się za wytrwałość. Np. jeśli planujemy wizyty na siłowni czy basenie - zapłaćmy za nie z góry i wybierzmy określone terminy zajęć. W ten sposób żal nam będzie wydanych na ten cel pieniędzy i jest większa szansa, że nie będziemy ich opuszczać - mówi Agata Białek.

- To samo dotyczy diety. Jeśli zależy nam na zgubieniu dodatkowych kilogramów i chcemy zacząć się zdrowo odżywiać, zacznijmy od konsultacji dietetycznej - po pierwsze dzięki temu dowiemy się w jaki sposób powinniśmy podejść do naszej diety, a po drugie takie spotkanie podziała nas mobilizująco. Często wystarczą dosłownie 2 spotkania z ekspertem, by dobrze zaplanować dietę. Jeśli na takie spotkanie umówimy się wcześniej i za nie zapłacimy zdecydowanie zwiększymy szansę na to, że rozpoczniemy odchudzanie. Kolejne wizyty będą nas z kolei motywować by nie zrezygnować z diety i pozwolą na rzetelną ocenę tego co robimy, ze strony specjalisty - dodaje ekspertka. 

Jeśli akurat nie dysponujemy funduszami na wybranie się do dietetyka, czy wykupienia karnetu na basen czy siłownię, poprośmy bliskich o sprezentowanie nam na gwiazdkę bonu upominkowego. Takie "prezenty" oferują nie tylko ośrodki sportowe, ale też dobre gabinety dietetyczne.

Ile chcesz schudnąć w 2013 roku?

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-06-03 21:27:42
~Agnieszka

No i tym razem mi się udało :d Kluczem okazało się połączenie diety (redukacja cukrów i regularne posiłki) oraz Therm line fast. Łącznie zrzuciłam 11 kg!!

2018-04-11 17:54:23
~Wanda

Moje odchudzanie oparłam m.in na diecie i suplemencie liporedium. Ten drugi element zawiódł. Nie mogłam go brać ze względu na podrażnienie żołądka jakie u mnie spowodował

2013-02-17 20:07:54
~sara

Odchudzanie często kojarzy nam się z głodem, rozdrażnieniem, zmęczeniem i złym samopoczuciem a tymczasem okres redukcji wagi to cudowny czas ( idealna figura.com/konsultacje ) jesteśmy syci, mamy energię na codzienne wyzwania, wysypiamy się, nasz układ pokarmowy odżywa no i przede wszystkim waga spada a sylwetka się formuje.

2013-02-15 21:46:27
~Steffi

Polecam blog: twoja-talia.blogspot.com

2013-01-27 11:26:25
~beata

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealnafigura.com/gbere s

2013-01-26 11:54:02
~irena

dietek.pl- pomoc w odchudzaniu...

2013-01-13 20:44:37
~fit-arena

Najważniejsze informacje związane ze zdrowym odżywianiem i treningiem, odchudzaniem i fitness na fit-arena.blogspot.com

2013-01-05 21:07:56
~www.mobildiet.pl

Zapraszam do skorzystania z promocji http://allegro.pl/profesjonalna-die ta-indywidualna-i2924338381.html

2013-01-05 21:07:23
~www.mobildiet.pl

Witam i zapraszam wszystkich na stronę poradni dietetycznej www.mobildiet.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.