wyszukanie zaawansowane

ABC odchudzania

Tym razem ci się uda!

123RF
31.12.2012

- Doskonałymi narzędziami, które pomagają się motywować i wytrwać w naszym postanowieniu są też kalendarze i dzienniki. W zwykłym kuchennym kalendarzu zaznaczajmy wszystkie dni kiedy ćwiczyliśmy. Patrząc np. na wypełniony krzyżykami styczeń będziemy odczuwać satysfakcję, a jednocześnie będziemy mogli dokładnie kontrolować to, co robimy. Jeśli sobie odpuścimy i zagęszczenie krzyżyków będzie mniejsze niż zaplanowaliśmy lub znaczki w ogóle przestaną się pojawiać, kalendarz codziennie będzie nam przypominał, że nie wywiązujemy się z naszych postanowień - tłumaczy Agata Białek.

- Bo łatwiej wytrwać na diecie dobrze z kolei skorzystać z pomocy dzienniczka. Możemy w tym celu założyć zwykły zeszyt lub wykorzystać profesjonalne narzędzie jakim jest np. książka "Dziennik diety". Powinniśmy w nim zapisywać min. co jemy, notować też naszą wagę, wyniki pomiarów ciała centymetrem itd. W "Dzienniku diety" znajdziemy też dodatkowo mnóstwo informacji, bardzo przydatnych dla osób, które chcą schudnąć. 

Jeśli chcemy wytrwać w noworocznych postanowieniach nie warto trzymać ich w tajemnicy. Jeśli nikomu nie powiemy, że obiecaliśmy sobie rezygnację ze słodyczy czy pływanie dwa razy w tygodniu, łatwo nam będzie zrezygnować.  W końcu nikt się nie dowie o naszej porażce. Jeżeli jednak poprosimy siostrę, mamę czy przyjaciółkę, by wspierała nas w realizacji celu - pilnowała czy wywiązujemy się z postanowień, przypominała dlaczego to robimy albo nawet zdecydowała się np. ćwiczyć razem z nami, głupio nam będzie zrezygnować i w ten sposób przyznać się do lenistwa przed inną osobą.

- Jest jeszcze jedno narzędzie, które pozwoli nam zwiększyć szansę powodzenia. Nagroda. Nie nagradzajmy się jednak jedzeniem - śmieje się pani dietetyk. - Np. po każdym miesiącu, w którym uczciwie ćwiczyliśmy, zdrowo się odżywialiśmy czy nie sięgnęliśmy po papierosa, sprawmy sobie jakąś przyjemność - pójdźmy do kina, czy kupmy sobie ubranie. To z pewnością wzmocni w nas wolę wytrwania. A po pewnym czasie większość z nas zauważy, że te dodatkowe motywatory nie są już potrzebne - zapewnia Agata Białek.

- Jeśli nie zdecydujemy się na restrykcyjną, głodówkową dietę, a z pomocą specjalisty ustalimy zdrowe i dobrze zbilansowane menu - organizm nie będzie dopominał się o coś więcej. Szczególnie jeśli nauczymy się przygotowywać nasze ulubione dania, tylko wraz ze specjalistą opracujemy ich odchudzoną wersję. Podobnie rzecz się ma z ćwiczeniami. Organizm bardzo szybko przyzwyczai się do wysiłku, a z czasem sam zacznie się o niego dopominać - przekonuje specjalistka z Dietosfery.

Wytrwanie w postanowieniach noworocznych będzie więc trudne tylko na początku. Po kilku miesiącach organizm doceni to co dla niego robimy i podziękuje nam za wprowadzone zmiany. Będziemy zdrowsi, szczuplejsi, piękniejsi i znacznie bardziej szczęśliwi.

Ile chcesz schudnąć w 2013 roku?

AD/ese/zdrowie.wp.pl

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-06-03 21:27:42
~Agnieszka

No i tym razem mi się udało :d Kluczem okazało się połączenie diety (redukacja cukrów i regularne posiłki) oraz Therm line fast. Łącznie zrzuciłam 11 kg!!

2018-04-11 17:54:23
~Wanda

Moje odchudzanie oparłam m.in na diecie i suplemencie liporedium. Ten drugi element zawiódł. Nie mogłam go brać ze względu na podrażnienie żołądka jakie u mnie spowodował

2013-02-17 20:07:54
~sara

Odchudzanie często kojarzy nam się z głodem, rozdrażnieniem, zmęczeniem i złym samopoczuciem a tymczasem okres redukcji wagi to cudowny czas ( idealna figura.com/konsultacje ) jesteśmy syci, mamy energię na codzienne wyzwania, wysypiamy się, nasz układ pokarmowy odżywa no i przede wszystkim waga spada a sylwetka się formuje.

2013-02-15 21:46:27
~Steffi

Polecam blog: twoja-talia.blogspot.com

2013-01-27 11:26:25
~beata

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealnafigura.com/gbere s

2013-01-26 11:54:02
~irena

dietek.pl- pomoc w odchudzaniu...

2013-01-13 20:44:37
~fit-arena

Najważniejsze informacje związane ze zdrowym odżywianiem i treningiem, odchudzaniem i fitness na fit-arena.blogspot.com

2013-01-05 21:07:56
~www.mobildiet.pl

Zapraszam do skorzystania z promocji http://allegro.pl/profesjonalna-die ta-indywidualna-i2924338381.html

2013-01-05 21:07:23
~www.mobildiet.pl

Witam i zapraszam wszystkich na stronę poradni dietetycznej www.mobildiet.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.