wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta Diamondów

08.08.2008

Dieta diamondów została opracowana przez dwóch amerykańskich specjalistów w zakresie medycyny naturalnej. Dieta polega na jedzeniu warzyw (głównie marchwi, brokułów, buraków, cebuli, papryki, pomidorów i ogórka) oraz owoców (przede wszystkim ananasów, jabłek, kiwi, melonów, owoców cytrusowych i owoców leśnych) z całkowitym wykluczeniem czerwonego mięsa, nabiału, cukrów prostych oraz alkoholu. Dieta pozwala także na jedzenie roślin strączkowych (fasoli, grochu, soi, soczewicy, czy bobu), a także orzechów.


W tej diecie powinno się jadać trzy posiłki dziennie. Należy jeść je zawsze o tej samej porze, ale  nie wcześniej niż o 12 i nie później niż o 20. Między posiłkami dozwolone są przekąski, np. marchewka, jabłko, ananas, czy orzechy. Przed śniadaniem powinno się wypijać szklankę świeżo wyciśniętego soku owocowego, a w ciągu dnia należy wypić około dwóch litrów dziennie. Pić można wyłącznie między  posiłkami, nigdy w trakcie.


Najistotniejszą cechą diety jest aby  energia dostarczana przez posiłki pochodziła w  60% z węglowodanów, 30 % z białka oraz w 10% z tłuszczy. Posiłki powinny być tak komponowane, aby jednocześnie nie jeść produktów wysokobiałkowych i bogatych w skrobię. Dieta nakazuje jedzenie dań węglowodanowych na śniadanie oraz na obiad, zaś na kolację produkty białkowe.

Oczekiwane efekty
W ciągu pierwszego tygodnia dieta pozwala chudnąć nawet do pół kilograma dziennie. Po tym czasie tempo chudnięcia jest wolniejsze i traci się około dwóch kilogramów w ciągu tygodnia. Dietę powinno się stosować przez miesiąc.
               
Dla kogo?
Dieta polecana jest wszystkim tym, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy. Diety nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz karmiące, dorastająca młodzież czy dzieci. Osoby, które cierpią na wrażliwy żołądek mogą zareagować na dietę biegunką i wzdęciami. Dietę stanowczo odradza się osobom z dużą nadwagą oraz wysokim ciśnieniem.

1 2 3
REKOMENDACJA
2014-05-05 21:49:32
~zuza

Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej musisz w codziennym bilansie kalorycznym stworzyć deficyt, czyli spalić więcej kalorii niż dostarczasz z pożywieniem z zaspokojeniem we wszystkie składniki pokarmowe, mimo że to oczywiste to dziś niestety bardzo trudne, ale jest rozwiązanie < klubdiety.pl > dodatkowa opieka specjalisty

2009-01-18 18:12:46
~arnio

Nowośc.Szczerze polecam wildwestjerky.plANUJ rozsądnie swoje przekąski . Wild west jerky to smaczne, zdrowe,pozywne,niskokaloryczne ,naturalne proteinki suszonej wołowinki- gorąco polecam- naprawdę warto.Mało jesz a głodu nie czujesz

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.