wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta baletnicy - to niebezpieczne!

123RF
30.08.2013

Obiecuje schudniecie nawet do 10 kilogramów w ciągu tygodnia. Nie jest zbilansowana, więc dietetycy nie tylko jej nie polecają, ale wręcz przed nią ostrzegają.


Nie mogą jej stosować dzieci, osoby starsze oraz chore zwłaszcza na cukrzycę, nowotwory, choroby wrzodowe, choroby serca, choroby tarczycy, gruźlicę. Pomimo tego ma swoich zwolenników, a dokładniej zwolenniczki, bo do takich eksperymentów z własnym ciałem posuwają się chyba tylko kobiety.


Dodajmy, że są to kobiety zdesperowane, które bardzo chcą schudnąć. W ich mniemaniu utrata wagi powinna nastąpić natychmiast. Dlatego zamiast podejść do odchudzania mądrze (zbilansowana dieta i ćwiczenia fizyczne), decydują się na kolejne diety cud. Jedną z najbardziej niebezpiecznych jest dieta baletnicy.


„Jadłospis” na 10 dni
Przez pierwsze 2 dni można pić tylko wodę lub kawę bez cukru, ewentualnie z dodatkiem odtłuszczonego mleka. Kolejne 2 dni upływają na jedzeniu serka białego, serka wiejskiego, jogurtu naturalnego (wszystko beztłuszczowe). Przez kolejne 2 dni dozwolone są tylko ziemniaki w mundurkach, a w kolejne 2 - białe, gotowane mięso. Podczas dwóch ostatnich dni można spożywać tylko warzywa (głównie zielone - sałatę, ogórki, brokuły).


Osobom, którym udało się wygrać z nadwagą poprzez stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety albo przynajmniej mają ogólną wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu, od razu nasuwają się dwa wnioski: po pierwsze to głodówka, a nie dieta; po drugie efekt jo-jo jest w niej gwarantowany.


- Dieta ta jest absolutnie nieakceptowana. Najgroźniejszym jej aspektem jest skrajnie niska kaloryczność, w pierwszych dniach nawet głodówka, oraz minimalna wartość odżywcza, która może doprowadzić do niedoborów w organizmie oraz obniżyć przemianę materii – przestrzega Justyna Piechocka, dietetyk z Vitalia.pl


Dieta czy głodówka?
Spróbujmy zatem przeanalizować kolejne dni diety baletnicy: dwa dni bez jedzenia, tylko "na wodzie" są absolutnie niewskazane, chyba, że na zasadach określonych przez lekarza i tylko pod jego nadzorem.

 

Kawa będzie tylko wypłukiwać z organizmu minerały, co w sytuacji niedostarczania mu niemal żadnych kalorii, jest bardzo niebezpieczne. Przez dwa kolejne dni spożywa się nabiał - należy zwrócić uwagę, że w wielu dietach nie jest on polecany, dodatkowo nie wszyscy dobrze go tolerują. Szczególnie niewskazany jest ten beztłuszczowy, bowiem zawarte w nabiale witaminy przyswajane są właśnie dzięki obecności tłuszczów.

 

Kolejne dwa dni, kiedy spożywać można tylko ziemniaki, to nic innego jak dostarczanie dużej ilości węglowodanów, w dodatku takich, które mają wysoki indeks glikemiczny (ziemniaki w mundurkach – 65; dla porównania banan – 59, chleb pszenny – 85, pomidor – 15), nie wspomagają więc odchudzania.


Kolejne 2 dni jedzenia białego mięsa to znów dostarczanie organizmowi głównie białka, bez tłuszczy i węglowodanów. Ostatnie dwa dni to co prawda zdrowe warzywa, ale czy są one w stanie uratować to, co zostało "zepsute" dotychczas?

 

1 2
REKOMENDACJA
2018-04-11 19:09:21
~Halina

Oprócz diety i ćwiczeń chciałam dodać do strategii odchudzania suplementację. Kupiłam zapas Calominalu niestety nie czytając opinii przed zakupem. Okazało się, że dopadły mnie zaparcia jużpo kilku dniach jego stosowania, a sporo dziewczyn przed tym ostrzega w opiniach

2017-02-18 21:02:55
~Maryna

Wiadomo same suplementy to nie wszystko przede wszystkim należy zmienić nawyki żywieniowe,więcej się ruszać.Z tego co zdążyłam się zorientować to Slimunox jest jednym z lepszych suplementów diety dostępnych na rynku bez recepty.

2016-08-25 18:25:12
~iza

ja zakończyłam brać ForeverSlim pół roku temu. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Po prostu rewelacja. Jednak po euforii przyszło otrzeźwienie, a co będzie jak waga powróci zgodnie z efektem jojo? Razy 2???? Ale dzisiaj moge stwierdzić, ze moje obawy były bezpodstawne. Nadal się ciesze szczupłą sylwetką i mam nadzieję, że tak zostanie...

2016-03-10 15:51:34
~pestka

Jak dla mnie, a próbowałam schudnąć długi już czas, i to za pomocą różnych środków, foreverslim bije wszystkie, bo jest po prostu skuteczny. Ja tez w końcu schudłam i to o 12 kg

2015-06-18 21:29:53
~Jolka

Ja tam schudłam na tej diecie 8 kg i ze zdrowiem wszystko dobrze, a nawet lepiej. Polecam http://super-brzuch.pl/dieta-baletn icy/

2015-03-03 19:00:29
~jacek

Tysiące ludzi obniżyło swoją masę ciała i utrzymuje ten stan dzięki programowi opartemu na zdrowych, pełnowartościowych posiłkach spożywczych, spożyciu właściwej ilości białka, witamin, minerałów oraz wody ( http://klubdiety.pl/wyniki-diety ) chcieć to móc

2015-01-20 16:02:50
~Ewa

Czy w 3 i 4 dniu mozna jesc twarozek, serek wiejski i serki KIRI?:)

2014-07-22 00:08:44
~natt

Stosowałam tą diete, wszystko było ok :) SCHUDŁAM!

2014-04-18 21:48:51
~jowita

Ja dziewczyny polecałabym Wam jeszcze taki suplement http://sklep.noblehealth.com/produk t/get-slim bo jednak przy odchudzaniu to zawsze brakuje kazdej z nas energii.

2014-02-06 16:18:16
~Alea

@Daria - zanim "sprUbujesz" naucz się pisać, ok?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.