wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta Konrada Gacy – na czym naprawdę polega?

123RF
04.11.2013

Opracowany przez niego system odchudzania pozwolił tysiącom osób schudnąć po kilkadziesiąt kilogramów. Najważniejsze jest to, że odchudza zdrowo i skutecznie. Jak to robi? Poznaj sekrety programu żywieniowego Konrada Gacy.


Dieta Konrada Gacy, zwana Gaca System, to trójetapowy plan odchudzania, który ma pobudzić przemianę materii, pomóc zrzucić nadprogramowe kilogramy oraz nauczyć, jak żyć po zakończeniu odchudzania, by uzyskane efekty nie zostały zrujnowane. O tym, że system, jaki proponuje Gaca jest skuteczny, przekonują jego ambasadorzy, którym udało się schudnąć. Jest wśród nich m.in. Ivona Pavlović, jurorka programu „Taniec z gwiazdami”.


Trzy etapy programu Konrada Gacy
Okres motywacyjny trwa miesiąc i musi go przejść każda osoba, która chce skorzystać z  diety. W tym czasie nie tylko traci się pierwsze kilogramy (przy nadwadze 30-40 kilogramów można zrzucić ok 7-12 kg), ale także pracuje nad własną motywacją dotyczącą odchudzania.


Okres pracy właściwej podzielony jest na 14-dniowe cykle. W tym czasie osoba odchudzająca się przestrzega zaleceń specjalnie dla niej stworzonego planu dietetycznego oraz wykonuje treningi. 14-dniowe okres powinien skończyć się specjalistyczną konsultacją, podsumowaniem okresu odchudzania i ułożeniem jadłospisu na kolejne 2 tygodnie.


Okres wyprowadzenia z diety trwa ok 3 miesiące i ma doprowadzić do tego, by osoba, która pozbyła się zbędnych kilogramów, nie wróciła do nich. To bardzo ważna część całego programu. Nie tylko uczy zdrowego, racjonalnego jedzenia i życia w ruchu (ćwiczenia fizyczne), co pozwala uniknąć efektu jo-jo, ale także programuje organizm na przyjmowanie większych ilości jedzenia, niż podczas redukcji wagi. W tym okresie także się chudnie zrzucając ok 2-3 dodatkowe kilogramy ponad początkowo ustalony plan.  


Jakie są najważniejsze zasady Gaca System?
– Podstawowe założenie jest jedno: każdy człowiek jest inny – tłumaczy Konrad Gaca, specjalista żywieniowy z  międzynarodowym tytułem Certified Nutrition Specialist, prezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością "FatKillers", pomysłodawca kampanii prospołecznej „Chudniesz - Wygrywasz Zdrowie”, prowadzący program "Fat Killers. Zabójcy tłuszczu".


– Różnimy się nie tylko płcią, wiekiem i wzrostem, ale też stanem zdrowia i kondycją. To wszystko ma wpływ na to, w jaki sposób powinniśmy się odżywiać. Dlatego każdy pacjent otrzymuje inne zalecenia dietetyczne, w zależności od swoich celów i potrzeb. Ktoś, oprócz odchudzenia, może wymagać odbudowania odporności organizmu, ktoś inny będzie potrzebował wzmocnienia układu krążenia. Te różnice automatycznie przekładają się na dobór produktów użytych w zalecanych dietach.


Słowo „dietach” nie jest przypadkowe. Nie ma bowiem jednej, uniwersalnej diety Konrada Gacy. Są systemy żywieniowe (np. Zapanuj nad stresem, Zadbaj o serce, Utrzymaj zdrowie, Witaminowy raj, Dla wegetarian, Unormuj swoje ph) i układane w ich ramach 14- dniowe jadłospisy. Innymi słowy: każdy, kto zdecyduje się na odchudzanie metodą Konrada Gacy, dostanie swoją indywidualną, dostosowaną do jego potrzeb, dietę. – Dobieranie jej dla pacjenta to złożony proces i wszystkie różnią się od siebie składnikami i gramaturami – potwierdza prowadzący program „Fat Killers”.


Bez ćwiczeń nie ma efektów
Kolejna zasada Konrada Gacy brzmi: ktoś, kto nie będzie ćwiczył, nie schudnie. Jego zdaniem dopiero połączenie diety i ćwiczeń fizycznych przynosi rezultat w postaci utraty kilogramów. Dlatego jego podopieczni dostają nie tylko własny plan żywieniowy, ale także indywidualny plan treningu, który ma stopniowo wprowadzać ich metabolizm na wyższe obroty. A co, jeśli ktoś nie lubi ćwiczyć? Czy to oznacza, że dieta Konrada Gacy nie jest dla niego?


– Nie wierzę, że są osoby, które nie lubią się ruszać. Co najwyżej są takie, którym nie pokazano, jak robić to w odpowiedni sposób. Ćwiczenia to sama radość i przyjemność – mówi Konrad Gaca, który sam jest trenerem klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA (należą do niej światowi specjaliści zajmujący się tematem żywienia) oraz trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness.

 

– Odchudzanie musi być połączone z ćwiczeniami. Trenując nasze mięśnie tak naprawdę uczymy organizm spalać coraz większe ilości kalorii. Im bardziej będziemy wytrenowani, tym więcej będziemy mogli zjeść bez obawy o to, że jedzenie zostanie wykorzystane do rozbudowy tkanki tłuszczowej.

 

Darmowa diagnoza dietetyczna. Sprawdź koniecznie!

 

1 2
REKOMENDACJA
2018-04-11 19:07:12
~Jadzia

Oprócz diety zaczęłam stosować suplementacje. Wybrałam Calominal, bo widziałam sporo reklam tego preparatu. Niestety, nie był to dobry wybór. Juz po 3 dniach musiałam go odstawić. Pierwszy raz w życiu dopadły mnie zaparcia..

2017-01-15 03:33:50
~D.

To celowy przykład diety, ona w rzeczywistości tak nie wygląda. Są to głodówki oparte na tłuszczu, nie ma wcale zbilansowanej diety, artykuł to kolejna forma reklamy lub naiwność autora. Ćwiczenia podobnie. Dieta nie jest indywidualnie dostosowywana, mają gotowe przepisy, mnie nie zdążyli jeszcze poznać, a w 5 sekund miałem już przesłaną na komputer. Sam tłuszcz.

2016-10-15 21:44:49
~koko

nie chce sie teych glupich opinii czytac, kto nie sprobowal ten niech sie nie wypowiada

2016-08-22 16:22:30
~Agnieszka

Jeżeli chce się dowiedzieć o tym co może zrobić dieta Gacy z organizmem zapraszam do grupy na fejsbuku Gacowicze-negatywne skutki diety. Można tam poczytać historie, których nie znajdziemy na oficjalnych stronach "Pana Gacy" https://www.facebook.com/grou ps/849576158506274/

2016-04-01 17:38:27
~annaBG

Tak dieta Gacy to kolejny sposób, aby ładnie ubrać w słowa i produkt do sprzedaży zasady zdrowej i zbilansowanej diety połączonej z aktywnością fizyczną. Jak wiadomo to zawsze działa, ale do większości jest to zbyt ogólna zasada - dlatego powstają takie diety jak Gacy, która autor nawet dzieli na "programy" w tym motywacyjny lub szybki... mozecie o nich tu poczytać http://bonavita.pl/dieta-konrada-ga cy-zasady-efekty-i-jadlospis i powiem mi ktoś czym to się różni od zdrowej

2016-02-19 15:13:56
~Marta

Zamiast płacić Gacy wole kupić dobre suplementy, które pomogą mi szybciej schudnąć. Jego dział marketingu, działa całkiem sprawnie to i nie brakuje mu klientów. Dobre tabletki, jeśli ktoś by szukał znajdziecie w rankingu na stronie – Sekret-Kobiety.pl

2015-09-15 19:49:05
~k

Pan KG jest świetnym biznesmenem. Zazdraszczam. Ale żadnym ekspertem od żywienia. Jednak potrafi znaleźć naiwniaków co dają mu dużo kasy. Ta dieta jest zuepnie njezgodna z tym co oparacowywali latami tysiąc razy mądrzejsi od niego. Ale z powodu utraty zbyt dużej ilości wody z organizmu daje bardzo,szybki ale złudny efekt spadku wagi. Moim zdanie to bardzo niezdrowe żywienie. Suplementy to kaszana, a diety są sztampowe i niemal identyczne dla każdeko. Pacjenyt nie jest traktowany

2015-05-14 08:21:19
~lolo

dziwne, ze teraz trudno odszukac informacje o tym ze konrad gaca palil przed zawodami 3 paczki papierosow dziennie w celu redukcji tkanki tluszczowej. jeszcze przed stworzeniem gaca system glosno sie tym chwalil. czyzby zmiana na zdrowszy styl zycia?

2015-04-30 11:05:18
~roza98

ile kosztuje taka wizyta u gacy i cały okres odchudzania czy to jest dla przecietnego człowieka

2015-04-08 21:56:04
~glutamina

Wszystkie osoby jakie znam.dostały do żarcie.smażoną.karkówę. Monotonne i obrzydliwe. Ta przykładowa to zupełnie nie wiem.skąd. Komu gaca je.daje. Krakowa tydzień, kurczak.z.brokuły kolejny. Obrzydliwe. Bez smaku. Dieta syf. WAŻYSZ MNIIEJ bo tracisz wodę.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.