wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta OXY – Hyper Dieta Białkowa

123RF
06.11.2013

Dieta białkowa nie musi być groźna – przekonują twórcy diety OXY nawiązując oczywiście do słynnej diety Dukana, która na całym świecie ma coraz więcej przeciwników. OXY to dieta białkowa, ale ulepszona, a więc nie powodująca aż tylu skutków ubocznych w organizmie. Czyżby? Przyjrzyjmy się jej bliżej.


Na początek kilka faktów, które mogą wywołać mocniejsze bicie serca u wszystkich miłośniczek "szybkich" (ale czy skutecznych?) diet: dieta OXY trwa 3 tygodnie i jest podzielona na 3 etapy: „fat burning” to szybki spadek masy ciała, „step” to utrwalanie efektów i kolejne zgubione kilogramy, a etap ostatni „balance” to stabilizacja, która ma nas uchronić przed efektem jo-jo, który, sądząc po szybkości chudnięcia, jest bardzo realny. Dodatkowym, ale bardzo ważnym elementem diety jest OXY Shake, którego głównym składnikiem jest żurawina. Proste? Wydaje się, że tak. Zobaczmy więc jak dokładnie wyglądają trzy tygodnie na Hyper Diecie Białkowej.


 Tydzień 1: Fat Burning
Autorzy diety obiecują, że po pierwszych siedmiu dniach zobaczysz pierwsze efekty. Jakie dokładnie? Nie wiadomo, ponieważ konkretne liczby utraconych kilogramów nie padają. Wiadomo natomiast, że w tej fazie posiłki składają się głównie z białka zwierzęcego.


Tydzień 2: Step
W fazie drugiej do jadłospisu włączane jest białko roślinne (stosunek białka roślinnego do zwierzęcego ma wynosić 50:50). Twórcy diety wyjaśniają, że właśnie oparcie jadłospisu w równej części na obu typach białek jest tym, co odróżnia OXY od innych diet proteinowych, które często bazują głównie na mięsie, rybach i nabiale, czyli białku pochodzenia zwierzęcego.  


Tydzień 3: Balance
To okres stabilizacji, w którym nadal chudniesz. Dieta składa się już z węglowodanów, białek i tłuszczów. Ten etap ma pozwolić na uniknięcie zmory wszystkich odchudzających się, czyli efektu jo-jo.


OXY Shake
Bywa nazywany głównym sekretem diety. Bazuje na owocach żurawiny, kefirze i otrębach. Plusem jest to, że można go samemu wykonać w domu. Jakie jest zadanie tego napoju? Ma m.in. usuwać toksyny z organizmu, oczyszczać drogi moczowe i poprawiać samopoczucie.


– Jeśli chcemy, by niskokaloryczna dieta była skuteczna i racjonalna, nie powinna zawierać zbyt dużej ilości cukrów prostych. Tymczasem ogólnie dostępna suszona żurawina składa się z niego aż w pięćdziesięciu procentach – mówi Anna Englisz, doradca żywieniowy i dietetyk z SetPoint Doradztwo Żywieniowe w Warszawie.


– To powoduje wrażenie niespójności, bo z jednej strony mamy jeść zdrowe produkty, nie zawierające cukru, a z drugiej spożywamy go w znacznej ilości w postaci koktajlu. Prawdopodobnie ma nam on dostarczyć glukozy, ale to samo osiągniemy jedząc jakikolwiek inny, świeży lub suszony, owoc.
Możliwe jednak, że w tym przypadku istotne jest działanie moczopędne żurawiny. – W tym samym celu wystarczy pić wodę, zieloną herbatę i zioła: pokrzywę czy skrzyp – zauważa Anna Englisz.


OXY kontra Dukan
Kilka lat temu świat obiegła wiadomość o „rewolucyjnej” diecie doktora Dukana. Do jej stosowania przekonały się tysiące ludzi na całym świecie. Okazało się jednak, że dieta proteinowa francuskiego lekarza, choć dawała efekty w postaci utraconych kilogramów, wiele osób doprowadziła do skrajnego wycieńczenia i trwałego uszczerbku na zdrowiu.


Warto przypomnieć, że doktor Dukan latem tego roku został pozbawiony prawa wykonywania zawodu lekarza. Ma też na koncie dwa wyroki. Pierre Dukan przegrał m.in. sprawę z innym francuskim specjalistą ds. żywienia, Jean-Michelem Cohenem. Sąd przychylił się do stwierdzenia, że „stosowanie diety proteinowej Dukana prowadzi organizm do żywieniowej destrukcji, zakłócając naturalny metabolizm”.


Twórcy diety OXY odcinają się od Dukana i podkreślają, że ich dieta nie powtarza jego błędów. Ma o tym świadczyć m.in. biało roślinne w diecie (Dukan zalecał zwierzęce) oraz posiłki składające się z węglowodanów, białka i tłuszczów w trzeciej fazie diety.


– Dieta, która opiera się na dużej ilości białka, nie ma znaczenia czy jest ono pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego, jest obciążająca dla pracy nerek oraz wątroby – tłumaczy Anna Englisz.


– Jeśli mamy problemy zdrowotne, które wykluczają spożywanie produktów o dużej zawartości białka, to stosując dietę dostarczającą dużych ilości tego składnika (ponad potrzeby organizmu), możemy wyrządzić sobie krzywdę. W założeniach diety OXY brakuje mi wyraźnego stwierdzenia, że zdrowe odchudzanie, jak zapewniają twórcy tej metody, powinnyśmy zacząć od wizyty u lekarza i porządnego przebadania organizmu, aby wykluczyć przeciwwskazania do zastosowania opisywanej diety.

 

1 2
REKOMENDACJA
2019-02-26 10:14:09
~test

test

2018-07-15 18:49:17
~Marysia

Jak dla mnie to najlepsze tabletki wspomagające odchudzania jakie obecnie sa dostępne na rynku. Foreverslim moim zdaniem bije konkurencje na głowę

2018-06-27 22:05:39
~Emma

Ku własnemu zaskoczeniu mogę potwierdzić, że te tabletki Slimunox działają. Nigdy nie wierzyłam w takie metody. Opakowanie tabletek dostałam od koleżanki, która kupiła dwa, i już drugiego nie potrzebowała. Robiłam to samo co przy innych dietach - rozsądne jedzenie, trochę aktywności, ale to dopiero teraz straciłam 11 kg. Ciężko mi nawet uzasadnić jakim sposobem, ale to mój wynik po 3 miesiącach z tymi tabletkami!

2018-04-11 19:08:14
~Asia

Chciałam się odchudzać stosując dietę i suplementację, jednak zaliczyłam falstart. Preparat którego zapas kupiłam - Calominal spowodował coś, co mi się jeszcze w życiu nie zdarzyło - uporczywe zaparcia z którymi nie mogłam sobie poradzić przez kilka dni

2018-03-03 17:33:10
~Olga

Mi akurat w pozbyciu sie problemów ze słodyczami bardzo pomógł Slimunox Ja jestem bardzo zadowolona z uzyskanego efektu, bo w 3 miesiace schudłam 12 kilogramów

2017-10-16 23:22:09
~Klaudia

JEDYNE ROZWIĄZANIE TO PAKIET DLA KOBIET!!! „PIĘKNE CIAŁO PRZY MINIMUM WYSIŁKU” ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DLA KOBIET - INDYWIDUALNIE DOBRANE DLA CIEBIE I PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANE: PLAN TRENINGOWY, DIETETYCZNY I SUPLEMENTACJA PRZYGOTOWANY SPECJALNIE DLA KOBIET. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl

2017-07-18 07:55:42
~Celina

Ja też jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi się uzyskać po zastosowaniu Slimunox. 3 miesiące czasu i po nadwadze nie ma śladu

2017-06-01 08:30:37
~Lena1224

Dziewczyny jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana – www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening i suplementację(bo to też istotne). Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam fatalnie, żyć mi się odechciewało – tyle miałam kompleksów. Ale spróbowałam ostatni raz coś zmienić i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka!

2017-03-24 20:23:06
~Janka

Moim zdaniem Slimunox to jeden z najlepszych środków wspomagających odchudzanie jakie można zastosować nie bojąc się o bezpieczeństwo i praktycznie będąc pewnym skuteczności działania

2016-12-26 12:19:26
~onaa

bardzo długo próbowałam osiągnąć wymarzoną sylwetkę, wyrzeczenia, niesmakująca dieta, znajomej udało sie schudnąć bez większych wysiłków, spróbowałam i jestem zachwycona ! http://nplink.net/pMjXkcJP

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.