wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta dla serca

28.05.2009

Często jemy byle co, w pośpiechu, nie zastanawiając się nad konsekwencjami źle skomponowanej diety. A przecież to, co jemy ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie! Nieprawidłowości w odżywianiu się mogą prowadzić do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia, a także wielu schorzeń.
 

Efektem nieodpowiednio zbilansowanej diety może być między innymi niewłaściwy rozwój psychiczny oraz fizyczny, otyłość, czy też choroby serca. Stosowna dieta  może mieć w takim wypadku działanie profilaktyczne. Istotne jest więc, aby wiedzieć, że odpowiednio się odżywiając, można przeciwdziałać chorobom serca.
Przede wszystkim warte podkreślenia jest, że osoby otyłe są bardziej narażone na cukrzycę, choroby układu  krążenia, miażdżycę tętnic wieńcowych, czy zwyrodnieniowe choroby serca, dlatego pilnowanie wagi ciała ma dla niech ogromne znaczenie.

Dieta dla serca powinna składać się z pięciu lekkostrawnych posiłków. W diecie tej ważne jest znaczne ograniczenie spożycia soli, tłuszczów zwierzęcych oraz cukrów. Zaleca się natomiast spożywanie dużych ilości warzyw, chudych mięs i ryb.

W większości domów używa się bardzo dużo soli, potrawy soli się w trakcie gotowania, dosala się je na talerzach. Tymczasem właśnie sól jest groźna dla naszego zdrowia, zbyt duża podaż soli w diecie prowadzić może do np. zwiększonego ciśnienia tętniczego, czy przyspieszonej pracy serca. Zdrowym dzieciom oraz dorosłym zaleca się spożywanie nie więcej niż ¼ łyżeczki soli dziennie. Pamiętajmy, że znaczne ilości soli zawierają konserwy, wędliny, kiełbasy, żółte oraz pleśniowe sery. Spożycie soli można ograniczyć także rezygnując z takich przekąsek jak chipsy, solone orzeszki, czy paluszki. Nauczmy się też, że potrawy doprawiać można świeżymi ziołami, pietruszką, koperkiem, czosnkiem, imbirem, kurkumą, czy też innymi przyprawami, a  odbędzie się to z pewnością z korzyścią dla naszego zdrowia.

1 2 3
Tagi: dietasercechoroby serca
REKOMENDACJA
2014-01-05 19:01:21
~bedzia

Dzisiejsze odżywianie straciło równowagę, nasza cywilizacja jest dowodem tracenia równowagi biologicznej dla człowieka, przemysł spożywczy produkuje dużo pożywienia długoterminowego, lecz nikomu nie zależy na naszym zdrowiu. Braki są potężne, jedzenie jest talerzowe, nie jest takie jakie być powinno. Nie tak to wymyśliła natura, dlatego świat tyje (klubdiety.pl ) to czego nam dziś zabrakło aby odzyskać zdrową wagę.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.