wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Frutarianizm - dieta pełna owoców

02.07.2009

Wegetarianizm niejedno ma imię. Oczywiście, podstawą każdej diety wegetariańskiej jest wykluczenie mięsa, jednak w ramach tej diety, wyróżnić można kilka jej odmian, a każda z nich proponuje inny model odżywiania się.

Dieta, która opiera się na wyłączeniu z diety przetworów pochodzenia mięsnego, jak mleko czy jajka to weganizm. Witarianizm opiera się na rezygnacji z potraw gotowanych i spożywaniu wyłącznie pokarmów surowych. Najbardziej restrykcyjną spośród diet wegetariańskich jest frutanizm, który dopuszcza tylko jedzenie owoców, orzechów, a także nasion, z pominięciem warzyw. Dieta ta zwana jest również fruktarianizmem, fruitarianizmem lub fruktorianizmem.Frutarianizm wychodzi z założenia, że owoce są idealnym pożywieniem dla człowieka: zawierają cenne składniki odżywcze, a co więcej, nie wymagają doprawiania, ani obróbki termicznej. Uważają, że gotowanie pozbawia pokarmu składników mineralnych, witamin, czy enzymów.

Frutarianie twierdzą, że o tym, iż ludzie powinni odżywiać się właśnie owocami świadczy nie tylko przystosowanie układu pokarmowego, ale także budowa ich ciał. Zatem: wyprostowany tułów umożliwia zrywanie z drzew wysoko rosnących owoców, natomiast zgrabne palce ułatwiają zrywanie owoców. Owoce, które dojrzały, w końcu same spadną z drzewa, składając się tym samym w darze zwierzętom i ludziom. I tylko takie jadają najbardziej radykalni frutarianie.

1 2 3
REKOMENDACJA
2016-07-22 11:57:02
~Arleta

Frutarianie jedzą również warzywa,ale takie które w klasyfikacji botanicznej są owocami.Czyli np. pomidory, bakłażany,avokado. Nie jedzą marchewki, bo wyrwanie jej usmierca całą roślinę, wiadomo,jak zerwiesz pomidora,albo on sam spadnie to krzak dalej żyje. Osobiście jestem wegetarianką,a frutariańską dietę polecam raz na miesiąc,robić przez 2-3 dni w celu oczyszczenia i odtrucia.Szanuję poglądy frutarian,mięsożerców i wszystkich innych chociaż ich nie podzielam :-)

2012-02-14 10:58:48
~Alicja

,,wyprostowany tułów umożliwia zrywanie owoców..." szczególnie jagod i truskawek.

2011-05-06 16:15:40
~Patel

a co to znaczy, że "odżywiały się normalnie"?

2009-09-03 13:09:58
~Milka

Tak naprawde to juz sama pogubiłam sie wsród tych wszystkich diet ,dlatego jem według własnego uznania, odrzucam czasami mieso bo nie lubie, jednak stawiam na warzywa i to te zwykle wrzucane na pare.

2009-07-02 17:34:21
~gabi

to gdzie frutarianie kupują swoje owoce?

2009-07-02 14:43:38
~bolo

,,wyprostowany tułów umożliwia zrywanie owoców..." - teoria bardzo naciągana. Równie dobrze możnaby powiedzieć, że wyprostowany tułów omożliwia dokładną obserwację terenu i ułatwia polowanie, co świadczy niezbicie że jesteśmy przystosowani do mięsożerności. :)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.