wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta Cambridge - opłakana w skutkach

fot. sxc.hu
02.09.2011

Zaledwie 400 kcal dziennie w produktach instant. Czy taka dieta jest zdrowa i bezpieczna? Specjaliści od lat dyskutują na ten temat. Jednak desperaci, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, nie zastanawiają się na skutkami. Sięgają po produkty Diety Cambridge.

Skąd taka popularność diety? Dietetycy są zdania, że powodem może być jej dostępność i gotowe produkty. Zwyczajnie nie trzeba martwić się o przygotowywanie posiłków. Wszystko podane mamy na tacy.

- Dieta Cambridge polega na spożywaniu gotowych, otrzymywanych przemysłowo produktów, takich jak batony, sproszkowane zupy, napoje, zamiast odpowiednio zbilansowanych posiłków – tłumaczy Marietta Wyciechowska, dietetyk z Centrum Naturhouse we Włocławku. - Dieta promowana jest na wielu stronach i forach internetowych. Plusem ma być oszczędność czasu w przygotowaniu posiłków oraz jej dostępność w formie wysyłkowej.Jak reaguje organizm
Dieta gwarantuje zgubienie nawet 3 kilo tygodniowo. Aby osiągnąć ten wynik, trzeba mocno ograniczyć kalorie, nawet do 400 kcal dziennie.

Dieta składa się z dwóch etapów. Pierwsza faza trwa 3 tygodnie. W jej trakcie kobiety jedzą 3 posiłki dziennie, mężczyźni 4. To etap ścisły. Proszek z gotowych saszetek jest rozrabiany z wodą do konsystencji zupy lub budyniu, podawany na ciepło lub zimno. Obowiązuje absolutny zakaz spożywania słodzonej herbaty i kawy, oraz obowiązek wypijania 2 litrów wody mineralnej dziennie.

Faza druga diety trwa dwa tygodnie i zakłada bardziej zróżnicowane menu – włącza się tu normalny posiłek.
- Codzienne stosowanie gotowych  preparatów przyczynia się do zaparć, których konsekwencje mogą być poważne dla zdrowia – mówi Marietta Wyciechowska. - Często obserwowane jest także osłabienie organizmu przy aktywności fizycznej, spowodowane niewystarczającą ilością spożywanych kalorii oraz nieodpowiednio zbilansowaną dietą, która powinna być ustalana indywidualnie. Dieta Cambridge posiada wiele przeciwwskazań zdrowotnych. Z jednej strony jest dietą „ostatniej szansy” dla osób bardzo otyłych, z drugiej – ze względu na szereg chorób towarzyszących otyłości, jest dietą niebezpieczną dla zdrowia.

1 2
REKOMENDACJA
2019-04-24 07:40:32
~Justyna

Byłam na tej diecie. Schudłam. Wagę po schudnięciu utrzymałam 4 lata. Dzisiaj endokrynolog mówi, że to ta dieta rozwaliła mi tarczycę. Była zbyt restrykcyjna i tarczyca sobie nie poradziła. Najpierw była nadczynność tarczycy. Po podleczeniu przyszła niedoczynność tarczycy, a z nią zbędne kilogramy. W międzyczasie wycięli mi całą tarczycę. Nie zostawili ani kawałeczka. 5 razy w tygodniu ćwiczę na siłowni. Zostawiłam na niej 35 kg. Każda dieta cud ma więcej wad niż

2018-07-10 00:02:09
~Milo3

Dieta jest dobra i skuteczna, ale ty wtedy, kiedy naprawdę chce się schudnąć i jest się zdeterminowanym by to zrobić. Na mnie dieta podziałała bardzo dobrze, bo chudłam mniejszymi „partiami” ale za to systematycznie. Nie ma efektu jojo, a moje wyniki badań, dzięki zrzuceniu parunastu kilogramów znacznie się poprawiły.

2017-10-25 19:30:56
~Flora

Ja też zastosowałam te tabletki. Okazało się, ze było to bardzo dobre rozwiązanie, bo to dzięki właśnie Foreverslimowi udało mi się pozbyć 15 kilo

2017-03-21 21:12:23
~Anna

Artykuł całkiem w porządku, tylko brakowało mi akurat w nim jeszcze skutków ubocznych diety, a wiadomo, ze warto to znać zanim sie do niej przystąpi. Polecam zajrzeć jeszcze tutaj: http://www.biotrendy.pl/odchudzan ie/dieta-cambridge-na-czym-polega-j ak-stosowac/ Pozdrawiam, Anna

2016-01-31 22:34:13
~Nie zgadzam się

Bardzo tendencyjnie napisane. Jestem 2 lata po cambridge. Bez efektu jojo, bez problemów ze zdrowiem i o 20 kg lżejsza. Nie zgadzam się także ze sprowadzeniem tej diety do gotowców, przecież jemy także normalne posiłki z gotowych przepisów! Nie wiem po co chcecie zrazić ludzi do dobrej, skutecznej diety. Trochę poniżej pasa to jest.

2016-01-31 21:35:21
~osford

Moja mama była na tej diecie, i jest zadowolona bo zrzuciła dużo kilogramów, a waga nie wróciła. Nie wiem skąd to przekonanie, że może być opłakana w skutkach. Wydaje mi się, że napisane zostało to przez osobę, która chyba nie miała styczności z tą dietą.

2016-01-31 15:34:59
~Arek

Wydaje mi się, że zanim pojawi się w sieci taki artykuł ktos kto go pisze ale i ten ktory go potem publikuje powinien wiele rzeczy najpierw sprawdzic. Dieta Cambridge nie bez powodu nazywana jest dietą ostatniej szansy bo wlasnie pod kontrolą lekarza i dietetyka może pomóc nawet w skrajnie chorobliwych wypadkach, ale jest równie skuteczna dla osób ktore chciałyby zrzucić zaledwie kilka kg. Wszystklo dostosowywane jest do potrzeb i nie wiem skąd taka niewiedza autora.

2016-01-23 12:00:45
~Kamilka

Hmm naprawdę jak czasem czytam różnego rodzaju artykuły w necie zastanawiam się kto wypisuje takie brednie nie mając o danym temacie zielonego pojęcia. Dieta Cambridge o której mowa wcale tak nie wygląda wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danej osoby zwłaszcza że większość nie uprawia żadnego sportu także zapotrzebowanie kaloryczne wcale nie jest tak duże więc po co wciskać w siebie więcej niż potrzebujemy.

2016-01-22 09:02:51
~marianna

Co za bzdury... od razu widać, że autor/ka nie był/a na tej diecie. 400 kcal stosuje się w naprawdę ekstremalnych przypadkach, przy zwykłym odchudzaniu zaczyna się od 2 lub 3 stopnia, około 1000 kcal, je się też normalne dania, a nie tylko produkty instant. Zresztą nawet one nie są takie złe, jak je tu przedstawiono, bo to zbilansowane posiłki, a nie jakieś zupki chińskie z marketu.

2013-02-22 13:11:50
~luśka

"Zaledwie 400 kcal dziennie w produktach instant. Czy taka dieta jest zdrowa i bezpieczna? " To cytat z początku artykułu... szkoda że autor własnie nie dodał że jest to tylko w pierwszym etapie, do którego przystępują tylko osoby u których nadwaga stanowi zagrożenie dla zdrowia, i wymagany jest szybki spadek wagi. Generalnie przystępuje się od stopnia 2. Warto być obiektywnym i poczytać informacje na ich stronie.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.