wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta tasiemcowa - skrajnie niebezpieczna!

fot. Thinkstock
28.10.2011

Jedna z najbardziej absurdalnych i niebezpiecznych dla zdrowia i życia diet - dieta tasiemcowa. Oto dowód na to, że niektórzy są w stanie zrobić wszystko, żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Nawet celowo doprowadzić się do zakażenia tasiemcem.

Czym jest tasiemiec?
Tasiemiec jest płazińcem wyspecjalizowanym do pasożytniczego funkcjonowania wewnątrz innych organizmów. W ciele człowieka jego długość może osiągnąć do 15 metrów długości. Ma on budowę segmentową, każdy z powtarzających się członów wyposażony jest w narządy męskie oraz żeńskie, dzięki czemu tasiemiec może produkować do 100 tys. jaj dziennie. Tasiemiec nie posiada przewodu pokarmowego, z substancji odżywczych okrada swojego żywiciela całą powierzchnią ciała, a zgromadzoną dzięki temu energię wykorzystuje wyłącznie do rozrodu.

Początki diety tasiemcowej
Dieta tasiemcowa pojawiła się w Stanach Zjednoczonych na początku lat 30-tych XX wieku. Stosowały ją wówczas otwarcie gwiazdy wśród dżokejów, jako sposób osiągnięcia jak najniższej wagi. Według nieoficjalnych doniesień, na ten rodzaj odchudzania zdecydowała się również popularna śpiewaczka, Maria Callas, która ponoć straciła w ten sposób 20 kilogramów.Na czym polega dieta tasiemcowa?
Dieta tasiemcowa polega na zażywaniu tabletek z główką tasiemca. Specyfiki te, zgodnie z zaleceniami sprzedawców, należy łykać codziennie. Można sobie wyobrazić niebezpieczny jest to proceder, biorąc pod uwagę prędkość rozmnażania się tych pasożytów. Organizm osoby stosującej tego rodzaju dietę staje się chodzącym skupiskiem larw tasiemca.

Większość tabletek, przeznaczonych do zastosowania „diety tasiemcowej” jest sprowadzana z Chin. Najprawdopodobniej pochodzą one z hodowli bydła domowego. Z reguły zawierają główki pasożytów hodowanych w krowach, które można usunąć za pomocą antybiotyków. Zdarza się jednak, z pozbycie się pasożyta nie jest takie proste i potrzebna jest operacja chirurgiczna. Kupując tego typu tabletki, nigdy nie mamy całkowitej pewności, co tak naprawdę się w nich kryje. Można na przykład trafić na pasożyta pochodzącego od świni, których spożycie może okazać się śmiertelne w skutkach.
 
Tasiemiec zakłóca trawienie i wchłanianie substancji odżywczych. Oznacza to, że można spożywać więcej kalorii niż dotychczas, a mimo to chudnąć, bo część pokarmu pochłania pasożyt. Jednak tasiemiec konkuruje również o witaminy i inne potrzebne składniki odżywcze, co może prowadzić do niedoborów żywieniowych.

Do innych, szkodliwych skutków stosowania „diety tasiemcowej” należą:

•    mdłości
•    bóle głowy
•    infekcje
•    biegunka
•    osłabienie
•    brak apetytu
•    drgawki
•    niedokrwistość

Dieta tasiemcowa jest nie tylko niebezpieczna, ale również mało skuteczna. Można co prawda stracić kilka kilogramów, jednak po usunięciu tasiemca z organizmu waga w niedługim czasie wróci do stanu poprzedniego, jeśli nie zmieni się sposobu odżywiania.

Lepiej trzymać się sprawdzonych metod odchudzania niż eksperymentować z pasożytami. Polecamy pochłanianie mniejszej ilości kalorii i aktywność fizyczną.


 

JZ/ESE/

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
REKOMENDACJA
2014-03-28 02:40:24
~Halinka

KUPUJCIE mojej koleżanki córka zmarła bo tasiemiec nie trafił do żołądka tylko przedostał się do mózgu , dziewczyna 18 LAT!

2013-11-23 12:49:57
~Magda

Polecam zakupiłam i schudłam 32kg w 73dni. Czuję się dobrze chociaż muszę ubrania wszystkie wymieć na mniejsze to i tak było warto Zakupiłam je osobiście od Pana co je sprowadza zawodowo do Polski za 30sztuk zapłaciłam 800zł Warto było !!:) Polecam tą dietę jeśli chcesz szybko i skutecznie schudnąć jak ja Nie miałam żadnych efektów ubocznych. podaje numer tego Pana jak bu ktoś jeszcze chciał schudnąć: 510585792 (jedyne orginalne tabletki) Nie bójcie się tej di

2013-11-05 17:38:55
~Edyta

Dieta nie jest taka zła na jąką wyglądą dzięki niej schudłam 40kg w 2 miesiącę i czuje się dobrze skutków nie mam chociaż bałam się trochę. Kupiłam je od pana z Olsztyna koszt 30tabletek plus odtrutka to koszt 850zł dużo osób mnie prosiło o numer wiec podaje 510585792 (nie mam pojęcia czy je jeszcza ma ale zawsze warto spróbować ) ja musiałam jechać aż do Olsztyna gdyż nie bawi się w wysyłki żadne ten facet ale warto było za orginalny produkt . Pozdrawiam i nie b

2013-08-22 16:54:29
~iwona

może i jest to drastyczny sposób ale szybki i skuteczny , a po zarzyciu odtrutki wszystko jest usuwane z organizmu i nie ma po tym śladu i można sie cieszyc ciałem jakie sie uzyska http://www.oglaszamy24.pl/o gloszenie.php?advert_id=536724033

2013-07-26 15:42:43
~paulinkaaaa90

Świetny artykuł, polecam również zapoznać się z tym wątkiem http://odchudzanieforum.com/inne/84 6-dieta-tasiemcowa.html

2012-11-06 22:30:09
~Małgorzata

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(twojaidealnafigura.pl), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę. Każdej to polecam

2011-10-29 15:36:30
~Dorota

odchudzającym się,stosującym dietę Dukana polecam naturalne,mające aż 50% protein i tylko 64 kalorii wild jerky.

2011-10-29 14:08:23
~ola

Szok zobaczcie co ta 14latka oferuje na facebooku za Szok co sie dzieje !!!! http://apps.facebook.com/herogift /?ftype=flyfish&uid=10000245974 6250

2011-10-29 13:44:18
~Onka

Głupota ludzka nie zna granic.

2011-10-29 11:18:48
~ola

Chcesz pozbyc sie sie nadprogramowych kilogramow? Chcesz sie dowiedziec jak to zrobic i nie nameczyc sie przy tym? Wpisz w google: 'atypowy proces utraty wagi' a bedziesz wiedziec.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.