wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta księżycowa

fot. Thinkstock
19.12.2011

W ciągu ostatnich lat obserwujemy w społeczeństwie coraz bardziej rosnące zainteresowane prowadzeniem zdrowego trybu życia.

Dietetycy i naukowcy prześcigają się w opracowywaniu nowych diet oraz sięganiu po dawne, zapomniane już sposoby żywienia, które swoimi założeniami i oryginalnością przyciągną wszystkich, którzy pragną zmienić swój styl życia. Jednym z bardziej niekonwencjonalnych planów żywienia jest pradawna dieta księżycowa, zwana chromometryczną.

Nie od dziś wiemy, że następujące po sobie fazy Księżyca mają ogromny wpływ na Ziemię. Jego oddziaływanie możemy obserwować m.in. w postaci zjawiska przypływów i odpływów wód oceanicznych. Jak podkreśla jeden z popularyzatorów diety księżycowej dr Christian Dyuraffur, na myśl nasuwa się jeden wniosek - Księżyc ma zatem także niebagatelny wpływ na nasze ciało, które w ponad 60% składa się właśnie z wody. Powszechnie przyjęto, że cykl faz Księżyca, trwający 28 dni, ma również znaczenie w cyklu menstruacyjnym kobiet, naszym samopoczuciu oraz emocjach.

Dieta księżycowa opiera się zatem na założeniu, iż powinniśmy komponować nasze posiłki w sposób dostosowany do faz Księżyca. Ma to na celu zmianę naszych nawyków żywieniowych poprzez zmniejszenie ilości spożywanych kalorii i ograniczenie niektórych produktów, które z łatwością przekształcają się tłuszcz. Chromometryczny plan żywienia skutecznie pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów i jednocześnie nastroić organizm na szybsze i bardziej efektywne przyswajanie składników pokarmowych w zgodzie z naturą.

Według dr Dyuraffura, dieta księżycowa jest idealna dla osób, które mimo przebycia już wielu innych odchudzających planów żywieniowych, nadal mają problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Jest ona bowiem całkowicie bezpieczna i łatwa do stosowania, gdyż pozwala na spożywanie praktycznie wszystkich rodzajów pokarmów, poza kilkoma wyjątkami. Ograniczenia, jakie wprowadza, to limit kalorii do 1000 kcal przez pierwsze 14 dni stosowania diety i 1200 kcal przez kolejne 2 tygodnie. Restrykcyjnym warunkiem sukcesu jest całkowita rezygnacja z wszelkich słodkości i wyrobów cukierniczych oraz ograniczenie spożycia soli i alkoholu.

Chromometryczny sposób żywienia pozwala na łagodną utratę wagi do 3 kilogramów w ciągu miesiąca, dzięki czemu nasza skóra nie traci napięcia i dostosowuje się do szczuplejącego powoli ciała. Dieta księżycowa opiera się na trzech posiłkach głównych i podwieczorku, których nie wolno pomijać, gdyż posiłki powinny być ściśle dostosowane do pory dnia.

1 2 3
REKOMENDACJA
2012-11-06 22:21:36
~Katarzyna

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(twojaidealnafigura.pl), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę. Każdej to polecam

2012-01-02 18:05:20
~arla

Jeny! Jeść zgodnie z fazami księżyca!? Jaja jakieś chyba. Ja jem zgodnie z zasadami żywienia Instytutu Żywności i Żywienia, tam doradzili mi lightbox.pl i jest pysznie i skutecznie:)

2011-12-19 22:47:40
~Kocur

43 latka - a ciała dajesz ?

2011-12-19 22:28:03
~ila

nie dajmy się zwieść dietom,po surowym puchnie trzustka,a po zimnym śledziona

2011-12-19 22:16:47
~43 latka

Jem tylko to co lubie w wieku 43 lat i nie tyje. Jedyna zasada jest ze nie zre za dwoch i nigdy pozniej jak o 18h. A jablko, oliwa z oliwek , czerwone wino i zielona herbata jest podstawa mojego wyzywienia. Dlatego wszystkie inne diety mam gleboko w D.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.