wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta jogurtowa

fot. Thinkstock
12.01.2012

Jeśli w ramach postanowień noworocznych obiecałeś sobie pozbyć się dodatkowych kilogramów i chcesz, by powrót do formy przebiegał szybko, a zarazem lekko i przyjemnie, zastanów się nad zastosowaniem diety jogurtowej.

Plan żywieniowy z zastosowaniem jogurtów jest uznawany za jeden z najzdrowszych i najskuteczniejszych, przy czym trwa zaledwie dwa tygodnie i umożliwia zrzucenie nawet do sześciu kilogramów.

Dodatkowo niewątpliwą zaletą jest bezpieczeństwo stosowania diety jogurtowej, gdyż dzięki niej dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych mikro- i makroelementów. Ważne jest też to, że w miarę trwania programu, zmniejszone zostaje ciągłe uczucie głodu, co skutecznie zniechęca nas do sięgania po przekąski. Poziom trudności przejścia tej diety należy więc określić jako łatwy.Ta dieta, poza licznymi zaletami, ma też jednak swoje wady. Można do nich zaliczyć koszty, zakupu dużej ilości jogurtów, jak również monotonię menu. Pocieszający jest jednak fakt, że ten plan żywieniowy nie trwa długo, a jego efekty zadowolą każdego.

W trakcie trwania diety jogurtowej możemy jeść niemal wszystko. Dozwolone są wszelkie owoce: jabłka, banany, kiwi, winogrona, mandarynki, pomarańcze, jak i warzywa: brokuły, kalafior, marchew, sałata i inne. W naszym jadłospisie powinno się znaleźć muesli owocowe, płatki owsiane, czy kukurydziane, chleb pełnoziarnisty oraz chude mięso.

Główną zasadą jest traktowanie przetworów mlecznych jako podstawy diety i najważniejsze źródło białka. Do tych produktów należy zaliczyć przede wszystkim jogurty, kefiry, rzadziej maślanki, ze względu na większą niż w pozostałych wymienionych produktach zawartość tłuszczu i węglowodanów. Tego typu napoje fermentowane możemy bez obaw spożywać, nie tylko podczas głównych posiłków, ale także jako przekąski. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku wielu innych diet odchudzających, należy unikać czerwonego mięsa i tłustych ryb.

W omawianej diecie możemy sięgać po różne rodzaje jogurtów, jednak najczęściej w naszym menu powinien gościć kefir oraz jogurt naturalny. Według dr n med. Małgorzaty Kozłowskiej-Wojciechowskiej z Instytutu Żywności i Żywienia, te niskokaloryczne produkty spożywcze zawierają łatwoprzyswajalne białka, które są niezbędne w przebiegu wielu funkcji życiowych, w tym w prowadzeniu prawidłowej gospodarki hormonalnej i budowy naszego organizmu.

1 2
REKOMENDACJA
2012-11-06 22:08:22
~Magda

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(twojaidealnafigura.pl), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę. Każdej to polecam

2012-01-31 22:18:27
~żywieniowiec

Oliwa z oliwek nie jest przeznaczona do smażenia- posiada niską temp. dymienia, natomiast ryby powinny być ZALECANE w każdej diecie z uwagi na zawartość cennych NNKT!

2012-01-31 17:12:09
~Karo

gorąco polecam bloga: http://polka-w-paryzu.blogspot.com

2012-01-19 11:06:53
~Leszek12

Ja zaś mam 21 i zarabiam niezłą kasę a rozwinąłem swój biznes całkiem niedawno. Jeśli chcesz to wejdź i sprawdź http://10031991.cba.pl/news.php

2012-01-19 11:06:14
~Leszek

Ja zaś mam 21 i zarabiam niezłą kasę a rozwinąłem swój biznes całkiem niedawno. Jeśli chcesz to wejdź i sprawdź http://10031991.cba.pl/news.php S erdecznie polecam!

2012-01-18 22:43:58
~wiesia

dieta musi zawierać składniki odżywcze, białko, błonnik, zioła no i przede wszystkim woda < spalamytluszcz.pl > wszystko musi być zbilansowane i uszyte na miarę

2012-01-16 09:54:17
~Julia

To oszustwo! Ta dieta nic nie rózni się od zalecanej piramidy zdrowia i od diety śródziemnomorskiej. Zalecane są przetworzone produkty - głównie węglowodanowe. Chude jedzenie. Tak większość się odżywia i tyje - jak i choruje. Zastanówcie się dlaczego dawniej jedli jajka i tłuszcze zwierzęce i nie tyli tak i nie było chorób cywilizacyjnych. Chcecie być zdrowi, szczupli i syci? Polecam dietę Kwaśniewskiego.

2012-01-16 05:33:28
~Asia21

Tutaj macie nagie dziewczyny które uprawiają sex i to NA ŻYWO! http://dl4.pl/8t

2012-01-16 05:31:45
~as

Ja nie mogę narzekać. Mam dopiero 18lat skończyłam tylko gimnazjum zarabiam bardzo dużo i uszczęśliwiam do tego facetów zobacz moją prywatną stronę www.maja18.pl

2012-01-16 05:29:52
~beton

Witaj, lubisz się śmiać, czarny humor, dobre betony i świetne dowcipy?Jeżeli tak to koniecznie wejdź na stronę www.zapodajbetona.pl i śmiej się do upadłego bo właśnie tam są najlepsze dowcipy w sieci

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.