wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta przetworowa

fot. Thinkstock
19.01.2012

Doskonałym rozwiązaniem na zachowanie zdrowia i wigoru oraz utratę zbędnych kilogramów jest zastosowanie diety opartej na przetworach z warzyw i owoców. Dzięki sporządzaniu tych produktów we własnym domu, mamy pewność, że zachowają one swoje dobroczynne właściwości przez długi czas.

Dieta przetworowa, jak sama nazwa wskazuje, została opracowana w oparciu o dżemy, konfitury, koncentraty, ale także soki oraz mrożone warzywa i owoce. Jak łatwo się domyśleć, jest to bardzo przyjemny, a zatem i łatwy do przebycia program żywieniowy, który może trwać nieprzerwanie do 20 dni. Co więcej, może być powtarzany nawet kilka razy w roku, bez obawy o negatywny wpływ na zdrowie.Jedyne, co możemy stracić, to zbędne kilogramy. Jednorazowe zastosowanie diety to możliwość zrzucenia do 3 kilogramów. Warto wiedzieć, że jest to bezpieczna dieta, przeznaczona dla osób, które nie wymagają natychmiastowych rezultatów, a będą zadowolone z powolnej, ale efektywnej utraty wagi.

Jak wskazuje dietetyk dr n med. Lucyna Ostrowska, w każdej diecie, tak jak i w omawianym planie żywieniowym, warunkiem koniecznym jest wypijanie dużej ilości płynów. Najlepiej w postaci herbat ziołowych, owocowych, jak i niegazowanej wody mineralnej. Unikanie nadmiaru cukru, który dostarczamy razem z przetworami, a także tłuszczów w postaci olejów i śmietany, także będzie ważnym elementem kuracji. 

W omawianej diecie wyróżniamy 3 główne posiłki oraz dodatkowo drugie śniadanie i podwieczorek. Na naszym stole zagoszczą powidła, zupy warzywne, kisiele, dżemy oraz inne rarytasy, na które ciężko się nie skusić.

Jako, że dieta ta opiera się na produktach przetworzonych, powinniśmy bliżej przyjrzeć się żywności, jaka wchodzi w jej skład. Zwykle pod pojęciem przetworów rozumiemy konfitury, dżemy, czy galaretki, które ku naszej uciesze możemy wykonać sami w zaciszu domowym.

1 2 3
Tagi: dietadżemprzetworyodchudzanie
REKOMENDACJA
2012-01-22 19:19:35
~Tamara

Głupota. Człowieka układ trawienny nie jest taki jak u zwierząt trawożernych. My jesteśmy z gatunków drapieżników. Potrzebujemy mięso, jaja nabiał. Natury się nie oszuka, bo za to się płaci zdrowiem...Nie jesteśmy królikami. Zdrowa jest dieta optymalna dr. Kwaśniewskiego. odchudza i leczy.

2012-01-22 17:20:28
~Ola

polecam fajną,niskokaloryczną ,naturalną i smaczną przekaskę o nazwie wild jerky.Do pracy,na wyjazdy,na fitness-wszędzie.Syci i ne tuczy.

2012-01-21 20:18:19
~wiesia

nie tracimy na wadze lub mamy niedowagę, to rezultat dzisiejszego śmietnikowego pełnego substancji odpadowych pożywienia, została dziś zatracona równowaga mamy nadmiar tłuszczy, cukru, soli, pestycydów a znaczne braki to białko, błonnik, witaminy i minerały które są nam niezbędne do regeneracji i zachowania zdrowia < spalamytluszcz.pl > rozwiązanie które jest olśnieniem

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.