wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta Konrada Gacy

fot. Thinkstock
14.03.2012

Ostatnio głośno zrobiło się o diecie Konrada Gacy. Czy warto brać ją w ogóle pod uwagę, czy też jest to jeden z tych sposobów odchudzania, o którym w przyszłym roku nikt już nie będzie pamiętać?

W 2010 roku do grona korzystających z diety Konrada Gacy dołączyła znana celebrytka Iwona Pavlović. Jak twierdzi - przez pierwsze 4 miesiące schudła aż 17 kg, zyskując znakomitą sylwetkę, a teraz sama została ambasadorką programu i go promuje.

A kim jest sam autor diety? Konrad Gaca jest prezesem Stowarzyszenia Walki z Otyłością i specjalistą żywieniowym z  międzynarodowym tytułem Certified Nutrition Specialist. Jest także trenerem klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA, w której znajdziemy czołowych, światowych specjalistów zajmujących się tematem żywienia oraz trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness. Do listy jego sukcesów należy też stworzenie kampanii prospołecznej Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie.Proces odchudzania za pomocą diety Konrada Gacy składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest okres motywacyjny, który trwa dokładnie miesiąc. Według twórcy, rezultaty uzyskane w ciągu ostatnich lat stosowania programu, pozwalają stwierdzić, że przy nadwadze 30-40 kg możemy oczekiwać spadku wagi o 7-12 kg.

Drugim etapem jest okres pracy właściwej, czyli zestaw indywidualnie dobranych cykli 14-dniowych. Układane są one dla każdego z osobna, w oparciu o płeć, wiek, wzrost, czy obecną nadwagę.

Warto zauważyć, że Konrad Gaca nie udostępnia do publicznej wiadomości gotowych jadłospisów, które należy stosować. Konieczna jest osobista konsultacja z trenerem. Podczas procesu odchudzania uczestnicy są pod specjalną opieką Konrada Gacy i jego zespołu - konsultantów, na których składają się fizjoterapeuci i psychologowie przygotowani do motywowania i pomocy w procesie odchudzania. Odchudzający kontaktują się, po zakończeniu każdego cyklu (co dwa tygodnie), z wybranym przez siebie konsultantem, aby porozmawiać o przebiegu i rezultatach diety.

Ostatnim etapem jest wyprowadzenie z diety. W ramach tej części programu odchudzającego należy zgubić 2-3 kilogramy ponad to, co uczestnik planuje zrzucić. Ten etap trwa około 3 miesięcy i umożliwia zachowanie wagi po zakończeniu procesu odchudzania, a jednocześnie ma zapobiec efektowi jojo. Konrad Gaca podkreśla, iż należy zrealizować wszystkie trzy etapy procesu odchudzania, gdyż pozwoli to na spadek wagi z jednoczesnym przyspieszeniem działania metabolizmu.

1 2
REKOMENDACJA
2014-08-16 08:48:52
~bakanka

najważniejsze jest to, że Gaca pomaga ludziom chudnąć i to się liczy, to co robi dla ludzi, ja czytałam nawet o tym, że Gaca dzięki swojej diecie postawił na nogi kobietę która jeździła na wózku inwalidzkim i co Wy na to???

2014-03-31 18:10:34
~pracownik

Pani trenerka krytykuje prace innych a ciekawe jak sama spelnia swoje obowiazki. Wspolpracuje z Panem Konradem Gaca i smieszna jest ta opinnia pani.

2014-03-31 07:03:31
~ona1111

Pan Konrad bardzo mocno wspiera swoich podopiecznych i jest naprawdę niezwykłą osobą. Wystarczy zapytać którąkolwiek osobę w Gaca Centrum i Wam to powie! Poza tym Pani trenerko, czy nie uważa Pani że takie sprawy nie powinny być w innym miejscu załatwiane? Ważne jest to, że dzięki specjalistom takim jak Pan Konrad, możemy w końcu zrealizować swoje marzenia!

2014-03-23 19:22:07
~Jedno dniowa Trenerka!

Konrad Gaca to chory psychopata który traktuje wszystkich ludzi jak śmieci, a zwłaszcza swoich pracowników. Ci ludzie są dla niego niczym, a niech spróbuje ktoś z jego kadry o coś poprosić pana wielkiego natychmiast wylatuje z pracy z hukiem...Oby los ci się odpłacił ty chamie i prostaku....

2014-02-19 18:35:47
~Fazzi

Wszystko zależy od tego, na co lekarz pozwoli. Np. mój dietetyk, Grzegorz Kowaluk stanowczo zabronił mi jedzenie posiłków złożonych tylko z jednego rodzaju składników. Inaczej nie miałbym na co siły, pracuje fizycznie i musze miec dostarczane wszystkie składniki odżywcze. Teraz jem praktycznie wszystko, zamowilem mobilna diete, zeby mnie samemu nie kusiło i juz udało mi sie schudnac 8 kilo :)

2014-01-02 10:54:03
~edi

skoro rzekomo ta dieta jest taka zła i lekarze niby psioczą to w jaki sposób inni lekarze,ba profesorowie sami ją stosują. w książce ci właśnie wspomniani sami o tym piszą i ile schudli i ich odczucia z nią związane. dieta to wiedza związana z biochemią organizmu i jej praktyczne wykorzystanie

2013-12-19 15:35:18
~kama

Gaca jest młody,przebojowy i chce mu się działać w sferze zdrowia.Powiedziała mi o nim Urszula Olejniczak która wybiera się na dietę leczniczą.Ma ona dużo wiedzy i praktyki w tym zakresie.Ja sama jestem przykładem powolnego zdrowienia poprzez zmianę trybu życia i m.inn. jedzenia.Mam też wiedzę i spore doświadczenie.Zobaczymy jak to przebiega i na pewno będę śledzić postępy. Czy na Wybrzeżu Pan Gaca planuje też coś otworzyć?Zachęcam,bo właściwie jest tu kilka sekciar

2013-12-08 08:22:30
~A.

Szkoda, że osoby tak głośno komentujące nie sprawdziły o czym mówią. Dieta tłuszczowa, to tylko pierwszy, krótki etap diety. Obecnie trwa tylko tydzień i nie jest obowiązkowy. Nie ma to nic wspólnego z dietą Kwaśniewskiego. Sama odchudzam się tam od miesiąca i żadnego smalcu na oczy nie wiedziałam w diecie.

2013-11-26 00:21:13
~Ola

obserwuję jego profil na fejsie. 5 grudnia Gaca ma byc w empiku w w-wie. pojde poslucham, moze jego odchudzanie podziala na mnie jak na Natalke z fat killersow?

2013-11-15 22:49:53
~meg

Witam wszystkich zainteresowanych programem żywieniowym, dzięki któremu można uzyskać oczekiwaną wagę, poprawić zdrowie i samopoczucie oraz wypracować poprawne nawyki żywieniowe...a wszystko w 28 dni programu. Jedni gubią wagę, inni przybierają...a wszystko uzależnione jest od potrzeb organizmu :) Nie wiem czy mogę wpisać swój adres mailowy. Jeśli moderator uzna, że nie mogę, to wykasuje mój wpis, jeśli można, to proszę: ino69@wp.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.