wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta dla par

Wiadomo, że samodzielne układanie jadłospisów z czasem staje się nużące, a brak motywacji w odchudzaniu wpływa negatywnie na jego efekty. A co, jeśli zaproponujesz wspólną dietę swojej drugiej połówce?

Kiedy samodzielnie przechodzisz przez dietę, jesteś zdemotywowany, widząc w lodówce przeróżne smakołyki swojej drugiej połówki. Zostajesz wówczas poddany próbie wytrwałości, którą nie zawsze przechodzisz pomyślnie. Aby zlikwidować ten problem, spróbuj nakłonić partnera na wspólną dietę i ułożyć wspólny harmonogram żywieniowy.

Wzajemna motywacja to sposób na osiągnięcie sukcesu. Razem możecie walczyć ze zbędnymi kilogramami i jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Nic przecież bardziej nie mobilizuje niż wsparcie bliskich. Wspólne przyrządzanie posiłków może być świetną okazją na zbliżenie się do siebie, a nawet wstępem do miłosnych igraszek. Wspólne zakupy mogą z kolei stać się czymś więcej niż tylko cotygodniowym obowiązkiem – zabawą, w której wcielamy w życie nowe, wspólne pomysły.Oprócz utraty zbędnych kilogramów, dieta we dwoje to wzajemna kontrola, motywacja oraz rywalizacja, czyli coś w sam raz dla osób, które mają problemy z mobilizacją. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku osób, które wspólnie mieszkają i spożywają posiłki.

Kuracja dietetyczna dla par powinna być konstruowana w taki sposób, by uwzględnić potrzeby obojga partnerów. Niezwykle ważna jest wielkość porcji. Według prof. Wiktora Szostaka z Instytutu Żywności i Żywienia zapotrzebowanie kaloryczne dla kobiet i mężczyzn diametralnie się różni. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla pań, w wieku 19-50 lat, powinno mieścić się przeciętnie w przedziale od 2300 do nawet 3200 kcal – w zależności od aktywności fizycznej. Panowie natomiast powinni spożywać dziennie średnio o ok. 500 kcal więcej (2600-4000 kcal). Przechodząc przez dietę, powinniśmy odpowiednio zmniejszyć podaż kalorii, na korzyść ćwiczeń fizycznych i pełnowartościowej żywności. Ponadto ważne jest regularne spożywanie nawet do 5 posiłków w ciągu dnia, pomiędzy którymi należy wprowadzić maksymalnie trzygodzinne odstępy.

Stosując dietę dla dwojga nie można zapominać o unikaniu podjadania pomiędzy posiłkami. Należy wyeliminować z codziennego menu przetworzoną, wysokokaloryczną i niezdrową żywność. Warto też pamiętać, że pustych kalorii dostarczają nam ciastka, chipsy, czekoladki, słodzone napoje gazowane i wiele innych tego typu produktów.

Zamiast nich można wprowadzić do jadłospisu pełnowartościowe pieczywo, ciemny ryż, kaszę gryczaną, ryby, chude mięso, nabiał, a także warzywa i owoce. Bogactwo witamin, minerałów i błonnika nie tylko wpłynie na nasze zdrowie, ale także przyspieszy metabolizm, a co za tym idzie - tempo pozbywania się zbędnych kilogramów.

1 2
REKOMENDACJA
2015-01-07 18:22:01
~bernatka

Nie wiem jakich diet próbowaliście, ja przeszłam przez wiele ze zmiennym szczęściem. Kilogramy powracały jak bumerang, polecam świetną dietę ( http://klubdiety.pl/wyniki-diety ), dopiero na niej zgubiłam ile chciałam 12 kg i utrzymuje wagę już od połowy roku. Czuję się znakomicie, fałdki tłuszczu zniknęły a moje ciało ma właściwe proporcje

2012-08-08 22:40:27
~Anna

d i e t e k . p l -nowy wymiar ochudzania

2012-07-20 16:05:59
~Kojokk

Dieta zdrowia. Zadbaj o siebie i poczuj się lepiej - chudnij-zdrowo.com.pl

2012-04-22 12:28:59
~Pawel

Zbliża się weekend majowy, wybierz się do nas w najstarsze góry w Polsce. Wpisz w google " sudety nieodkryte" Nie musisz mieć samochodu terenowego aby posmakować bezdroży Sudetów Środkowych - zapraszamy!

2012-04-22 12:19:06
~Jajosusz Solski

PRZY UKŁADANIU ODCHUDZAJĄCEJ DIETY NIE ZAPOMNIJ o korzyściach z polskiego, kaliskiego, mafijnego suszu jajecznego oraz soli wypadowej drogowej. Te suplementy odchudzającej diety są POLITYCZNIE POPRAWNE, bo pomagają sprawie depopulacji, co bardzo cieszy polską klasę próżniaczą i wzbudza przychylność międzynarodowego kapitału.

2012-04-19 07:25:25
~emi

Zapraszam do siebie http://jak-schudnac.com.pl

2012-04-19 06:33:48
~sethur

Dorabiaj w domu w wolnym czasie oglądając reklamy i klikając w nie. Wpisz w gogle DORABIAJ W INTERNECIE i przeczytaj więcej na ten temat

2012-04-19 03:23:10
~kocan7

Diety nie są koniecznie dobre, bo większość osób stosuje dietę, a potem wraca do poprzedniego jadłospisu, najlepiej lekko ograniczyć spożycie i zastosować dodatkowy wysiłek fizyczny, to zawsze działa, pod warunkiem, że jest się zdrową osobą.

2012-04-19 01:46:40
~AREK

Nagie dziewczyny zrobią dla Ciebie wszystko co zechcesz! Nie wierzysz? Sam się przekonaj! Darmowa Rejestracja: http://hopka.pl/z8431

2012-04-18 23:57:40
~Asia

Prosty sposób na zdrowe schudnicie..wystarczy wejść na oficjalną stronę Montignaca.Szczerze polecam naprawdę warto.schudłam ponad 10kg bez katowania się ćwiczeniami ,bez liczenia kalorii mam płaski brzuch .bez zwisającej skóry. Mogę śmiało powidzieć. Dla chcącego nić trudnego.Jestem nareszcie szczęśliwa

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.