wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta szwedzka

23.07.2008

Dieta szwedzka, dieta kopenhaska czy dieta duńska to właściwie to same diety, różni je tylko nazwa. Jest to ustalony z góry trzynastodniowy jadłospis, którego trzeba się rygorystycznie trzymać. Każde odstąpienie od jadłospisu, burzy efekty diety i oznacza jej przerwanie. Podczas trwania diety trzeba koniecznie pić minimum dwa litry płynów dziennie i wykluczyć alkohol.

Oczekiwane efekty
Dieta szwedzka to dieta niskokaloryczna, dostarcza zaledwie 500- 900 kcal dziennie. Pozwala schudnąć około 8 – 10 kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Niestety, stosując dietę bardzo łatwo jest o efekt jo-jo. Aby go uniknąć, po skończeniu kuracji należy przejść na dietę niskokaloryczną, a także wyeliminować z diety słodycze oraz produkty bogate w węglowodany, w tym przede wszystkim te, które produkowane są z białej mąki.


Osoby, które stosowały dietę, uskarżały się na bóle i zawroty głowy, na rozdrażnienie i osłabienie, kłopoty z koncentracją oraz pamięcią. Twierdzą, że przejście przez tę restrykcyjną dietę wymaga silnej woli.
Dieta pozwala na zjedzenie tylko trzech posiłków dziennie: śniadania, obiadu oraz kolacji. Istotne jest, aby spożywać posiłki o regularnych porach. Drugi i trzeci posiłek można zamienić kolejnością.

Dla kogo?
Dieta jest niezwykle restrykcyjna. Z tego powody powinny decydować na nią wyłącznie osoby zdrowe. Osoby uskarżające się na zdrowie, a szczególnie te, które mają kłopoty z nadciśnieniem lub kłopoty żołądkowe, powinny się jej wystrzegać. Nie jest też polecana chorym na nerki czy osobom pracującym fizycznie. Przed przejściem na dietę należy skonsultować się z lekarzem.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2014-03-27 22:10:49
~jacek

to siedzący tryb życia naszej epoki, połączony z wysoko tłuszczową, bogatą w cukier i skrobię dietą demaskuje geny otyłości, dlatego podstawa to zdrowe niskokaloryczne i wysoko odżywcze posiłki ( klubdiety.pl/plan-diety )

2012-03-12 19:38:42
~luka

Nie wiem w takim razie ile kalorii dziennie musiała spozywac wczesniej ta Twoja kolezanka skoro straciła przytomnosc. Ja od lat stosuje tą dietę co dwa lata, nigdy nie stracilam przytomnosci i zrzucone kilogramy wracaja bardzo powoli, akurat wtedy kiedy zaczynam kuracje od nowa. Choc zwykle nie wraca ich tyle ile zrzuciłam. Chudę 5-7, a wraca 2-3.

2009-08-27 19:14:37
~jola

Zobaczylam kawke i od razu chce stosowac ta diete.Bo z kawa zawsze jest łatwiej ,jesli pije sie np. mocna ,aromatyczna niskodrażniaca astre.

2009-07-02 21:26:33
~^.-

ta dieta to koszmar ;/ mja znajoma po 6 dniach straciła przytomność z wycieńczenia

2009-05-23 07:21:57
~fibi

Witam mam pytanie odnośnie tej diety.Czy moge pić siemie lniane?? codziennie naczczo pije i nie wyobrażam sobie dznia bez tego i jeszcze jedno ,choruje na zespół jelita drażliwego czy mogę stosować tę diete bez obaw??

2009-03-30 18:42:42
~gosia

mam pytanie czy zamiast szpinaku może byc kalafior??

2009-03-04 09:40:01
~domatorka

Ta dieta jest bardzo skuteczna, ja schudłam 5 kilo w pięć dni- więcej nie dałam rady. Nie wyobrażam sobie, jak można jeść jeszcze mniej, ja byłam cały czas głodna, miałam szum w głowie i trudności ze skupieniem uwagi. W tekście mowa jest o trzech posiłkach, ale kawa z cukrem lub bez to nie jest posiłek...Dobre dla osób zdeterminowanych, ale tak jak autorka napisała, dobrze później przejść na dietę niskokaloryczną, bo inaczej waga wróci z nawiązką.

2009-01-18 18:14:00
~arnold

Skandynawia już oszalała na punkcie ............. Szczerze polecam wildwestjerky.plANUJ rozsądnie swoje przekąski . Wild west jerky to smaczne, zdrowe,pozywne,niskokaloryczne ,naturalne proteinki suszonej wołowinki- gorąco polecam- naprawdę warto.Mało jesz a głodu nie czujesz

2008-12-04 17:34:36
~weteranka kopenhaskiej

Można tak wiele zrzucić na kopenhaskiej I wcale nie jest się głodnym, jest trudna tylko dla tych którzy żywili się głównie słodyczami, ziemniakami i drożdżówkami przyspiesza termogenezę, nakręca tarczycę, nie jest wskazana dla osób z chorobami tarczycy także chorujący na nerki nie mogą jej stosować, zbyt dużo białka obciąża poważnie nerki chudnie się ostro na tej diecie

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.