wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta hiszpańska

01.07.2008

Dieta hiszpańska jest oparta głównie na warzywach, owocach i sokach. U niektórych osób może powodować dość znaczną utratę wagi. Limit kaloryczny w diecie hiszpańskiej to około 1000 – 1500 kcal dziennie. Najlepiej stosować ją tydzień, maksymalnie dwa tygodnie.

Dla kogo?
Dieta hiszpańska jest bogata w wiele składników odżywczych, witamin i pierwiastków niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Poza ograniczeniem ilości kalorii nie jest szczególnie restrykcyjną ani monotonną dietą. Może być bezpiecznie stosowana przez wszystkie zdrowe osoby, u których lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do stosowania diety odchudzającej. Diety hiszpańskiej – podobnie jak innych diet z limitem kalorycznym – kategorycznie nie powinny stosować osoby z niedowagą, kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią.


Dieta hiszpańska świetnie sprawdza się jako sposób odchudzania dla osób zapracowanych, zabieganych, nie mających w ciągu dnia zbyt wiele czasu na przyrządzanie wymyślnych, pracochłonnych dań.

Wady i zalety
Podstawową zaletą diety hiszpańskiej jest różnorodność wykorzystywanych w niej produktów, dieta dostarcza więc najważniejszych składników odżywczych i witamin. Dieta hiszpańska dobrze sprawdza się w sytuacjach, w których nie mając czasu na gotowanie sięgamy po mrożonki albo gotowe dania (bądź półprodukty) – należy je tylko dobrać w odpowiedni sposób (nie mogą zwiększać całkowitego dziennego bilansu kalorii).
Dieta hiszpańska powoduje dość znaczny spadek wagi, nie wolno więc stosować jej dłużej niż dwa tygodnie. Wadą diety jest także limit kaloryczny (zwykle do 1300 kcal dziennie) i niewielkie porcje – taki sposób odżywiania może sprawiać kłopoty osobom lubiącym duże posiłki, przyzwyczajonym do stałego uczucia sytości.
Dużą zaleta diety hiszpańskiej jest włączenie do jadłospisu małych przekąsek (raz na jakis czas, nie codziennie) – małych porcji czekolady lub drożdżowego ciasta (musi to być jednak niewielka – do 200 kcal – porcja).

1 2
REKOMENDACJA
2014-01-05 18:55:51
~tośka

kiedy nie wiedziałam jak schudnąć moja przyjaciółka poleciła mi ( klubdiety.pl ), wszystkie dotychczasowe diety były skuteczne na chwilę a zaraz waga powracała, dzięki memu opiekunowi i zdrowemu odżywianiu cieszę się figurą jaką miałam w młodości

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.