wyszukanie zaawansowane

Katalog diet

Dieta dla serca

28.05.2009

Należy przyjrzeć się także spożywanym przez nas tłuszczom. Z diety powinno się wyeliminować tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ponieważ są niewskazane przy profilaktyce, a także leczeniu chorób serca. Warto zatem unikać tłuszczy takich jak smalec, słonina, czy twarda margaryna i zastąpić je olejami, oliwą z oliwek i margarynami.

Aby dieta była dobra dla serca, powinno się z niej wykluczyć konserwy, wędliny, czy kiełbasy. Można natomiast jeść chude oraz drobiowe mięso. Ważny jest również sposób przygotowania potrawy: smażenie należy zastąpić gotowaniem lub duszeniem. Do diety warto także wprowadzić ryby i spożywać je przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu. Zawarte w rybach kwasy tłuszczowe omega 3 pomagają chronić serce przed zawałem, zapobiegają miażdżycy, obniżają poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają ryzyko takich chorób jak nadciśnienie tętnicze, czy choroba wieńcowa. Unikajmy jednak konserw rybnych, a także ryb marynowanych, solonych i wędzonych.

Powinniśmy zmniejszyć także ilość spożywanych cukrów. Zamiast ciast, lodów, czy kremów sięgajmy częściej po owoce. Cukry kryją się też w napojach owocowych, napojach gazowanych oraz w wodach smakowych. Znacznie lepiej jest napić się wody mineralnej, czy niesłodzonych i niesolonych soków warzywnych i owocowych. Warto też przestać słodzić kawę oraz herbatę.

1 2 3
Tagi: dietasercechoroby serca
REKOMENDACJA
2014-01-05 19:01:21
~bedzia

Dzisiejsze odżywianie straciło równowagę, nasza cywilizacja jest dowodem tracenia równowagi biologicznej dla człowieka, przemysł spożywczy produkuje dużo pożywienia długoterminowego, lecz nikomu nie zależy na naszym zdrowiu. Braki są potężne, jedzenie jest talerzowe, nie jest takie jakie być powinno. Nie tak to wymyśliła natura, dlatego świat tyje (klubdiety.pl ) to czego nam dziś zabrakło aby odzyskać zdrową wagę.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.