wyszukanie zaawansowane

Eksperci

Arek Kozłowski

Arek Kozłowski

trener kulturystyki

Trener kulturystyki oraz dietetyk sportowy. Jako trener nowoczesny jest swoistą encyklopedią wiedzy także w dziedzinie treningu fitness, zasad sportowego żywienia i suplementacji, biochemii i fizjologii wysiłku sportowego. Więcej o najnowszej książce Arka Kozłowskiego:

 • Witam!
Niedawno lekarz rozpoznał u mnie nadciśnienie tętnicze, dowiedziałem się, że kulturystyka i nadciśnienie nie idą niestety w parze. Bardzo lubię wykonywać ćwiczenia na siłowni, a wyczerpujący trening mnie odpręża. Chciałbym wiedzieć czy jeżeli zmniejszę intensywność treningów, obciążenie to ćwiczenia na siłowni nie wpłyną negatywnie na mój stan zdrowia, czy muszę szukać innego hobby...

  Witam! Niedawno lekarz rozpoznał u mnie nadciśnienie tętnicze, dowiedziałem się, że kulturystyka i nadciśnienie nie idą niestety w parze. Bardzo lubię wykonywać ćwiczenia na siłowni, a wyczerpujący trening mnie odpręża. Chciałbym wiedzieć czy jeżeli zmniejszę intensywność treningów, obciążenie to ćwiczenia na siłowni nie wpłyną negatywnie na mój stan zdrowia, czy muszę szukać innego hobby...

 • Witam, jaki jest najlepszy trening na siłowni - ćwiczyć codziennie mniej czy co drugi dzień i więcej seryjek i powtórzeń?

  Witam, jaki jest najlepszy trening na siłowni - ćwiczyć codziennie mniej czy co drugi dzień i więcej seryjek i powtórzeń?

 • Ćwiczę i ćwiczę, a mięśnie ramion nie chcą rosnąć? Co mam zrobić. Czy może Pan podać skuteczne ćwiczenia?

  Ćwiczę i ćwiczę, a mięśnie ramion nie chcą rosnąć? Co mam zrobić. Czy może Pan podać skuteczne ćwiczenia?

 • Witam. Od jakiegoś roku próbuje wyrzeźbić sobie brzuch, ale jakoś ciężko mi to wychodzi. Jakieś tam efekty mam, pojawiły się zarysy, ale to wciąż mało. Naczytałem się o ćwiczeniach na brzuch i z tego wszystkiego mam tylko bałagan w głowie. Nawet kupiłem białko, węglowodany, aminokwasy oraz HMB. Lecz nie mam pojęcia jak to zastosować i nadal stoi to w mojej szafce(nie chciałbym tego zmarnować). Co muszę zrobić, żeby te mięśnie były widoczne i jakie ćwiczenia wykonywać, żeby przyniosły efekty? I czy na efekty długo trzeba czekać, czy np pół roku wystarczy? Dietę oczywiście stosuję, ale może niewłaściwie, już sam nie wiem. Proszę o podpowiedź . Z góry bardzo dziękuję.

  Witam. Od jakiegoś roku próbuje wyrzeźbić sobie brzuch, ale jakoś ciężko mi to wychodzi. Jakieś tam efekty mam, pojawiły się zarysy, ale to wciąż mało. Naczytałem się o ćwiczeniach na brzuch i z tego wszystkiego mam tylko bałagan w głowie. Nawet kupiłem białko, węglowodany, aminokwasy oraz HMB. Lecz nie mam pojęcia jak to zastosować i nadal stoi to w mojej szafce(nie chciałbym tego zmarnować). Co muszę zrobić, żeby te mięśnie były widoczne i jakie ćwiczenia wykonywać, żeby przyniosły efekty? I czy na efekty długo trzeba czekać, czy np pół roku wystarczy? Dietę oczywiście stosuję, ale może niewłaściwie, już sam nie wiem. Proszę o podpowiedź . Z góry bardzo dziękuję.

 • Czy odżywki a dokładnie gainery mogą być szkodliwe dla zdrowia?

  Czy odżywki a dokładnie gainery mogą być szkodliwe dla zdrowia?