wyszukanie zaawansowane

Eksperci

Dorota Sudoł

Dorota Sudoł

instruktor fitness

Nauczyciel wychowania fizycznego oraz specjalistka w zakresie żywienia człowieka. Instruktor fitness i pływania. Specjalizuje się w zajęciach prozdrowotnych (gimnastyka dla otyłych i osób starszych, gimnastyka dla ciężarnych). Zajmuje się także profilaktyką bólów kręgosłupa, prowadzi ćwiczenia na piłkach i gimnastykę w wodzie. Więcej na stronie prywatnej.

 • Witam.. Mam orbitrek i boję się na nim ćwiczyć. Zakupiłam go w celu ogólnej poprawy kondycji i wzmocnieniu mięśni przy kręgosłupie. Ale bardzo chciałabym wyszczuplić i ujędrnić uda. Mam 167 cm wzrostu i ważę 54 kg. W jaki sposób powinnam ćwiczyć na orbitreku, żeby nie rozbudować mięśni? I bardzo ważna kwestia- czy ćwiczenia na orbitreku powodują utratę tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej, czyli inaczej mówiąc ZMNIEJSZENIE BIUSTU? To jest powód dla którego boję się ćwiczyć na tym urządzeniu. Proszę mi doradzić w jaki sposób ćwiczyć na orbitreku, podkreślam że nie chcę schudnąć, aby wyszczuplić nogi? I jak ćwiczyć, aby nie zmalał mi i tak niewielki biust?

  Witam.. Mam orbitrek i boję się na nim ćwiczyć. Zakupiłam go w celu ogólnej poprawy kondycji i wzmocnieniu mięśni przy kręgosłupie. Ale bardzo chciałabym wyszczuplić i ujędrnić uda. Mam 167 cm wzrostu i ważę 54 kg. W jaki sposób powinnam ćwiczyć na orbitreku, żeby nie rozbudować mięśni? I bardzo ważna kwestia- czy ćwiczenia na orbitreku powodują utratę tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej, czyli inaczej mówiąc ZMNIEJSZENIE BIUSTU? To jest powód dla którego boję się ćwiczyć na tym urządzeniu. Proszę mi doradzić w jaki sposób ćwiczyć na orbitreku, podkreślam że nie chcę schudnąć, aby wyszczuplić nogi? I jak ćwiczyć, aby nie zmalał mi i tak niewielki biust?

 • Witam. Chciałabym zacząć ćwiczyć, aby spalić zbędny tłuszczyk na całym ciele. Od jakich ćwiczeń zacząć, gdy od skończenia szkoły, czyli 15 lat nie uprawiałam żadnego sportu. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać i ile czasu. Chodzi mi o ćwiczenia do wykonania w domu. Dziękuję.

  Witam. Chciałabym zacząć ćwiczyć, aby spalić zbędny tłuszczyk na całym ciele. Od jakich ćwiczeń zacząć, gdy od skończenia szkoły, czyli 15 lat nie uprawiałam żadnego sportu. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać i ile czasu. Chodzi mi o ćwiczenia do wykonania w domu. Dziękuję.

 • Moim problemem są grube uda. Chciałabym je wyszczuplić, tylko nie wiem jakie ćwiczenia są najlepsze i dają szybkie efekty. Boję się, że ćwiczenia zamiast wysmuklić jeszcze bardziej je rozbudują. Co mogę zrobić, by moje uda były smuklejsze?

  Moim problemem są grube uda. Chciałabym je wyszczuplić, tylko nie wiem jakie ćwiczenia są najlepsze i dają szybkie efekty. Boję się, że ćwiczenia zamiast wysmuklić jeszcze bardziej je rozbudują. Co mogę zrobić, by moje uda były smuklejsze?

 • Pani Doroto, bardzo proszę o poradę dotyczącą doboru rodzaju ćwiczeń fizycznych w moim przypadku. Mam sylwetkę typu

  Pani Doroto, bardzo proszę o poradę dotyczącą doboru rodzaju ćwiczeń fizycznych w moim przypadku. Mam sylwetkę typu "gruszka" (góra w rozmiarze 38, dół 42). Mam 42 lata, 160 cm wzrostu i w ważę ok. 64 kg. waga przybyła ostatnio i bardzo źle się z tym przyrostem czuję. Myślałam o ćwiczeniach na skrętnym stepperze (żeby popracowały trochę uda i pośladki), ale mam jeszcze jeden problem - żylaki i obawiam się czy ten typ ćwiczeń nie wpłynie na pogłębienie schorzenia. Bardzo proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam, Ilona

 • Pani Doroto, mam 18 lat. Dotychczas ważyłam zawsze parę kg za dużo, ale nie narzekałam na rozmiar biustonoszy. Od paru miesięcy zaczęłam chodzić na aerobik, zrezygnowałam też ze słodyczy i dojadania. W ciągu 5 miesięcy schudłam ok. 7 kg. Pozbyłam się niechcianego tłuszczyku z brzucha, ud i pośladków, ale niestety przy tym zmniejszył mi się także biust. Czy poprzez ćwiczenia na siłowni na mięśnie klatki piersiowej można choć trochę powiększyć biust? Jeśli tak, czy może mi Pani doradzić jakieś ćwiczenia?

  Pani Doroto, mam 18 lat. Dotychczas ważyłam zawsze parę kg za dużo, ale nie narzekałam na rozmiar biustonoszy. Od paru miesięcy zaczęłam chodzić na aerobik, zrezygnowałam też ze słodyczy i dojadania. W ciągu 5 miesięcy schudłam ok. 7 kg. Pozbyłam się niechcianego tłuszczyku z brzucha, ud i pośladków, ale niestety przy tym zmniejszył mi się także biust. Czy poprzez ćwiczenia na siłowni na mięśnie klatki piersiowej można choć trochę powiększyć biust? Jeśli tak, czy może mi Pani doradzić jakieś ćwiczenia?