wyszukanie zaawansowane

Eksperci

Dorota Sudoł

Dorota Sudoł

instruktor fitness

Nauczyciel wychowania fizycznego oraz specjalistka w zakresie żywienia człowieka. Instruktor fitness i pływania. Specjalizuje się w zajęciach prozdrowotnych (gimnastyka dla otyłych i osób starszych, gimnastyka dla ciężarnych). Zajmuje się także profilaktyką bólów kręgosłupa, prowadzi ćwiczenia na piłkach i gimnastykę w wodzie. Więcej na stronie prywatnej.

 • Witam Pani Doroto! Mam pytanie techniczne. Otóż zdecydowałem się na zakup roweru treningowego, aby nie tracić formy w okresie zimowym. Po przejrzeniu oferty w serwisach internetowych, okazuje się, że jest w handlu kilka rodzajów w/w sprzętu. Mnie zainteresowały dwa rodzaje, a mianowicie -rower treningowy pionowy i rower treningowy spiningowy. Pytanie brzmi: do jakiego treningu służy pierwszy z nich i do jakiego drugi. Jaka jest między nimi różnica ? 
Dodam,że mam 44 lata i w okresie od wiosny do późnej jesieni dość dużo jeżdżę rowerem w terenie.

  Witam Pani Doroto! Mam pytanie techniczne. Otóż zdecydowałem się na zakup roweru treningowego, aby nie tracić formy w okresie zimowym. Po przejrzeniu oferty w serwisach internetowych, okazuje się, że jest w handlu kilka rodzajów w/w sprzętu. Mnie zainteresowały dwa rodzaje, a mianowicie -rower treningowy pionowy i rower treningowy spiningowy. Pytanie brzmi: do jakiego treningu służy pierwszy z nich i do jakiego drugi. Jaka jest między nimi różnica ? Dodam,że mam 44 lata i w okresie od wiosny do późnej jesieni dość dużo jeżdżę rowerem w terenie.

 • Witam urodziłam dwójkę dzieci mam 23 lata i zostało mi sporo brzuszka oraz mam grube uda. Jakie mogłabym robić ćwiczenia, ale w domu, ponieważ nie mam czasu na aerobik czy inne zajęcia. Bardzo bym chciała do wakacji to zgubić. Czy jest to realne? Proszę o pomoc, chcę się czuć kobietą.

  Witam urodziłam dwójkę dzieci mam 23 lata i zostało mi sporo brzuszka oraz mam grube uda. Jakie mogłabym robić ćwiczenia, ale w domu, ponieważ nie mam czasu na aerobik czy inne zajęcia. Bardzo bym chciała do wakacji to zgubić. Czy jest to realne? Proszę o pomoc, chcę się czuć kobietą.

 • Witam. Mam 25 lat i moja waga to 48-49.5 kg. Bardzo chciałabym chodzić na aerobik czy siłownię nie dla zgubienia kilogramów, ale dla lepszego samopoczucia. Moje życie to praca, szkoła, dom. Czy jak się zdecyduję to czy nie zgubię jeszcze na wadze, bo bardzo bym nie chciała - wręcz przeciwnie, chciałabym przytyć, ale nie wiem jak, bo jem dużo i niczego sobie nie odmawiam. Zawsze byłam taka szczupła. Może pani mi doradzi co mam robić i jak ćwiczyć?

  Witam. Mam 25 lat i moja waga to 48-49.5 kg. Bardzo chciałabym chodzić na aerobik czy siłownię nie dla zgubienia kilogramów, ale dla lepszego samopoczucia. Moje życie to praca, szkoła, dom. Czy jak się zdecyduję to czy nie zgubię jeszcze na wadze, bo bardzo bym nie chciała - wręcz przeciwnie, chciałabym przytyć, ale nie wiem jak, bo jem dużo i niczego sobie nie odmawiam. Zawsze byłam taka szczupła. Może pani mi doradzi co mam robić i jak ćwiczyć?

 • Mam na imię Joanna, mam 27 lat. Mam problemy ze stawami i ścięgnami biodrowo - krzyżowymi. Bolą mnie przy większym wysiłku. Ostatnio trochę przytyłam i chcę zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję i ujędrnić mięśnie. Mam zamiar ćwiczyć z hantlami na mięśnie ramion i pleców oraz wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha, ale nie wiem, jaki trening kardio mogę wykonywać. Myślę o kupnie rowerka stacjonarnego. Czy to dobry pomysł? Pływać niestety nie umiem, więc odpada...

  Mam na imię Joanna, mam 27 lat. Mam problemy ze stawami i ścięgnami biodrowo - krzyżowymi. Bolą mnie przy większym wysiłku. Ostatnio trochę przytyłam i chcę zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję i ujędrnić mięśnie. Mam zamiar ćwiczyć z hantlami na mięśnie ramion i pleców oraz wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha, ale nie wiem, jaki trening kardio mogę wykonywać. Myślę o kupnie rowerka stacjonarnego. Czy to dobry pomysł? Pływać niestety nie umiem, więc odpada...

 • Chcę się pozbyć wałeczka tłuszczu na brzuszku. Ćwiczę na tzw. brzuszki na

  Chcę się pozbyć wałeczka tłuszczu na brzuszku. Ćwiczę na tzw. brzuszki na "abroket" kilka razy dziennie - efekt żaden. Mam 56 lat, ale nie lubię tego wałka tłuszczu, który zrobił się po zaprzestaniu palenia papierosów. Proszę o wytyczne co robić?