wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Spinning czyni cuda

Ten dość nietypowy rodzaj zajęć fitness to zdecydowanie więcej niż tylko jazda na rowerze w zamkniętej sali treningowej. Spinning bowiem to swego rodzaju filozofia treningu pozwalająca na doświadczenie radości płynącej z harmonii ciała i umysłu poprzez wysiłek fizyczny.

Nie musisz wcale być miłośniczką jazdy na rowerze, aby pokochać spinning. Udowodnił to już sportowiec Jonatan Goldberg, nazywany po prostu Johnny G. To on był prekursorem spinningu jako kolarstwa halowego. Stworzył go na początku lat 80-tych, podczas przygotowań do The 3100 mile Race Across America, czyli bezpostojowego wyścigu kolarskiego przez USA. Wkrótce potem, zaczął prowadzić zajęcia kolarstwa halowego dla klientów i przyjaciół w swoim garażu. Wówczas opatentował specjalny rower treningowy zwany Johnny G Spinner.

Na czym jednak konkretnie to polega? Zgodnie z założeniami twórcy spinning ma być programem kolarstwa halowego, łączącym zajęcia w grupie, silną motywację, profesjonalną kadrę instruktorską i muzykę. W praktyce zajęcia te są zwykle godzinnym treningiem, w którym oprócz instruktora uczestniczy zwykle maksymalnie od kilku do kilkunastu osób. Uczestnicy zajęć zajmują miejsca na swoich rowerach i w takt muzyki zgodnie z instrukcjami prowadzącego przystępują do zajęć.Spinning obejmuje zajęcia o różnej intensywności, na których wykorzystywane są odmienne style i techniki jazdy dostosowane do kondycji i poziomu zaawansowania ćwiczących. Rowery treningowe znacznie różnią się od typowych rowerów górskich czy miejskich, dlatego przed przystąpieniem do zajęć warto się z nimi dokładnie zapoznać. Mają one sztywne połączenie pomiędzy pedałami a kołem zamachowym, co sprawia, że jedynym sposobem na zatrzymanie jest stopniowa redukcja prędkości pedałowania. W przypadku gdy trzeba natychmiast się zatrzymać, należy podciągnąć śrubę regulacji oporu (rodzaj hamulca). Rowery te są wyposażone również w monitor pracy serca, którego stała obserwacja podczas treningu pozwala na lepszą kontrolę samego siebie i dostosowanie intensywności wysiłku do indywidualnych możliwości i potrzeb.
Zajęcia spinningu są adresowane dla wszystkich osób (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) niezależnie od wieku i aktualnej kondycji fizycznej. Program ten oferuje bowiem nie tyle konkretny zakres ćwiczeń, ale pewną energię i koleżeństwo zajęć grupowych, bez współzawodnictwa i presji. Spinning to, jak twierdzi jego twórca przede wszystkim świetna zabawa w rytmie muzyki symulująca jazdę w terenie oparta na wizualizacji i silnej motywacji. To tak naprawdę kompletny program dla ciała i umysłu, przynoszący wymierne korzyści. Pozwala spalić dużą ilość kalorii oraz tkanki tłuszczowej, doskonale wzmacnia nogi, nie obciążając przy tym stawów i odchudza dolne partia ciała. Przy regularnym uczestnictwie w zajęciach, możemy znacznie poprawić swoją kondycję fizyczną i mentalną, poprawić wytrzymałość i co nie jest bez znaczenia, zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Uczestnicząc w zajęciach spinningu, możemy dodatkowo zwiększyć wydolność układu oddechowego i wzmocnić układ kostny.

1 2
REKOMENDACJA
2013-04-09 10:43:30
~Fit

Polecam: twoja-talia.blogspot.com

2013-04-08 15:42:09
~aaa

Rower z ostrym kołem + pulsometr + świeże powietrze = taniej i przyjemniej

2008-07-03 10:52:57
~m

spinning jest super :) daje wycisk, ale to czysta frajda :)

2008-06-17 15:59:12
~Arabella

Każdy rodzaj ruchu jest dobry! Nieważne co to będzie! Nie ważne jak to nazwiemy

2008-06-17 15:57:17
~Łajka

Udziwniają te ćwiczenia. Kiedyś była zwykła gimnastyka i nikt nie narzekał!

2008-06-05 12:12:16
~SUCZ

spinning jest super ładnie kształtuje nogi wydaje mi się jednak że jeśli ktoś nie lubi dużego wysiłku to mu się nie spodoba. Sukces to dobrty trener i super muza

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.