wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Dlaczego warto korzystać ze stepu?

29.07.2010

Jeśli zastanawiasz się, jakie zajęcia wybrać w swoim fitness klubie, jesteś osobą początkującą, bądź zaawansowaną to na pewno słyszałaś już o stepie.

Jest to metoda ćwiczeń, która pierwszy raz pojawiła się w Ameryce ponad piętnaście lat temu i do dziś bije rekordy popularności wśród fanów fitnessu- zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie sposób się znudzić stepem, gdyż daje wiele choreograficznych możliwości, a efekty tego typu ćwiczeń pojawiają się naprawdę szybko.

Step to nic innego, niż platforma, którą podnosimy, lub obniżamy za pomocą „pięter” ( w zależności od stopnia wytrenowania). Plusem tych ćwiczeń jest fakt, że w trakcie jednych zajęć stepu mogą brać w nich udział zarówno początkujący, jak i zaawansowani fani sportu- z tą różnicą, że zmienna jest wysokość platformy. Same ćwiczenia to nic innego, jak wchodzenie i schodzenie z platformy. Jednak na stepie można wykonać aż 250 różnego typu ruchów w rytm muzyki.

Główne cele techniki zajęć to opanowanie kroków podstawowych, które łączone są w układy choreograficzne. Bez względu na indywidualny stan zdrowia osoby średniego wzrostu i o przeciętnym wytrenowaniu powinny ćwiczyć na stepie o maks. wysokości 20 cm. Step to bardzo intensywna forma ruchu, która powoduje utratę zbędnych kalorii, bardzo ułatwia spalanie tłuszczu, wzmacnia mięśnie dolnych partii ciała.

Niestety step nie jest wskazany dla osób mających problemy ze stawami, gdyż w trakcie ćwiczeń dochodzi do przeciążeń kolan, bioder oraz kostek. Step jest odmianą aerobiku preferowaną zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. W celu podniesienia intensywności ćwiczeń można wykorzystać na zajęciach lekkie hantle. Pani Joanna Szank- Piechowska jest instruktorką fitness z Gdańska i to właśnie z nią porozmawialiśmy na temat tak lubianego przez wszystkich stepu:

Polecamy: Świętuj z nami 15 lat wp.pl!

1 2
REKOMENDACJA
2014-08-29 11:27:53
~Anita32

Zajęcia ze stepu są super. Tak mi się spodobały, że kupiłam taki najzwyklejszy step i sobie w domu czasem ćwiczę:) Ja mam taki: http://www.marbo-sport.pl/product-p ol-14111-Step-do-cwiczen-fitness-SG -045-Sapphire.html Z czasem chcę kupić jeszcze inny tym stepu jak ten: http://allegro.pl/stepper-skretny-s apphire-sg-90s-steper-linki-ag-i 4529167055.html A który wy preferujecie?

2011-11-28 22:04:25
~ula

to moje ulubione zajecia chyba dlatego ze mam fajnego trenera:) ale tutaj problemy z łydkami, skurcze itp są nieuniknione, dlatego zawsze mam przy sobie veno spray, pianke musującą która fajnie chłodzi i łagodzi bóle, przy tym nie brudzi ubran jak inne tego typu specyfiki

2010-10-26 14:15:54
~E

Ja też mam małe dziecko (2,5L) i wychodzę z domu 2 razy w tygodniu na godzinkę na fitnes. Mała zostaje z Tatą. Ona na tym korzyta bo jest tylko z Tatą i ja też bo mogę się poruszać. Pozatym pracuję zawodowo a w domu jest codziennie świeży obiad i jest czysto. Jak się chce to można. powodzenia

2010-09-26 21:32:28
~KAsia

Gdyby każdy miał tyle czasu dla siebie po pracy było by cudownie. Mi go niestety brakuje, dlatego też tak jak ty Paula zdecydowałam się na RBK. Okazały się być rewelacyjne. Polecam je wszystkim!! Fajnie było by znaleść czas na STEP no ale niestety nie prędko to nastąpi niestety.

2010-09-10 09:07:21
~PAula

Podobno fajna sprawa step, ale ja niestety nie mam czasu na ćwiczenia mam małe dziecko, ale słyszałam, że dobre są buty Easy Tone często widzę ich reklamę w TV. Trzeba tylko w nich chodzić a ja dużo chodzę na spacery z dzieckiem. :)

2010-08-04 23:06:17
~kurak

Chcesz otrzymac 150 pln zupelnie za darmo ? Dla kazdego jednorazowo. Sprawdz pokstrategy.pl.tl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.