wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Pilates - czy te ćwiczenia są dla ciebie?

Technika Josepha Pilatesa, niemieckiego sportowca, żyjącego w ubiegłym wieku, to inteligentny system ćwiczeń, który rozwija człowieka wielokierunkowo.

 

Jest to trening typu body and mind, czyli po prostu ćwiczenia psychofizyczne, które działają nie tylko na nasze ciało, ale i na sferę duchową. To zupełnie wyjątkowy rodzaj aktywności ruchowej, który znacznie różni się od innych zajęć takich jak joga czy fitness.
Obecnie system Pilatesa został bardzo rozwinięty i jest stosowany w wielu przypadkach: jako forma rekreacji ruchowej, jako metoda wyszczuplania sylwetki, w formie rehabilitacji w różnych schorzeniach i dysfunkcjach, a także jako codzienny trening profesjonalnych sportowców i tancerzy.

System obejmuje ćwiczenia na specjalnych stołach (łóżka typu Universal Reformer, Cadillac), zajęcia grupowe na matach bez przyrządów oraz z przyrządami – wykorzystuje się duże i małe piłki, taśmy elastyczne, obręcze (tzw. magic circle), różnego rodzaju poduszki, kształtki, rollery. Dzięki wprowadzeniu przyborów trening staje się bardziej atrakcyjny i urozmaicony.

Również dzięki nim istnieje możliwość zastosowania modyfikacji ćwiczeń w celu dopasowania ich do potrzeb i możliwości osób ćwiczących. Ćwiczenia Pilatesa mogą być wykonywane przez osoby w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Niemal każde ćwiczenie posiada kilka stopni trudności. Dzięki temu po opanowaniu wersji podstawowej można podejmować kolejne wyzwania, zwiększając zaawansowanie i intensywność treningu.

Kto może wykonywać ćwiczenia typu Pilates:

  • zarówno kobiety, jak i mężczyźni,
  • kobiety w ciąży (ćwiczenia odpowiednio zmodyfikowane i dopasowane do okresu ciąży),
  • osoby starsze,
  • osoby z różnymi dysfunkcjami w obrębie układu ruchu (po konsultacji z lekarzem, ćwiczenia są dobrane indywidualnie i prowadzone przez rehabilitanta),
  • osoby z nadwagą i otyłością,
  • zawodowi sportowcy i tancerze,
  •   ludzie zdrowi chcący poprawić swoją formę.
1 2
Tagi: fitnessjogapilates
PRZECZYTAJ KONIECZNIE
REKOMENDACJA
2015-03-26 19:32:17
~Kasia W

sprawdzcie wszystko na DIETY.PL

2013-06-05 14:54:45
~mikolodianka

nie jest dla wszystkich. nie dla tych co potrzebują się wyładować bo mają mnóstwo energii.a jak chcesz to na http://www.reflect.pl możesz sobie zamówić ciuchy sportowe z dowolnym nadrukiem www.reflect.pl/koszulki_na_silownie _z_nadrukiem.html

2011-11-15 11:48:18
~palcem_po_mapie

Pilates jest zdecydowanie dla wszystkich. No, może za wyjątkiem osób po operacjach i przebytych urazach. Zawsze warto sie skonsultować z lekarzem a o swoich wątpliwościach powiedzieć trenerowi. Zreszta to sport, który stworzył rehabilitant:)

2011-10-14 15:04:08
~ada

Myślisz o kreacji na sylwestra? Pomyśl już teraz o swojej figurze. Zaufaj fachowcom i zrzuć kilogramy do karnawału!! Sprawdź program odchudzający DIETEK.

2011-10-05 11:06:32
~relativ

joga i fitness wrzucona do jednego worka, a pilates do innego!? Widać ktoś się świetnie...

2011-10-05 10:53:24
~DOROTA

Ja już dziękuję za te wszystkie porady.Ostatnio wykonywałam ćwiczenia polecane przez mnichów tybetańskich na rozciagnięcie kregosłupa i poprawy sprawności ruchowej i sprawności koncentracji to po jednej takiej partii ćwiczeń do tej pory mam problem z kręgami szyjnymi kregosłupa.Także należy uważać co można ,a co nie.

2011-10-05 10:43:32
~Ela

MASZ FIGURĘ TYPU GRUSZKA CZY JABŁKO NA TEJ DIECIE TO BEZ ZNACZENIA-Sprawdź dlaczego program którego używałam skutecznie pozwolił mi się pozbyć nadwagi i nie pozwolił przytyć ponownie Poznaj moc która drzemie w twoim organizmie. Jedz ulubione dania i chudnij. Czytaj na (odchdzamskutecznie.com.pl) sprawdzony i skuteczny w przypadku kobiet po porodzie. Znakomicie regeneruje organizm i kształtuje sylwetkę. Polecam gorąco

2011-10-05 08:33:38
~eqa

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) a wszystko dzieki diecie zakupionej na allegro u uzytkownika marbar1979 polecam a komentarze mowia same za siebie...

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.