wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aerobik

Jak wybrać domową bieżnię?

fot. Thinkstock
06.04.2012

Jeśli lubisz biegać, a brzydka pogoda czy brak czasu utrudniają ci uprawianie joggingu, zainwestuj w domową bieżnię. Dzięki niej wzmocnisz serce, wyszczuplisz sylwetkę i spalisz zbędne kalorie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że bieganie to doskonała forma aktywności fizycznej. Uprawiając jogging, możemy zapobiegać chorobom serca, osteoporozie, cukrzycy, nowotworom, nerwicom, depresji i wielu innym cywilizacyjnym zmorom. Najnowsze badania naukowe wykazały nawet korzystny wpływ joggingu na inteligencję. Podczas biegania w naszym mózgu wytwarzają się endorfiny, czyli tzw. hormony przyjemności, które działają przeciwbólowo, dają poczucie relaksu i zmniejszają niepokój. Kształtujemy również sylwetkę – przez godzinę truchtania jesteśmy w stanie spalić około 900 kcal.

Jednak nie zawsze możemy poświęcić czas na bieganie. Niekiedy do opuszczenia domu zniechęca nas brzydka pogoda. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy specjalna bieżnia, których na rynku jest bardzo dużo.Zanim ruszysz na zakupy
Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia? – Nie polecam kupowania sprzętu w marketach, bo częste awarie mogą nam szybko pokrzyżować plany uzyskania ładniejszej sylwetki na lato – mówi Michał Gronowski, trener personalny. – Zdecydowanie lepiej sprawdzą się bieżnie uznanych firm, które produkują także profesjonalny sprzęt, wykorzystywany w klubach fitness. W przypadku domowych bieżni pas do biegania będzie zwykle węższy, a same urządzenia mniej wytrzymałe, jednak marka ma znaczenie – podkreśla specjalista.

Ważnym kryterium jest możliwość złożenia urządzenia, szczególnie dla osób mających małe mieszkania. Dzięki specjalnym rolkom transportowym możemy je łatwo przemieszczać.
– Zajmuje wtedy niewiele miejsca, choć najlepiej mieć jednak oddzielny pokój do ćwiczeń – uważa Michał Gronowski.

Istotne są również wymiary. Długość pasa bieżni powinna być dostosowana do naszego wzrostu. Jeśli mamy ok. 1,70 m, wystarczy taśma o wymiarach 120 na 38 centymetrów. Gdy przekraczamy 1,90 m, wtedy lepiej zainwestować w pas o większych wymiarach (np. 150 na 50 cm). Sprawdźmy też maksymalne obciążenie bieżni. Tańsze urządzenia zazwyczaj tolerują biegaczy, których waga nie przekracza 100 kg.

Dobrze przyjrzyj się…
– Kupując taki sprzęt, warto też zwrócić uwagę na pobór mocy – radzi trener personalny Michał Gronowski. Im większą moc ma silnik, tym większą prędkość będziemy mogli osiągnąć na bieżni. W sklepach znajdziemy modele wyposażone w silniki o dwóch rodzajach mocy: ciągłej i maksymalnej. Szczególnie ważna jest ta pierwsza, bo to ona wskazuje faktyczną prędkość bieżni (jeśli nie przekracza 2 KM, prędkość maksymalna wyniesie ok. 16 kilometrów na godzinę).

1 2
REKOMENDACJA
2014-10-22 14:26:40
~ForestRunForest :)

HAMMER - nie znam ; FINNLO - Mam i polecam

2014-10-04 11:36:14
~wieslawbednarek429@interia.pl

Ja mam od 6 lat bieżnię Hammer, służy mi wiernie (odpukać), beż żadnej awarii. Przymierzam się do oddania jej teściowi, a zakupu większego sprzętu dla bardziej wymagających. Dużo pozytywnych opinii jest o bieżni Endurance Finnlo. Z tego co wyczytałem to jest marka hammera. Co o tym myślicie?

2014-09-13 12:46:17
~bigon74@wp.pl

Ja jestem zwolennikiem FINNLO. Mam bieżnię Endurance, rowerek i orbitrek LOXON

2014-09-10 16:02:57
~zigslaw77@op.pl

Ja wybralem tanszego Hammera, poniewaz cwicze tylko 1 raz na tydzien , czasami 2 tygodnie, szukam teraz orbiterka jakiegos i bez wahania skusze sie raczej na ktoregos Hammera.

2014-09-10 16:00:45
~adamkowalski469@gmail.com

Również mam Finnlo, od 4 lat nic sie z nia nie dzieje i jest jak nowa!

2014-09-09 16:50:07
~usiuuu

Ja polecam bieżnie Finnlo http://lord4sport.pl/category/sprze t-fitness-uzytek-domowy-bieznie-ele ktryczne/1/long/name/asc/82 Mam model Technum i jestem mega zadowolony. Kupilem w Warszawie w salonie. Polecam

2014-08-18 18:53:42
~Marta

Bardzo ciekawy artykuł. Dzięki! Na podstawie waszych rad kupiłam sobie nowy sprzęt: http://www.marbo-sport.pl/product-p ol-16070-Bieznia-magnetyczna-BE4228 -HMS.html Polecam!

2012-05-04 20:21:53
~www.igagnant.xx.pl

Zarabiaj na oglądaniu reklam: www.igagnant.xx.pl Rejestru jesz się i uruchamiasz program który wyświetla reklamy. Wszystko po polsku a wypłata w euro :)

2012-04-28 18:44:39
~kazio_kazio

A może zamiast w domu poćwiczyć na czymś takim www.eaglider.pl EagLider to innowacyjne połączenie rozwoju fizycznego i zabawy. Stymuluje pracę całego ciała dostarczając przy tym emocji - fitness i rozwój fizyczny nie muszą być nudne! Wyjdź z domu i baw się dobrze!

2012-04-27 11:53:26
~Izaz

Poszukać trzeba dobrego programu odchudzającego (np.dietek). Takiego z usuwaniem toksyn i złogów, no i z dietą redukcyjną. Spadnie waga, polepszy się samopoczucie, cera, zdrowie.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.