wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Jak wybrać domową bieżnię?

fot. Thinkstock
06.04.2012

Jeśli lubisz biegać, a brzydka pogoda czy brak czasu utrudniają ci uprawianie joggingu, zainwestuj w domową bieżnię. Dzięki niej wzmocnisz serce, wyszczuplisz sylwetkę i spalisz zbędne kalorie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że bieganie to doskonała forma aktywności fizycznej. Uprawiając jogging, możemy zapobiegać chorobom serca, osteoporozie, cukrzycy, nowotworom, nerwicom, depresji i wielu innym cywilizacyjnym zmorom. Najnowsze badania naukowe wykazały nawet korzystny wpływ joggingu na inteligencję. Podczas biegania w naszym mózgu wytwarzają się endorfiny, czyli tzw. hormony przyjemności, które działają przeciwbólowo, dają poczucie relaksu i zmniejszają niepokój. Kształtujemy również sylwetkę – przez godzinę truchtania jesteśmy w stanie spalić około 900 kcal.

Jednak nie zawsze możemy poświęcić czas na bieganie. Niekiedy do opuszczenia domu zniechęca nas brzydka pogoda. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy specjalna bieżnia, których na rynku jest bardzo dużo.Zanim ruszysz na zakupy
Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia? – Nie polecam kupowania sprzętu w marketach, bo częste awarie mogą nam szybko pokrzyżować plany uzyskania ładniejszej sylwetki na lato – mówi Michał Gronowski, trener personalny. – Zdecydowanie lepiej sprawdzą się bieżnie uznanych firm, które produkują także profesjonalny sprzęt, wykorzystywany w klubach fitness. W przypadku domowych bieżni pas do biegania będzie zwykle węższy, a same urządzenia mniej wytrzymałe, jednak marka ma znaczenie – podkreśla specjalista.

Ważnym kryterium jest możliwość złożenia urządzenia, szczególnie dla osób mających małe mieszkania. Dzięki specjalnym rolkom transportowym możemy je łatwo przemieszczać.
– Zajmuje wtedy niewiele miejsca, choć najlepiej mieć jednak oddzielny pokój do ćwiczeń – uważa Michał Gronowski.

Istotne są również wymiary. Długość pasa bieżni powinna być dostosowana do naszego wzrostu. Jeśli mamy ok. 1,70 m, wystarczy taśma o wymiarach 120 na 38 centymetrów. Gdy przekraczamy 1,90 m, wtedy lepiej zainwestować w pas o większych wymiarach (np. 150 na 50 cm). Sprawdźmy też maksymalne obciążenie bieżni. Tańsze urządzenia zazwyczaj tolerują biegaczy, których waga nie przekracza 100 kg.

Dobrze przyjrzyj się…
– Kupując taki sprzęt, warto też zwrócić uwagę na pobór mocy – radzi trener personalny Michał Gronowski. Im większą moc ma silnik, tym większą prędkość będziemy mogli osiągnąć na bieżni. W sklepach znajdziemy modele wyposażone w silniki o dwóch rodzajach mocy: ciągłej i maksymalnej. Szczególnie ważna jest ta pierwsza, bo to ona wskazuje faktyczną prędkość bieżni (jeśli nie przekracza 2 KM, prędkość maksymalna wyniesie ok. 16 kilometrów na godzinę).

1 2
REKOMENDACJA
2018-04-30 12:30:49
~Adam

Zapraszamy do zapoznania się z rzetelnym artykułem: http://sklepaktywnych.b logspot.com/2018/01/jak-dobrac-idea lna-bieznie-do-domowej.html

2016-11-03 00:17:50
~Piotr

Co do bieżni do dłuższego użytkowania to tylko z silnikiem powyżej mocy 2.0 HP - oczywiście mocy stałej a nie szczytowej. Trzeba także brać pod uwagę znane marki. Większość firm sprzedających tylko na allegro ma problem z obsługą gwarancyjną.Należy także pamiętać o konserwacji bieżni w przypadku bieżni domowych raz na dwa miesiące rekomendujemy OKS 1361. Dla osób które chcą mniej wydać a zacząć ćwiczyć polecamy np. rower stacjonarny. Oferta http://sklepaktywnych.p

2016-09-05 12:33:17
~Minia2

O tak, na bieżni nie ma co oszczędzać. Przecież chodzi tutaj o nasze zdrowie i dobrą kondycję. Dlatego ja proponuję bieżnie ze sklepu Hop-sport.pl Mają wysokiej jakości sprzęt i sprawdzone produkty. Polecam :)

2016-09-04 19:47:23
~Igor Skrzyp

Witam Polecam bieżnie Hertz fitness Sklep sportowy - prosortowy.pl Jestem pracownikiem i odpowiem na każde pytanie

2015-12-05 15:12:45
~Gośka

Jeśli chodzi o insportline to faktycznie dobra firma. Co do konkretnego modelu najlepiej wybrać się do ich centrali w Polsce i zapytać fachowca co nam poleca.

2015-11-17 16:16:50
~Magda

Masz rację, insportline ma fajne bieżnie. Ja osobiście wolę jednak http://www.e-insportline.pl/1766/bi eznia-elektryczna-insportline-gallo p-do-klubu

2015-11-11 15:57:25
~julkkakkk

Ja widziałam ostatnio bieżnie inSPORTline GILAVAR oraz aluvis. https://www.youtube.com/wat ch?v=Cmj_D7jMJEs I chyba ją kupię. bo wiem że mają dobrą amortyzacje i są ciche. oraz serwis w Polsce.

2015-10-02 12:57:09
~Julia&Gregorz

Moim zdaniem jak bieżnia to tylko FINNLO.

2015-05-19 15:13:21
~Dominika

Ja chciałabym też kupić sobie bieżnie, zastanawiam się nad tymi z http://www.hop-sport.pl/bieznie/ Ty lko chciałabym wiedzieć jaki typ najlepiej kupić. Podpowiedzcie coś :)

2015-04-19 15:35:32
~Mooia

czy w Państwa ofercie znajdę rower http://www.cyklotur.com/rowery/cros sowe/p,rower-integra-2015-brazowo-c zarno-bialy-200-zl-do-wydania-na-ak cesoria-gratis-author,432385.html?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.