wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Trening EMS – 30 minut ćwiczeń

fot. asg
12.08.2013
Trening EMS (elektrostymulacja mięśni) szturmem zdobywa serca Polaków. I nie ma się co dziwić. 30 minut treningu daje takie efekty, jak kilka godzin spędzonych na siłowni. W czym tkwi sekret? I dlaczego osiągnięcie takich wyników podczas treningu tradycyjnego jest praktycznie niemożliwe?
 
Sesja treningu EMS wygląda trochę jak przygotowania do lotu w kosmos. Od instruktora dostaje się przylegający do ciała, wygodny strój (kombinezon), na który nakładana jest kamizelka podłączona kilkunastoma kabelkami do specjalnego urządzenia. Następnie na biodra, ramiona i uda zakłada się opaski. Zarówno w kamizelkę, jak i w opaski, wbudowane są elektrody, które przekazują impulsy elektryczne w wybrane partie ciała.  
 
EMS to nic innego jak elektrostymulacja mięśni, którą od lat z powodzeniem stosuje się w sporcie wyczynowym i fizjoterapii. Podczas tradycyjnych ćwiczeń mózg wysyła impulsy, które docierając do neuronów wpływają na mięśnie i powodują ich skurcz. Podczas treningu EMS praca mózgu wspomagana jest impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia. Pobudza to mięśnie położone głęboko (mięśnie stabilizujące), co jest prawie niemożliwe podczas treningu tradycyjnego.
 
Jakie efekty daje trening EMS?
Pozwala modelować kształt ciała, ujędrnia mięśnie, powoduje szybki przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tłuszczu i cellulitu. I, co najważniejsze, te efekty osiągane są podczas półgodzinnego treningu, a nie podczas godzin męczarni na siłowni. - W przeciwieństwie do treningu tradycyjnego, EMS pobudza także mięśnie położone w głębszych warstwach ciała, dlatego jest skuteczniejszy - tłumaczy Błażej Ziętek, trener personalny i właściciel studia „31 minut” z Sopotu.
 
W praktyce wygląda to tak, że po pierwszym treningu wiele osób przez dwa-trzy dni tak bardzo odczuwa ból mięśni, że niemal nie mogą się ruszać. Jeszcze ciekawsze jest to, że motywuje ich to do dalszych ćwiczeń. – Poczułam, że moje ciało składa się z mięśni, o istnieniu których nie miałam pojęcia – mówi 32-letnia Agnieszka, która kilka tygodni temu po raz pierwszy skorzystała z treningu EMS. – Pomimo, że przez pierwsze trzy dni po ćwiczeniach towarzyszył mi ból, zamierzam to kontynuować. Dlaczego? Może trudno w to uwierzyć, ale już po tym pierwszym treningu poczułam, że moje ciało stało się bardziej sprężyste.
 
Każdy mięsień dostaje inny impuls
To możliwe, ponieważ podczas każdego treningu EMS stymulowanych jest aż osiem grup mięśni głębokich. Trening zaczyna się od intensywnej rozgrzewki. Nawet zwykłe przysiady czy pajacyki mogą okazać się niezwykle trudne do wykonania w sytuacji, gdy przez cały czas, za pomocą elektrod, do mięśni przewodzone są impulsy prądu.
 
- Ważne jest, że dla każdej z grup mięśni można ustawić indywidualne nasilenie impulsów – tłumaczy Błażej Ziętek. – Wszystko odbywa się podczas ścisłej współpracy z ćwiczącym, który na bieżąco informuje o swoich odczuciach i ewentualnym dyskomforcie.
 
 
fot. asg
 
1 2
REKOMENDACJA
2018-08-08 14:39:48
~Maja

Trening EMS, jest jednym z lepszych z którymi ćwiczyłam. Wystarczy zagospodarować kilka minut w tygodniu, aby czuć się o wiele lepiej i wzmocnić mięśnie :) Strój taki można kupić np w studiu In Time w Krakowie do którego chodzę :)

2018-07-20 14:25:34
~Klaudia

Trening EMS to świetna sprawa. Sama uczęszczam już od kilku miesięcy i efekty są świetne. Chodzę do studia In Time w Krakowie. Polecam, trenerzy ze świetnym podejściem! :)

2017-11-01 19:17:40
~Marcin

W mojej okolicy otworzyli taki studio treningu Ems. Miejsce i kompetencja na wysokim poziomie. www.victorybody.pl polecam.

2017-10-16 12:46:46
~eli

czy wiemy gdzie można kupić taki strój ???

2017-10-06 11:43:04
~Krzysiek86

potwierdzam poniższy wpis. kupiłem na emstrainer.pl elektrostymulatory żeby podłączyć sobie w pracy (robota w biurze), wykorzystuje każdą chwilę na trening.

2017-10-06 11:31:30
~Gala

można też kupić elektrostymulator do domowego użytku, dostałam abs trainer do ćwiczenia mięśni brzucha i ku mojemu zaskoczeniu po treningu czuje moje mięśnie

2017-09-22 20:10:47
~Karol

niewiem jakie będą efekty , ale poszedłem na pierwszy trening u nas w 19 dzielnicy. Tak się zmachałem w 20 min jak nigdy. zobaczymy co będzie po miesiącu

2017-06-16 14:10:27
~Adam

To prawda trenig EMS daje niezłe efekty .Długo szukałem czegoś takiego w Poznaniu aż trafiłem do Body fit 20 minut na Piątkowskiej. Już po kilku treningach widzę zmiany na moim brzuchu mam nadzieje ,że do lata kaloryfer już się pojawi. tak mi obiecała Pani trener z Bodu fit 20 minut :-)

2017-04-12 11:21:05
~Kaśka

Ten rodzaj treningu to dla mnie odkrycie roku! Jestem w szoku jak to przyspieszyło u mnie postępy jeśli chodzi o rzeźbę! Jestem Piaseczna a na EMS dojeżdżam niedaleko do Józefosławia, tam jest siłownia, w której mają ten sprzęt

2017-03-17 13:54:07
~Ania

Super trening, szybkie efekty, rewelacja!!! Polecam studio treningowe Technobody Wilanów!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.