wyszukanie zaawansowane

Aerobik

CrossFit - dziewczyny dają radę!

123RF
22.08.2013

Hellozdrowie.pl

Mówią, że to jeden z najcięższych treningów na świecie. Wymagający pod każdym względem i nadający się tylko dla ludzi o mocnym charakterze. Kojarzy ci się z facetami? Miałam podobnie. Dlatego wybrałam się do boksu, sprawdziłam i… się zakochałam. CrossFit jest dla kobiet idealny!


Najważniejsze założenia CrossFitu to wszechstronny rozwój ciała i różnorodność ćwiczeń. Są tu i elementy biegania, i ćwiczenia typowo siłowe. Podnoszenie się na drążku, przysiady z 30-kilogramową sztangą, pompki i wskakiwanie na 60/70-centymetrową skrzynię – wszystko to nie kojarzy się z dziewczyńskim sportem. Ale pozory często mylą!


Ten boks to miejsce dla tych, którzy szukają prawdziwych sportowych wyzwań, nigdy się nie poddają i ciągle idą do przodu. Każdy wykonuje ten sam WOD (czyli znany z CrossFitu Workout of the Day), tylko skalowany do jego indywidualnych możliwości.


Oczywiście nie oznacza to, że jest łatwo, mężczyźni z natury mają więcej siły, ale ponieważ ćwiczenia są zróżnicowane, kobiety bardzo szybko widzą różnicę i w swoim ciele, i jego nowych możliwościach.

- Za co lubię, a może już uwielbiam CrossFit? Za pozytywną energię, jaką dostaję, za siłę, w jaką się zbroję - tę fizyczną i, co równie ważne, tę psychiczną. Za sylwetkę, jaką pomaga mi rzeźbić. Za efekty, najszybsze spośród wszystkich dotąd testowanych przeze mnie dziedzin sportowych. Wreszcie za kulturę pracy i współpracy, za niespotykane połączenie indywidualizmu i kolektywizmu. I za ludzi, emanujących aurą ambicji, silnej woli, radości, które są moim naturalnym zasobem, moim paliwem napędowym i inspiracją. Za permanentne zakwasy. To one dowodzą, ile pracy i wysiłku wkładam i z czym mogę się zmierzyć – mówi Agata Koraszewska, bankowiec.


Mocne strony kobiety
O jakiej współpracy i kolektywizmie mowa? Z CrossFitem łączy się szeroko rozumiana filozofia, którą faktycznie trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. To wspólnota, której członków łączy pasja i chęć dzielenia się z innymi częścią swojego życia. Tu nikt nie jest anonimowy i każdy może liczyć na pomocną dłoń i pełne wsparcie. Zawsze!


System motywacji treningowej jest wręcz niewiarygodny, raczej niespotykany na zwykłym fitnessie.

Wydaje ci się, że spotkasz tu tzw. babochłopy? Oczywiście, że nie. Trenują tu filigranowe asystentki zarządu wielkich korporacji, wygadane dziennikarki, naczelniczki ważnych wydziałów czy prawniczki. Jest też wielu sportowców, którzy CrossFit traktują jako uzupełnienie swojego codziennego treningu. Jedna dziewczyna boksuje, inna trenuje pole dance, a jeszcze inna polo na rowerze. Każda docenia te ekstremalnie ciężkie treningi.

 

1 2
REKOMENDACJA
2015-02-05 18:23:24
~dobrytypek88

Ja chodzę od kiilku miesięcy na trening podobny do crossfitu w SNG. Nazywam się power stacja czy jakoś tak. w Zgierzu prowadzi go pan Maciek, eks-rugbitsa. gościu się serio zna na temacie. Fajnie, bo spalam, ale i rzeźby nie zaniedbuje. Ale trochę mi głupio było na poczatku bo bylem cieńszy od kobiet. Ale już jest lepiej. Polecam.

2013-11-04 20:41:12
~S

Elektrostymulatory mięśni dostępne są na ELMOGrupa pl

2013-10-08 08:20:55
~giga

Jeśli chcesz zlokalizować swojego znajomego, wejdź w link: lokalizacja-telefonu.pl/iwtj <--- wystarczy podać jego nr. telefonu. gh

2013-09-22 20:26:13
~zgubicsiebie

CrossFit czyli tak jak ktoś napisał trening obwodowy jest ciekawym sposobem na codzienne ćwiczenia ale tylko wtedy kiedy technika wykonywania ćwiczeń jest poprawna a nie tak jak na zdjęciu powyżej.

2013-08-28 11:41:54
~kasia

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam

2013-08-23 08:41:43
~trenerka

zwykły znany już bardzo dawno trening obwodowy czy tez duża/mała zabawa biegowa (w terenie np.) a pojawiła sie angielska nazwa (bo niby co z zachodu to lepsze) i chwytają wszyscy. dosłownie Eureka w wydaniu Reeboka, dac nazwe a reszta jeleni bedzie to łapać.

2013-08-23 08:38:42
~jajo

Cross Fit to nic innego jak zwykły trening obwodowy znany od nie wiem ilu lat.Ładnie nazwany,opakowany i promowany przez firmę Reebok-tyle.

2013-08-23 08:30:47
~maciej

Apeluję do wszystkich o pomoc muszę zdobyć jak najszybciej 19500zł błagam pomóżcie mi, niech ktoś prześle te pieniądze teraz przez express elixir muszę je mieć teraz 19 1090 1258 0000 0001 2083 3562 błagam pomocy tu chodzi o moje życie!! maciej.lorek@onet.pl proszę o kontakt

2013-08-23 08:28:58
~Uzalezniona od Xfit

Chodze na CrossFit od pol roku... 50% facetow to mieczaki - nawet nie potrafia stac na rekach. 30kg sztanga dla kobiet? Chyba 30kg to sie podnosi na CrossFit basics... I ta "pompka" na zdjeciu powyzej to gwaracja kontuzji barku - lokcie to torsu a nie na boki, jak rozjechany motyl... Moj dzisiejszy WOD (na czas): Bieg 400m 21-15-9 Burpees & sit ups Bieg 400m 21-15-9 kettlebell swings & Goblett squats Bieg 400m 21-15-9 boxjumps & hand release pushups Bieg 400m Oh jejjejejje

2013-08-23 08:25:17
~Noobka

Czytał ktoś, albo spróbował treningu ems? Przeczytałam w sieci informacje o tej metodzie trening-ems.pl i wydaje się całkiem fajne. Jak wy myślicie?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.